Frytkownice beztłuszczowe – Ranking 2019

0
[vc_row][vc_column][vc_column_text]Jedzenie jest jedną z najważniejszych czynności, jakiej się poddajemy. Owszem – jest to jedna z podstawowych potrzeb, którą jesteśmy zmuszeni zaspokoić, gdyż w jedzeniu dostarczamy do organizmu zestaw aktywnych składników odżywczych, które nasz organizm wykorzystuje do codziennego funkcjonowania.

Najczęściej nasz obiad składa się z kilku elementów. Dla wielu z nas w zdecydowanej przewadze kompozycję stanowią ziemniaki. Jednakże coraz częściej szukamy innowacji, chcąc urozmaicić posiłki. A coraz większą popularność zdobywają frytki, które obecnie smakują zarówno dzieciom jak i dorosłym. Jednakże żeby przygotowywać frytki dobre, ale również, a może przede wszystkim zdrowe, potrzebne jest odpowiednie urządzenie, które pozwoli je przygotować.

Dzisiejsza technologia poszła w tym zakresie mocno na przód. Możemy bowiem przygotowywać frytki znacznie zdrowsze i mniej kaloryczne, gdyż wykorzystujemy do smażenia minimalną ilość tłuszczu oraz powietrze. Plusem tak przygotowanych frytek jest to, że są miękkie w środku, ale równocześnie chrupkie na zewnątrz.

Jeśli dobierzemy dobry sprzęt, to pozwoli on również przygotować równocześnie całkiem sporą liczbę frytek. Dzięki temu za jednym zamachem przygotujemy porcję na małe przyjęcie lub dla całej rodziny (niektórzy producenci zapewniają możliwość przygotowanie równocześnie porcji frytek nawet dla 5 osób).

Choć nazwa frytkownicą wydaje się być dość oczywista, to jednak warto zdać sobie sprawę, że możesz w tym sprzęcie przygotować również inne potrawy. Zatem produkt ten ma spore możliwości i szerokie zastosowanie.

Rozwój tego sprzętu postępuje dość dynamicznie, dlatego obecność wyświetlacza LCD można uznać już coraz częściej za standard. Ponadto spory nacisk kładzie się obecnie również na właściwą obudowę, która ma chronić użytkowników przed potencjalnymi oparzeniami i utrudnieniami w przygotowaniu, a same potrawy pozwala przygotowywać znacznie prościej. Sama obudowa w nowszych modelach ma specjalną konstrukcję, zapobiegającą przegrzewaniu się. Znacznie poprawia to komfort przygotowywania pokarmów.

Jaką jednak frytkownicę wybrać? W jaki sprzęt zainwestować, by mieć pewność, iż sprawdzi się on w wielu przypadkach i przyniesie konkretne rezultaty? Przygotowaliśmy poniższe opracowanie tematu, w którym opisaliśmy wszystkie, najważniejsze możliwości produktu. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z tym artykułem, gdyż powinien znacznie poprawić znajomość tematu i ułatwić dobór odpowiedniego sprzętu. Same porównanie jak i bogaty dobór sprzętu jest również możliwy na stronie www.ceneo.pl.

Ranking najlepszych frytkownic

Poniżej znajduje się tabela porównawcza najciekawszych modeli, jakie oferuje obecnie rynek. Sama konstrukcja tabeli umożliwia szybkie podjęcie decyzji w sytuacji, w której nie mamy zbyt dużo czasu na głębsze analizy. Każdy model z samej tabeli jest modelem z całą pewnością wartym uwagi i spełni pokładane w nim oczekiwania. Dlatego też możemy zaryzykować stwierdzenie, że będziesz zadowolony, inwestując w dowolną frytkownicę z poniższego zestawienia. Zapraszamy zatem do zapoznania się z jego treścią.[/vc_column_text][vc_separator color=”blue”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Philips
Airfryer HD9240/90

Philips Airfryer HD9240:90[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”green” icon_fontawesome=”fa fa-plus-circle”]

Zalety

[/vc_message][vc_column_text]Frytkownica zawiera specjalny system, pozwalający na przygotowanie frytek z zawartością tłuszczu mniejszą nawet o 80%.

Cyfrowy ekran gwarantuje prostotę obsługi oraz czytelność komunikatów.

Funkcja Rapid Air włącza technologię smażenia z wykorzystaniem powietrza.

System zapamiętywania ulubionych dań w wbudowanej pamięci.[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”danger” icon_fontawesome=”fa fa-minus-circle”]

Wady

[/vc_message][vc_column_text]Frytkownica ma swoją cenę, która uwzględnia markę. Dlatego model ten może się wydawać dość drogi, w zestawieniu z innymi propozycjami na rynku (pojawiają się zdania, że można kupić podobny sprzęt znacznie taniej). Sama frytkownica jest dość duża, jeśli chodzi o gabaryty.[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-circle-o”]

Podsumowanie 

[/vc_message][vc_column_text]Samo urządzenie ma spore gabaryty, ale dzięki temu pozwala na przygotowanie obiadu równocześnie dla nawet 5 osób, dzięki dużej pojemności. Ponadto frytkownica jest bardzo łatwa w czyszczeniu, ponieważ pojemnik na jedzenie oraz szuflada z nieprzywierającą powłoką mogą być swobodnie myte w zmywarce.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Tefal
YV 9601

Tefal YV 9601[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”green” icon_fontawesome=”fa fa-plus-circle”]

Zalety

[/vc_message][vc_column_text]Na pierwszy plan wysuwa się widoczna od razu, elegancka konstrukcja, oparta o ciekawą, czarną obudowę. Ponadto frytkownica ma wbudowany wyświetlacz LCD, który zdecydowanie upraszcza obsługę urządzenia. Ponadto sam sprzęt posiada również wbudowaną funkcję automatycznego wyłączania się. Poprawia to zdecydowanie komfort pracy, gdyż zapobiega przegrzewaniu się urządzenia.[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”danger” icon_fontawesome=”fa fa-minus-circle”]

Wady

[/vc_message][vc_column_text]Komfort użytkowania tego sprzętu jest dość ograniczony z uwagi na fakt, iż frytkownica w trakcie pracy generuje bardzo dużo hałasu i pracuje dość głośno. Oczywiście nie ma to wpływu na przygotowywane potrawy, ale zmniejsza przyjemność z pracy z tym urządzeniem.

