Parownice do ubrań – Ranking 2019, Opinie

0
[vc_row][vc_column][vc_column_text]Pamiętasz tą sytuację, kiedy ostatni raz wstałeś rano, śpiesząc się do pracy i odkryłeś, że Twoje ubranie jest pogniecione w sposób tak złośliwy, że żadne żelazko nie jest w stanie go wyprostować? Albo te uczucie, gdy ubierasz coś i na podstawie zapachu jesteś w stanie odtworzyć ostatnią drogę tego elementu ubioru? Można zażartować, że ubrania mają pamięć i potrafią zapachem lub uciążliwymi zagnieceniami odtworzyć całą swoją historię, ale poważnie rzecz ujmując – czy tak rozpoczęty dzień mógł być dniem udanym?

Ciągle rozmyślanie nad tym, czy otoczenie zauważy te zagniecenie lub poczuje zapach, który pochłonęło Twoje ubranie doprowadza do sytuacji, w której zamiast o bieżących sprawach, rozmyślasz o tym jak wyglądasz lub pachniesz. Ponadto czy wiesz, że jeśli ostatnio coś zakręciło Cię w nosie, to mogła być alergia lub nieżyt nosa, powstała w wyniku zasiedlenia Twoich ubrań przez roztocza lub inne “obiekty”? 

Brzmi jak czarny scenariusz, ale wielu z nas się z nim spotkało, choć niewielu jeszcze zna proste rozwiązanie tego problemu. A jest nim parownica do ubrań, lub też inaczej steamer.

Te zmyślne urządzenie może bardzo szybko odmienić ten czarny scenariusz zaprezentowany powyżej i w rezultacie poprawić Twój dzień. Jak? Przyjrzyjmy się temu bliżej. 

Jakie są różnice między parownicą a żelazkiem? 

Na początku przyjrzyjmy się kwestii najważniejszej, związanej z obsługą parownicy do ubrań. Wielu ludzi nie dostrzega większej różnicy pomiędzy żelazkiem, a steamerem. Uznają, że skoro zarówno steamer jak i żelazko mogą służyć do “wygładzenia” ubrań, to jaki jest zasadniczo sens posiadania obydwu urządzeń w swoim domu. 

Choć takie przemyślenia wydają się na pierwszy rzut oka dość logiczne, to tak naprawdę wynikają raczej z braku możliwości poznania tego, co oferuje dobry steamer. 

Działanie żelazka jest dość powszechnie znane i dla nikogo z nas nie stanowi to większej tajemnicy. Pod wpływem ciepła następuje wygładzenie tkaniny, którą żelazkiem prasujemy. Dlatego też całość opiera się o nagrzanie oraz nacisk, stąd też nazwa tej czynności czyli prasowanie.

Opiera się to na prostych zasadach fizyki – w polimerach, które tworzą cząstki tkaniny, pod wpływem ciepła rozluźniają się więzy. Jeśli do tego dołożymy nacisk, tkanina ulega wyprostowaniu, a następnie przyprasowaniu, dzięki czemu po wychłodzeniu, zachowuje tak nadany kształt. W efekcie, w wielu sytuacjach odpowiednie wyprasowanie jest oznakiem elegancji i dbałości o swój wygląd. 

Jakie są różnice między parownicą a żelazkiem? 

 

Z wykorzystaniem samego żelazka wiąże się kilka niuansów, o których rzadko się pamięta.

 • Po pierwsze – część tkanin, w tym bawełna, wymaga dodatkowej stymulacji. I tak przytaczając przykład wspomnianej bawełny, to ulega ona wyprostowaniu w wyniku działania ciepła i wody, połączonym z naciskiem żelazka.
 • Po drugie – wiele skomplikowanych zagnieceń jest w dzisiejszych czasach wygładzanych przy zastosowaniu pary wodnej. Żelazko uzupełnia się bowiem wodą i odpowiednia opcja pozwala wypchnąć kłąb pary prosto w ubranie.
 • Jednakże, co znacznie ważniejsze – po trzecie, dalej działamy również rozgrzanym do wysokich temperatur stopem metali na delikatne tkaniny. Kto nigdy niczego nie przypalił, nie przytopił loga lub ozdób, ten powinien być nazywany prawdziwym mistrzem.
 • Po czwarte – technika pracowania nie zawsze zdaje pełne efekty. Nasz nacisk jest ograniczony naszą siłą oraz wyposażeniem, a w przypadku wielu tkanin, które są dość cienkie, czyli ich cząsteczki również tworzą niewielką warstwę, wygładzenie wielu zagnieceń jest niezwykle trudne, jeśli nie niemożliwe. W efekcie często nasze ulubione ubrania noszą ślady nie zaprasowanych niedoskonałości całkiem długi czas.
 • Wreszcie po piąte – żelazko, samo w sobie (zwłaszcza, jeśli nie jest odpowiednio zadbane) generuje pewnego rodzaju specyficzny zapach. Jeśli dołożymy zwykłe działanie cieplne, połączone z naciskiem, to nie ma możliwości, by wygonić z tkaniny jakikolwiek nieprzyjemny zapach. Nie tylko możemy go wręcz utrwalić, ale również dołożyć swój.