[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-circle-o”]

Podsumowanie 

[/vc_message][vc_column_text]Urządzenie to jest wielofunkcyjne. Posiada system regulacji temperatury oraz wyboru jednego z aż 4 automatycznych trybów pracy. Dzięki temu możemy z użytkiem tego sprzętu przygotować mniej kaloryczne potrawy – nie tylko same frytki, ale również na przykład smażonego kurczaka. Sam sprzęt jest również wydajny, gdyż pojemność koszyka wynosi 1,5 kg, a frytkownica ma moc 1550 W.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Blaupunkt
AFD601

Blaupunkt AFD601[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”green” icon_fontawesome=”fa fa-plus-circle”]

Zalety

[/vc_message][vc_column_text]Produkt posiada rozszerzoną funkcjonalność, ponieważ możemy za jego pomocą nie tylko usmażyć frytki, ale również skorzystać z funkcji grillowania czy pieczenia. Zdecydowanie poszerza to zakres potraw, które możemy przygotować z tym rozwiązaniem. Obsługa jest dość prosta, gdyż frytkownica podaje jasne i konkretne informacje o temperaturze i czasie pracy. Wszystko to za pomocą czytelnego wyświetlacza LCD.[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”danger” icon_fontawesome=”fa fa-minus-circle”]

Wady

[/vc_message][vc_column_text]Produkt posiada sporą wagę oraz gabaryty. Nawet w większych kuchniach jest to widoczne, a do małych frytkownica ta może się w ogóle nie nadawać. Ponadto waga sprawia, że przenoszenie sprzętu jest również niezwykle utrudnione, zwłaszcza z jedzeniem w środku.

[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-circle-o”]

Podsumowanie 

[/vc_message][vc_column_text]Bogata funkcjonalność tego sprzętu sprawia, że możemy za jego pomocą przygotować praktycznie cały posiłek, gdyż można różne elementy za jego pomocą przygotowywać, a wszystko to zdrowo, z minimalną ilością tłuszczu. Ponadto teflonowa, nieprzywierająca warstwa sprawia, że komfort pracy z frytkownicą jest całkiem spory.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”blue”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]W powyższej tabeli ujęto trzy, najpopularniejsze modele frytkownic na rynku. Każda z nich jest warta uwagi i posiada sporą przewagę nad konkurencją, z czego trzeba zdawać sobie sprawę. Jeśli interesuje Cię szybki wybór dobrego modelu, to zdecydowanie warto postawić na którąś z frytkownic powyżej. Pamiętaj, że zakupu dowolnej z nich dokonasz w prosty sposób na stronie www.ceneo.pl.

Jaką frytkownicę beztłuszczową kupić?

Wiele osób dość błędnie łączy same frytki z kwestią zdrowotną, odmawiając sobie tej przyjemności, by dbać o linię lub zdrowie. Ma to dość rozsądne podstawy, jednakże warto zdawać sobie sprawę, że kwestia ta jest nieaktualna.

Założenie to opiera się o wiedzę, że zazwyczaj w barach szybkiej obsługi przygotowuje się frytki poprzez smażenie ich na głębokim oleju. Nasiąkają one nim wtedy i nabierają ogromnej ilości tłuszczu.

Dla osób, które dbają o zdrowie, jest to oczywiście nie do przyjęcia.

Jednakże nie jest to jedyna metoda smażenia frytek. Okazuje się, że nowoczesna technologia przyszła tu ze wsparciem i zaoferowała dostęp do urządzeń, które nazywamy frytkownicami beztłuszczowymi lub niskotłuszczowymi. Są to urządzenia, które nie używają tłuszczu do przygotowywania potraw lub używają go bardzo mało. Dzięki temu potrawa jest przygotowana bardzo dobrze, choć sama jest dość zdrowa i nie zawiera zbyt wiele szkodliwych związków.

Jaką frytkownicę beztłuszczową kupić?Popularność tego sprzętu jest tak duża, że na rynku zaczęły się wprost wysypywać propozycje różnych producentów, którzy oferują swoją wersję podejścia do konstrukcji frytkownicy. Wybór jest tak ogromny, że przygotowaliśmy poradnik, którego zadaniem jest ułatwienie dokonania stosownego wyboru. Wskażemy Ci na co zwrócić uwagę i jaką frytkownicę najlepiej wybrać. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi opracowaniami.

Nóżki – choć na pierwszy rzut oka aspekt ten wcale nie wydaje się najważniejszy, to jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że jednak ma kluczowe znaczenie. Kupując frytkownicę kupujemy ją do pracy z gorącymi potrawami. Jeśli sprzęt ma możliwość wywrócenia się, może to grozić poparzeniem i jest bardzo niebezpieczne. Dlatego też podstawą jest odpowiednia stabilność tego rodzaju produktu. Powinniśmy na to zwrócić szczególną uwagę, poświęcając chwilę na przyglądnięciu się temu, jak działają nóżki w tym modelu.

Uchwyt – kolejny, dość często ignorowany aspekt, a który wysuwa się zdecydowanie na przód. Uchwyt odpowiada za całość pracy z frytkownicą – częstokroć będziemy go używać, przy przygotowywaniu potraw. Dlatego też jego odpowiednia konstrukcja ma wydatne przełożenie na komfort pracy z danym urządzeniem i warto przyjrzeć się tej kwestii, analizując dany sprzęt. Sam uchwyt w obecnych na rynku rozwiązaniach występuje w różnych wariantach. Najczęściej spotkać można dwa z nich – zintegrowany oraz składany. Wariant zintegrowany polega na tym, że uchwyt jest na stale zamontowany na obudowie frytkownicy, co przekłada się na znacznie większą stabilność i stanowi najczęstsze podejście do tematu w modelach beztłuszczowych. Z kolei uchwyt składany pozwala często na odczepienie w trakcie gotowania, co również może w pewnych przypadkach ułatwić obsługę sprzętu.

Funkcja Mój Przepis – Obecnie procesy automatyzacji wkraczają w każdą dziedzinę życia, wykorzystując nowoczesne osiągnięcia w tym zakresie oraz oferując ciekawe rozwiązania, ułatwiające codzienną pracę. Dlatego też nie powinien dziwić fakt, iż frytkownice beztłuszczowe również wykorzystują tą technologię i coraz częściej oferują coś takiego, jak elektroniczna książka kucharska. Jak każda książka kucharska, przedstawia proces przygotowania danej potrawy krok po kroku, instruując użytkownika, jak ma tego dokonać. Warto zwrócić uwagę, że można swobodnie edytować taką książkę i dodawać własne przepisy do bazy. Dlatego jeśli musisz co chwilę zaglądać do książki, to być może jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie, które znacznie ułatwi Ci codzienną pracę.

Gdzie kupić najlepsze frytkownice beztłuszczową w niskiej cenie?

Możesz zastanawiać się, w jakim źródle najlepiej zaopatrzyć się w dobrą frytkownicę. Na pozór możliwości jest całkiem sporo – przecież wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią nazwę modelu i już dostajesz link do właściwego sklepu. pytanie jednakże, czy faktycznie jest to działanie prawidłowe? Jak to wygląda z zakupami w różnych źródłach?

Decydując się na zakup na OLX, podejmujemy ogromne ryzyko. Portal ten w żaden sposób nie weryfikuje sprzedawcy, ani nie zabezpiecza aukcji. W efekcie możesz łatwo natknąć się na oszusta, który zwyczajnie oferuje produkt podrobiony lub uszkodzony. To samo dotyczy w pewnym stopniu zakupów na amazon lub allegro. W tym przypadku jest pewna ochrona konsumencka, jednakże działa ona w ograniczonym zakresie. Równie dobrze możesz zaakceptować warunki aukcji i zakupić produkt o niepełnej wartości, bez dostępu do gwarancji i nawet się nie zorientować. Dlatego też często ceny w takich miejscach są atrakcyjne – jakoś muszę przyciągnąć klienta.

Gdzie kupić najlepsze frytkownice beztłuszczową w niskiej cenie?Najlepszą opcją, posiadającą stosowną weryfikację oraz uwzględniającą najważniejsze aspekty, będzie opcja zakupu na ceneo.pl. Odbywa się tu pełna weryfikacja i możesz spokojnie założyć, że kupując w tym miejscu, dostaniesz najlepszą cenę oraz pełne bezpieczeństwo transakcji. Zdecydowanie warto więc zainwestować w taką pewność i zdecydować się na zakup w najlepszym źródle.

Przewodnik po najlepszych frytkownicach

Przyjrzyjmy się teraz temu, jakie są najlepsze frytkownice na rynku. W tym celu musimy koniecznie ustalić, czym powinna się charakteryzować taka najlepsza frytkownica. Dzięki temu uda nam się w prosty sposób wyselekcjonować najlepsze rozwiązania i od razu ocenić, czy dana frytkownica jest warta naszej uwagi. Zdecydowanie dobrym rozwiązaniem jest sugerowanie się tym, czy dany model posiada część, a najlepiej wszystkie z poniższych elementów na wysokim poziomie. Zapraszamy zatem do stosownego przeglądu najważniejszych kwestii.

Moc urządzenia

Moc ma całkiem spore znaczenie dla wyboru odpowiedniego sprzętu. To bowiem od mocy w głównej mierze zależy, jak szybko dana frytkownica się nagrzewa i w jakim czasie jest gotowa do pracy. Ma to również nieco negatywny charakter, bowiem większa moc to oczywiście większy pobór energii. Jakie rozwiązanie wybrać?

Moc urządzeniaSama moc może wahać się od 900 do 2500 W. Jeśli nie zależy Ci jednak na tym, by szczególnie oszczędzać energię, warto postawić na frytkownicę o większej mocy. W wielu przypadkach jednak górna granica będzie zbyt duża, dlatego też można założyć, że optymalną mocą jest ta, oferowana przez najpopularniejsze modele, czyli około 1200 W.

Technologia Rapid Air

Samo podgrzewanie i przypiekanie dań nie wystarczy, jeśli chcemy zjeść dobrze i coś, co smakuje. Potrzeba tutaj nieco bardziej skomplikowanej metody, dlatego też w nowszych modelach umieszcza się funkcję Rapid Air. Czy warto polować na model z tą technologią? Zdecydowanie tak, ponieważ odpowiada ona za odpowiednią cyrkulację gorącego powietrza wewnątrz samej szuflady. Zastosowanie tej technologii sprawia, że nasze danie jest idealnie chrupkie na zewnątrz, a jednocześnie odpowiednio soczyste w środku.

Rozmiar i pojemność kosza

Jednym z podstawowych elementów każdej frytkownicy jest koszyk. Nie inaczej jest w przypadku frytkownic beztłuszczowych. Sam model pracy tego rodzaju sprzętu to najczęściej udostępnienie odpowiedniego garnka, w którym umieszcza się olej, a sam posiada na brzegach odpowiednie zaczepy lub prowadnice, by wsunąć koszyk z frytkami lub innymi potrawami/składnikami, które chcemy usmażyć.

Rozmiar i pojemność koszaCo prawda najnowsze modele, dostępne na rynku, posiadają sam garnek wykonany ze specjalnej, nieprzywierającej powierzchni, co umożliwia również przygotowywanie potraw bez koszyka, to jednak może to wywołać pewnego rodzaju dyskomfort, związany z opróżnianiem i uzupełnianiem sprzętu. Dlatego też zdecydowanie warto używać koszyka.

I tutaj zaczyna się kwestia związana z doborem sprzętu, w oparciu o sam koszyk. Czym się w tym względzia należy kierować i który sprzęt najlepiej się sprawdzi? Im większy koszyk będzie miała dana frytkownica, tym więcej składników przygotujesz za jednym zamachem. Najpopularniejsze modele mają pojemność koszyka od 0,5 do 1,5 kg, więc jest to całkiem przyzwoita ilość. W tym zakresie najlepiej jest pozostać, kupując swój własny model.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż są modele, które posiadają specjalne nakładki. To pozwala na przygotowanie różnych potraw równocześnie (na przykład przy użyciu nakładki typu ruszt).

Szuflada STARFISH

Typowe frytkownice charakteryzują się czymś, co nazywamy miejscowym smażeniem. Oznacza to, że energia pochodzi z jednego miejsca, a przekłada się to na sytuację, w której potrawy są niedopieczone i w części surowe.

Nowoczesne frytkownice, a beztłuszczowe zwłaszcza, posiadają specjalne dno szuflady w kształcie gwiazdy. Jest to rozwiązanie produkcyjne, które przekłada się na lepsze efekty pieczenia, głównie z uwagi na równomierność całego procesu. Warto mieć to na względzie, jeśli zależy nam na wyższej jakości jedzenia, niewielkim kosztem. Szuflada Starfish bowiem pozwala na równomierne dopiekanie, niezależnie od ilości jedzenia w samym koszu.

Inne właściwości

Są również dodatkowe aspekty i funkcje, które warto uwzględnić, decydując się na jakiś model. Są to najczęściej dodatkowe funkcje, które podnoszą atrakcyjność modelu i jego możliwości. Warto się zorientować, czy są one obecne. Część z nich po prostu urozmaica czas przygotowywania posiłku, a część po prostu ułatwia cały proces. Im więcej z niżej wymienionych funkcji ma dana frytkownica, tym lepszy jest to zdecydowanie model. Przyjrzyjmy się więc tym funkcjom.

Wyświetlacz LCD – wyświetlacz LCD to element komunikacji sprzętu ze swoim użytkownikiem. Najczęściej przekazuje nam informacje o czasie przygotowania, parametrach pieczenia oraz wybranym trybie pracy. Dzięki temu wiemy doskonale, w jakich warunkach będziemy działać.

Lampka kontrolna – kolejny element komunikacji sprzętu z użytkownikiem. Ona również może podobnie jak wyświetlacz, informuje nas o trybie pracy oraz stanie procesu (odpowiednie kolory symbolizują zarówno gotowość do pracy, gotowanie w trakcie lub jego zakończenie).

Minutnik – jest to funkcja wbudowana, najczęściej obsługiwana dzięki odpowiedniemu interfejsowi (np. wyświetlaczem). Dzięki temu możemy ustawić określony czas, który wymaga przygotowanie potrawy i zadziałać zgodnie z ustawieniami. Jeśli pracujemy w kuchni i wykonujemy wiele zadań, to będzie dla nas idealne rozwiązanie, a sygnał dźwiękowy poinformuje nas o tym, kiedy proces się zakończy.

Regulator temperatury – do idealnego smażenia konkretnej potrawy, konieczna jest konkretna temperatura. Możemy ją ustawić najczęściej za pomocą odpowiedniego interfejsu (przy ekranie LCD, to właśnie za jego pomocą będzie to możliwe).

Okienko poglądowe – pozwala na zajrzenie do wnętrza frytkownicy, dzięki czemu możemy podejrzeć i skontrolować proces smażenia, bez konieczności otwierania całego urządzenia w trakcie procesu.

Powyżej zaznaczyliśmy kilka parametrów technicznych, które w zestawieniu z analizą treści poprzedniego akapitu, gdzie poruszaliśmy również kwestię parametrów konstrukcyjnych, stanowią przegląd najważniejszych parametrów technicznych, na które należy zwracać uwagę przy zakupie stosownego urządzenia i które należy skontrolować. To jednak nie wszystko, co przysłuży nam się wyborowi odpowiedniego sprzętu.

W dalszej częściej przedstawimy szerszy ranking urządzeń, w stosunku do  tabeli z początku artykułu. Uwzględnimy tam kilka kwestii, które zawsze ocenia się przy wyborze sprzętu. Będzie to jakość wykonania frytkownicy oraz opinie o danym sprzęcie wśród użytkowników, czyli osób, które miały okazję ten sprzęt kupić. Nie zabraknie również analizy tego, jaka jest cena danego sprzętu i czy adekwatna do jego jakości i możliwości. Dzięki temu dobór odpowiedniego rozwiązania będzie maksymalnie uproszczony. Oczywiście ostatecznie zakupu warto dokonać na stronie www.ceneo.pl.

Frytkownice beztłuszczowe w dobrych cenach

Zastanawiające może być to, z czego bierze się cena konkretnej frytkownicy. Warto mieć tego świadomość, żeby poznać produkt i jego możliwości w sposób dostateczny. Okazuje się bowiem, że nie jest to wcale tak oczywiste.

Faktem jest, że w pewnej części cena uzależniona jest od producenta. Jest to bardzo prosta zależność – producent, który ma wyrobioną markę odpowiedniej niezawodności swojego sprzętu, zażąda większej stawki za swój sprzęt. Jednakże na rynku frytkownic jest to raczej jeden z elementów cenotwórczych.

Najważniejsza jest jakość wykonania oraz szereg dodatkowych funkcji danego urządzenia i to one definiują jak kształtuje się cena danej frytkownicy. A ta może być naprawdę różna. I tak najtańsze modele najczęściej są nieco mniejsze, a ich pojemność sięga 1 kg. Przy czym można znaleźć w tym zakresie modele za 250 – 300 zł, ale średnią dla dobrych rozwiązań jest cena około 600 zł.

Większa pojemność, dodatkowe szufladki i ruszt, to już czynniki, które najbardziej wydatnie kształtują cenę. Umożliwia to bowiem przygotowanie kilku potraw jednocześnie lub większej ilości za jednym zamachem. Tutaj już trzeba się liczyć z wydatkiem od 1500 do nawet 2000 zł za taką frytkownicę. W wielu przypadkach jest jednak ona warta takich pieniędzy.

Najlepsze frytkownice beztłuszczowe – Ranking 2019

Nasze zdrowie wymaga dostarczania odpowiedniej ilości tłuszczy w ciągu dnia, jednakże najczęściej i tak powinniśmy ich ilość ograniczyć. Przy okazji jednakże nie musimy rezygnować ze swoich ulubionych potraw. Wiemy, że wystarczy zaopatrzyć się we frytkownicę beztłuszczową. Poniżej zapoznasz się z rankingiem najpopularniejszych tego typu urządzeń. Każde z nich omawiamy dość szeroko, więc zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z danym sprzętem.

 • Philips Airfryer HD9240/90

Dzięki zastosowaniu technologii Rapid Air, możliwe jest opiekanie potraw z wykorzystaniem powietrza. Nie tylko sprawia to, że potencjalne frytki są chrupkie na zewnątrz i miękkie w środku, ale równocześnie ich przygotowanie wymaga aż 80 % mniej tłuszczu, co sprawia, że są mniej kaloryczne  zdrowsze. Dzięki pojemności 1,2 kg (ok 3 l.), można przygotować jednocześnie posiłek nawet dla 5 osób oraz przygotowywać kilka potraw za jednym zamachem.

Philips Airfryer HD9240/90Cyfrowy ekran ułatwia kontrolowanie czasu pracy oraz odpowiedniej temperatury. Jednocześnie ustawienia te możesz zapisać dla swoich ulubionych dań w pamięci urządzenia, do której jest łatwy dostęp. Philips dodatkowo zadbał o prostotę mycia urządzenia, dzięki mozliwości mycia kosza i szuflady z powłoką nieprzywierającą w zmywarce. Te wszystkie czynniki sprawiają, że jest to sprzęt często uznawany za najlepszy w swojej kategorii. Ma on moc 2100 W, a wymiary 31,5 cm x 30,2 cm x 42,3 cm. Jednorazowo usmażysz dzięki niemu około 1,2 kg frytek.

Zalety tego sprzętu są następujące:

 • sprzęt pozwala na przygotowywanie różnych składników – ziemniaki, kalafior, marchew, frytki, a nawet rybę – wszystko w prosty sposów;
 • za jednym zamachem upieczesz nawet 1,2 kg frytek, co jest porcją wystarczającą nawet dla 5 osób równocześnie; możesz również smażyć kilka dań równocześnie dzięki temu,
 • system obsługi jest niezwykle intuicyjny, zaś komunikacja odbywa się za pomocą cyfrowego ekranu dotykowego, który umożliwia ustawienie temperatury czy czasu smażenia,
 • wbudowana pamięć umożliwia zapisywanie ulubionych ustawień,
 • koszt i szuflada mogą być myte w zmywarce,

Wady tego sprzętu prezentują się tak:

 • jest to wydajny i elegancki sprzęt, jednak jego cena jest dość wysoka i nie każdy może pozwolić sobie na zakup (kosztuje on około 950 zł);

Opinia na temat tej frytkownicy jest następująca:

“Moje dzieci uwielbiają frytki a ja zawsze dbam o zdrowie. Kiedy więc dowiedziałam się, że mogę to połączyć dzięki Philips Airfryer HD9240/90, kupiłam ten sprzęt niemal natychmiast. Dzięki niemu przygotowuję mnóstwo potraw i każda jest dobrze wypieczona i mało kaloryczna. Dla mnie prawdziwy fenomen!”

Daria, 35 l.

 • Tefal YV 9601

Ta frytkownica ma specjalną konstrukcję, zapobiegającą przegrzewaniu się. Posiada matową obudowę z termoizolacją, co przekłada się na znaczny komfort pracy. Sama frytkownica ma moc 1550 W, zaś pojemność koszyka na frytki to aż 1,5 kg. Ponadto frytkownica posiada również wyjmowaną misę, która pozwala na upieczenie dodatkowego elementu lub potrawy – kurczaka, rybę lub inne.

Tefal YV 9601Sama frytkownica jest prosta w obsłudze, gdyż posiada wygodny wyświetlacz LCD, który udostępnia wszystkie, najważniejsze opcje. A jest ich kilka. Przede wszystkim to 4 programy do pracy automatycznej, które możemy uruchomić. Sam sprzęt łatwo się myje, z uwagi na możliwość jego kompleksowego demontażu i umycia osobno misy oraz pokrywy. Ponadto sama pokrywa jest przeźroczysta, zatem możemy na bieżąco obserwować proces pieczenia.

Warto zwrócić uwagę, że sam sprzęt umożliwia całkowite smażenie bez tłuszczu. Jest to główny powód, dla których konsumenci chwalą sobie ten sprzęt. W razie potrzeby można oczywiście dodać do dozownika 1 łyżkę oleju, co i tak jest niewielką ilością i pozwala na przygotowywanie potraw pieczonych o niskiej zawartości kalorii, przy okazji zachowania aromatu. Ponadto frytkownica posiada również szereg zabezpieczeń jak na przykład automatyczny wyłącznik po dłuższej bezczynności. Ważnym aspektem jest również elegancki wygląd frytkownicy.

Zalety tego sprzętu prezentują się następująco:

 • elegancki wygląd, dzięki czarnej, matowej obudowie,
 • odporność obudowy na uszkodzenia – zarysowania, pęknięcia, przetarcia),
 • bardzo pojemny koszyk (aż 1,5 kg ładowności) umożliwia przygotowanie dużej porcji frytek,
 • dzięki możliwości rozebrania sprzętu, można go łatwo umyć i zachować w czystości,
 • sprzęt umożliwia przygotowanie dań całkowicie bez tłuszczu (można dodać czasem do 1 łyżki oleju),

Do wad można zaliczyć:

 • krótki kabel zasilający, który zmusza nas do zarządzania miejscem podłączenia frytkownicy bardziej rygorystycznie,

Znaleźliśmy następującą, przykładową opinię o sprzęcie:

“Choć takich produktów nie należy kupować “oczami”, to widząc Tefal YV 9601 od razu się zdecydowałam za wygląd. Na moje szczęście sam sprzęt konstrukcyjnie też jest świetny i umożliwia dokonywanie naprawdę wielu rzeczy. Smażenie beztłuszczowe działa fenomenalnie, a potrawy są bardzo smaczne!”

Katarzyna, 32 l.

 • Blaupunkt AFD601

Główną cechą tej frytkownicy jest jej szerokie zastosowanie. Jest to sprzęt, który umożliwia nie tylko smażenie, ale również pieczenie czy grillowanie. Dzięki temu możesz przygotować wiele różnych potraw, w tym nie tylko frytki, ale też warzywa, owoce morza czy dania mięsne. Wszystko to oczywiście w formule beztłuszczowej.

Blaupunkt AFD601Obsługa frytkownicy jest niezwykle prosta oraz intuicyjna – dobry wyświetlacz LCD umożliwia dostęp do najważniejszych funkcji sprzętu i ułatwia ustawienie temperatury oraz czasu ogrzewania i pracy. Sama komora frytkownicy pokryta jest nieprzywierającą warstwą i podzielona, co umożliwia przygotowanie jednoczesne dwóch, różnych potraw lub dań. System smażenia opiera się o niewielką ilość oleju, zatem przygotowane potrawy są w pełni zdrowe.

Proces czyszczenia frytkownicy jest prosty i nie zajmuje długo czasu. Użytkownicy bardzo sobie chwalą moc urządzenia (1500 W), możliwość całkowicie beztłuszczowego przygotowanie dwóch potraw równocześnie, szeroką funkcjonalność, łatwe zarządzanie wyświetlaczem LCD oraz przede wszystkim łatwe czyszczenie i nieprzywierającą powierzchnię pieczenia.

Do zalet tego sprzętu należy zaliczyć:

 • prostota obsługi, gdyż wybór odpowiedniej temperatury oraz czasu jest niezwykle proste, dzięki wyświetlaczowi LCD,
 • solidność wykonania obudowy, dzięki czemu sprzęt się nie niszczy, a bardzo dobrze wygląda,
 • prostota czyszczenia, dzięki możliwości odłączenia większości elementów, co umożliwia ich osobne umycie,
 • szeroka funkcjonalność, gdyż sprzęt umożliwia smażenie, pieczenie oraz grillowanie w jednym, co pozwala na przygotowywanie mięsa, warzyw i innych elementów potrawy.

Wady prezentują się z kolei następująco:

 • produkt ten ma całkiem spore wymiary oraz wagę, co sprawia, że przenoszenie go (zwłaszcza z potrawą w środku) jest bardzo utrudnione, zaś na jego umieszczenie potrzeba specjalnie wydzielonego miejsca.

Przykładowa opinia prezentuje się następująco:

“Blaupunkt AFD601 dostałam w prezencie i na początku przeraziłam się gabarytów sprzętu. W końcu jednakże musiałam się do niego przekonać i wypróbować. Od tego czasu jestem zakochana w tej frytkownicy i przynajmniej parę razy w tygodniu coś z jej użycie przygotuję, bo jest to wygodne i zdrowe.”

Patrycja, 29 l.

 • Camry CR 6306

Urządzenie te wyglądem przypomina nieco ekspres do kawy, zaś jego największą zaletą jest przede wszystkim atrakcyjna cena i duża wydajność. Sprzęt bowiem posiada wbudowany system Air fryer, co przekłada się na znaczne zmniejszenie zużycia tłuszczu do przygotowywania potraw, bez negatywnego wpływu na ich smak i chrupkość. Ponadto frytkownica zawiera również wiele innych, ciekawych rozwiązań.

Camry CR 6306We frytkownicy można podgrzewać, piec oraz grillować. Gorące powietrze sprawdzi się tutaj w każdym obszarze i zapewni konkretne rezultaty użytkowania sprzętu. Sam sprzęt ma funkcję Timera do 60 minut, który powiadomi nas o zakończeniu pracy odpowiednim sygnałem, zaś na panelu ustawiamy temperaturę dla danej potrawy. Całość jest łatwa w obsłudze i nikt nie powinien mieć problemu z przygotowaniem stosownej potrawy.

Koszyk w tym urządzeniu pokryty jest nieprzywierającą powłoką i zapewnia pojemność nawet do 2,4 l. Ponadto sam sprzęt posiada moc 1500 W i pozwala na wyregulowanie temperatury aż do 200 stopni Celsjusza. Tak duża wydajność w połączeniu z atrakcyjną ceną tworzy produkt, który zdecydowanie warty jest uwagi.

Zalety produktu prezentują się następująco:

 • prostota obsługi, gdyż na obudowie znajdują się dokładnie i wyraźnie opisane przełączniki ustawiające czas oraz temperaturę pracy frytkownicy,
 • wbudowany timer do 60 minut z sygnałem dźwiękowym zadba o to, by proces przygotowania przebiegał prawidłowo,
 • wielozadaniowość, gdyż produkt umożliwia rozmrażanie, podgrzewanie, pieczenie oraz grillowanie, więc możesz przygotować w nim nie tylko frytki, ale również mięso, ryby, warzywa, a nawet owoce,
 • spora pojemność, gdyż możesz umieścić we frytkownicy nawet 2,4 l składników, co pozwala na przygotowanie pełnego obiadu dla dużej rodziny za jednym zamachem,
 • cena – sprzęt posiada bardzo atrakcyjną cenę, zwłaszcza w zestawieniu z wydajnością – kupisz ją już za kwotę do 250 zł,
 • mimo niskiej ceny, model elegancki oraz wydajny,

Wada sprzętu jest następująca:

 • pokrycie koszyka nieprzywierającą powłoką oznacza, że musimy go myć ręcznie i ostrożnie, żeby go nie porysować,

Przykładowa opinia na temat sprzętu jest następująca:

“Nie można kupić drugiego tak dobrego sprzętu jak Camry CR 6306 za tak małą cenę. Wydałam lekko ponad 200 zł w promocji, a sprzęt spisuje się niesamowicie w każdym zakresie! Polecam, bo naprawdę spisuje się nieźle, a dużo nie wydasz.”

Maria, 41 l.

 • Berlinger MAX-1600-W

Ostatni model, który omówimy w niniejszym rankingu, to frytkownica Berlinger MAX-1600-W. Jest to bardzo duży sprzęt, o pojemności aż 4,3 l i mocy 1600 W. Dzięki temu szybko przygotujesz posiłek dla bardzo wielu osób. Ponadto w samym sprzęcie przyrządzisz wiele potraw beztłuszczowo – nie tylko frytki, ale również kotlety czy faworki.

Berlinger MAX-1600-WFrytkownica wykorzystuje specjalny system pracy bez tłuszczu. Opiera się on o pracę grzałki air quick, która nagrzewa się aż do 200 stopni Celsjusza. Dzięki przyrządzone frytki będą pyszne i chrupiące, a osiągnięte efekty pieczenia – bardzo dobre. Samą temperaturę możesz płynnie regulować, dzięki specjalnemu systemowi.

Misa jest odporna na zarysowania i nie przywiera, zaś pojemnik wewnętrzny wykonany jest z wysokiej jakości aluminium. Sama obudowa wyposażona jest w system cool touch, który sprawia, że nie poparzysz się podczas pracy z urządzeniem. Ponadto sprzęt ma wbudowany system oczyszczania powietrza za pomocą filtra, dzięki czemu unikniesz nieprzyjemnych woni.

Sam sprzęt jest uważany za bardzo elegancki, wydajny i niezwykle prosty w obsłudze.

Zalety tej frytkownicy prezentują się w sposób następujący:

 • Bardzo nowoczesna i wydajna grzałka AirQuick, która pozwala na osiągnięcie temperatury nawet 200 stopni Celsjusza, co umożliwia szybką obróbkę potraw bez oleju.
 • Przy pojemności rzędu 4,3 l jest to jedna z najbardziej pojemnych frytkownic na rynku, co wydatnie przyspiesza przygotowywanie potraw.
 • Frytkownica jest dość tania, gdyż jej cena nie przekracza 300 zł, co w zestawieniu z pojemnością urządzenia, daje nam sprzęt bardzo atrakcyjny.

Z kolei do wad należy zaliczyć:

 • System równomiernego rozkładu temperatur, przy tak dużej pojemności, wydłuża czas nagrzewania,
 • Urządzenie emituje dość sporo hałasu, co ma wpływ na komfort pracy.

Z kolei przykładowa opinia o tym sprzęcie prezentuje się następująco:

“Kupiłam Berlinger MAX-1600-W z uwagi na ogromną pojemność. Mam dużą rodzinę, a dzięki tej frytkownicy na imprezach rodzinnych przygotowuję posiłki znacznie mniejszym nakładem czasu oraz pracy. Ponieważ zapłaciłam za nią naprawdę niewiele, tymbardziej polecam jej użytek.”

Barbara, 37 l.

Powyższe zestawienie uwzględnia najpopularniejsze modele. Na każdy z nich warto się zdecydować, bo z każdego będziesz zdecydowanie zadowolona/zadowolony. Niezależnie jednak od wybranego modelu, pamiętaj, by dokonać zakupu w sprawdzonym miejscu, na przykład na stronie www.ceneo.pl.

Frytkownica beztłuszczowa – działanie i sposób użycia

Choć pewnie po analizie dostępnych modeli pewne wiadomości już posiadasz, to sprawdźmy jeszcze, jak w ogóle działa frytkownica beztłuszczowa.

Przede wszystkim jej zasada funkcjonowania i główne założenie pracy jest całkiem proste – chcemy swobodnie móc jeść popularne potrawy, jak frytki, jednakże bez obaw o nadmiarowe kilogramy. Najczęściej frytki piecze się na głębokim oleju. Oznacza to, że dosłownie przesiąkają one tłuszczem i wręcz nim ociekają, sporo z tego tłuszczu dostarczając do organizmu. Założeniem frytkownicy beztłuszczowej jest odwrócenie tego trendu. Jak tego dokonuje?

Faktem jest, że sama frytkownica beztłuszczowa nie wykorzystuje oleju do pieczenia, lub wykorzystuje jego niewielką część (jedna łyżka, do 15/20 % standardowego zużycia). Dlatego idealnie nadaje się dla osób, które są na diecie lub dbają o zdrowie.

Frytkownica beztłuszczowa - działanie i sposób użyciaZasada działania frytkownicy beztłuszczowej jest bardzo prosta – tak samo jak piekarniki konwekcyjne, dokonuje ona procesu pieczenia z wykorzystaniem gorącego powietrza. W nowoczesnych rozwiązaniach, strumień tego powietrza jest równomiernie rozprowadzany we wnętrzu frytkownicy, wcześniej będą dobrze rozgrzany. Dlatego też po kilku, maksymalnie kilkunastu minutach od umieszczenia potrawy w takiej frytkownicy, jest ona gotowa i dobrze wypieczona z każdej strony.

Tym samym nie musimy wlewać do sprzętu oleju, lub wlewamy go bardzo niewiele. Przekłada się to na zdecydowanie zmniejszoną kaloryczność i umożliwia spożywanie frytek nawet osobom będącym na diecie. Nie musimy sobie już odmawiać frytek bądź chipsów, jeśli tylko mamy na to ochotę. Ponadto skraca się czas przygotowania potraw, między innymi dlatego, że nie czekamy na podgrzanie oleju.

Beztłuszczowe przyrządzanie potraw sprawia, że mają one nieco inny smak. Nie chodzi o to, że nie są dobre, ale odczujemy różnicę z powodu braku oleju. Wynagrodzeniem jest większa wartość takich przekąsek i mnie kalorii – wreszcie, nie musimy sobie odmawiać ulubionych potraw.

Dokonaj najlepszego wyboru – frytkownica dla każdego

Dokonaj najlepszego wyboru - frytkownica dla każdego

Zastanówmy się jeszcze dla kogo nadaje się frytkownica beztłuszczowa i kto będzie miał największe korzyści z jej wdrożenia. Przede wszystkim, coś co niejako logicznie się nasuwa, najwięcej zyskają na zakupie tego rodzaju produktu osoby, które w jakikolwiek sposób są powiązane ze zdrową żywnością i koniecznością jej spożywania.

Oznacza to, że skorzystają na takim zakupie wszytkie osoby na diecie – niezależnie, czy są na niej ze względów zdrowotnych, na przykład przez cukrzycę lub rosnący cholesterol, czy też z uwagi na chęć poprawienia swojej sylwetki. W takich sytuacjach może nas najść ochota, by zjeść czasem jakieś danie typu fast-food. Okazuje się, że z tym sprzętem jest to nie tylko możliwe, ale równocześnie całkiem zdrowe. Zyskujemy zatem podwójną korzyść.

Oczywiście każdy, kto lubi zjeść frytki od czasu do czasu, może też zjeść ich zdrowszą wersję.

Na co zwrócić uwagę kupując frytkownicę beztłuszczową?

Na koniec, przed samym podsumowaniem, zastanówmy się, czym kierować się przy zakupie frytkownicy w największym stopniu. Przeanalizujemy najważniejsze aspekty.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na samą moc urządzenia. Ona przekłada się na szybkość pracy oraz skuteczność przypiekania, zatem odpowiada za odpowiedni komfort samej pracy.

Kolejną kwestią jest temperatura maksymalna pracy, która powinna być odpowiednio wysoka (200 – 230 stopni Celsjusza) wraz z możliwością jej regulacji. Dzięki temu będzie można z tym sprzętem przygotować naprawdę wiele, ciekawych potraw.

Na co zwrócić uwagę kupując frytkownicę beztłuszczową?Ważna jest wielkość frytkownicy, a przede wszystkim rozmiary powierzchni roboczej (kosza na frytki, misy). To odpowiada za możliwość przygotowywania większego posiłku lub większych porcji. Jeśli jest możliwość dzielenia frytkownicy na kilka potraw równocześnie (przynajmniej dwie), to również przygotujemy posiłek szybciej i prościej.

Ostatnimi parametrami, są te, poprawiające komfort pracy. Lepiej użytkuje się sprzęt zaopatrzony w timer, sygnał dźwiękowy, informujący o końcu pieczenia czy wyświetlacz LCD, do sterowania produktem.

Podsumowanie

Podsumujmy sobie teraz najważniejsze aspekty, dotyczące użytkowania frytkownic beztłuszczowych, wyboru sprzętu i jego działania.

Przede wszystkim, jeśli tylko masz motyw do jedzenia mniej tłusto – zainwestuj w tego rodzaju frytkownicę, gdyż będzie to dla Ciebie korzystne.

Najlepiej zdecydować się na jeden z modeli, opisywanych i analizowanych w powyższym artykule. Masz wtedy pewność, że inwestujesz w model sprawdzony, który działa w sposób odpowiedni, to zdecyduj się na jedno z rozwiązań omówionych w tym artykule, zwłaszcza w samym rankingu. Z pewnością produkt spełni Twoje oczekiwania.

Samego zakupu najlepiej dokonać u sprawdzonego dostawcy, który uwzględni Twoje bezpieczeństwo zakupowe i dostarczy produkt w korzystnej cenie. Dlatego też w wielu przypadkach zdecydowanie najrozsądniejszym wyjściem, będzie zakup na stronie www.ceneo.pl. Znajdziesz tam najlepsze oferty, a sprzedawca jest odpowiednio zweryfikowany.

Ponieważ z zakupu takiego sprzętu jest wiele korzyści, sugerujemy już dziś się nim zainteresować i poprawić swoje zdrowie, eliminując tłuszcz z jednych z najbardziej tłustych potraw.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row] AGD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here