Sprawia to, że w wielu przypadkach jakiekolwiek odświeżenie ubrań w ogóle nie wchodzi w grę, a żelazko należy wykorzystywać do świeżych, czystych ubrań. I właśnie w tym zakresie dobry steamer stanowi świetne zastępstwo, a nawet alternatywę. Steamer bowiem posiada szereg możliwości, których żelazko posiadać nigdy nie będzie. Cóż to za możliwości, które posiada parownica do ubrań? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej. 

Dlaczego warto kupić parownice do ubrań? 

Parownica do ubrań jest nazwą, która sama w sobie powinna już wstępnie zaprezentować, z jakiego rodzaju urządzeniem będziemy mieli do czynienia. Jego zadaniem jest wytwarzanie pary wodnej, którą następnie wprasowuje się w ubrania. Określenie parownica do ubrań może być nieco mylące, gdyż tak naprawdę tego rodzaju urządzenie nadaje się do bardzo wielu, różnych czynności, nie zawsze nawet z ubraniami związanymi. Jednakże po kolei. 

W pierwszej kolejności, parownica do ubrań jest wykorzystywana do odprasowywania ubrań. Wiemy doskonale już z poprzedniego akapitu, że prostowanie tkanin odbywa się dzięki działaniu temperatury, która prostuje włókna. Samo żelazko dostarcza jednakże tylko i wyłącznie ciepła.

Parownica działa dzięki parze wodnej, czyli oprócz ciepła, wprowadza również do ubrania nieco wilgoci. Jaki jest efekt? Przede wszystkim osiągamy dokładnie te same działanie, jak ma to miejsce w przypadku żelazka – nacisk (choć nieco mniejszy), wsparty wysoką temperaturą. Jej przenikanie jednak sprawia, że rozprostowaniu ulegają również głębsze warstwy, co ma niebagatelne przełożenie na jakość działania.

Ponadto od razu następuje wsparcie w postaci wdmuchiwania pary wodnej, co z jednej strony dostarcza wilgoci, koniecznej do rozprasowania na przykład bawełny, a z drugiej strony stymuluje pracowanie i wygładzanie tkanin, poprawiając efekty tego procesu. 

Jednakże parownica ma jeszcze kilka, niezwykle istotnych efektów swojego działania, o które być może nawet ją nie podejrzewasz.

Dlaczego warto kupić parownice do ubrań? Okazuje się bowiem, że wykorzystanie pary wodnej do doprasowywania ubrań ma jeszcze jedną, niezwykle istotną zaletę. Wysoka temperatura, połączona z wilgotnością, bardzo skutecznie usuwa wiele elementów osadzających się w tkaninie, które wpływają na jej stan. I tak w pierwszej kolejności utylizacji ulegają wszystkie nieprzyjemne zapachy.

Są one usuwane pod wpływem ciepła oraz wilgotności i wraz z tą wilgocią opuszczają tkaninę. Dzięki temu parownicą szybko odświeżysz swoje ubrania i pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu. 

Ponadto wysoka temperatura w połączeniu z wysoką wilgotnością zabija roztocza i usuwa ich odchody. Dzięki temu wszelkie negatywne efekty, takie jak alergie czy nieżyt nosa, zwyczajnie przestają się pojawiać w takim natężeniu! Dla wielu osób borykających się z alergią, jest to więc wybór konieczny wręcz. 

Jak można się domyśleć, parownicy nie trzeba stosować tylko do ubrań, oraz tylko do prasowania. Możesz dzięki niej zadbać o higienę pościeli, zdezynfekować zabawki i ubrania dziecięce, wspomóc się w czyszczeniu trwałych zabrudzeń i powierzchni np. w kuchni, usuwanie naklejek foliowych, tapet i zmiękczanie wykładzin. Jak więc widać, jest to sprzęt o bardzo szerokim zastosowaniu w domu, ale nie tylko. A jak wygląda sprawa samego bezpieczeństwa stosowania tego rodzaju rozwiązań? Przyjrzyjmy się jeszcze tej jednej kwestii, która ma kluczowe znaczenie dla decyzji o zakupie tego rozwiązania. 

Moc pary jaką wytwarza urządzenie – czy parownica nie niszczy ubrań? 

Często pada pytanie, czy steamer nie jest czasem niebezpieczny dla ubrań lub czyszczonych i odświeżanych powierzchni. Jest to obawa bardzo słuszna – w końcu mamy do czynienia zarówno z wysoką temperaturą, jak i wysoką wilgocią. A wszystko to przenikające przez ubrania.

Jak to jednak jest w rzeczywistości? Czy steamer stanowi zagrożenie dla ubrań?

Chcąc być uczciwym, należy przyznać, że parownica nie stanowi większego zagrożenia niż zwykłe żelazko. Należy nawet zauważyć, że w wielu przypadkach jest to znacznie bezpieczniejsze od prasowania żelazkiem. Dlaczego? 

Moc pary jaką wytwarza urządzenie - czy parownica nie niszczy ubrań? Żelazko to rozgrzany metal, czyli ryzyko przypalenia ubrania jest tak samo duże, jak to, że przypalimy jajka na patelni. Jak nie przypilnujemy, to jedno i drugie zdarzenie jest pewne. Nawet powierzchnie żelazek, które mają chronić tkaniny przed przypalaniem, nie dają pełnej pewności, że do zdarzenia nie dojdzie. 

Tymczasem steamer również łączy w sobie wysoką temperaturę, ale jest ona wydzielana przez gaz. Z uwagi na to, że ubrania nie mają sztywnej konstrukcji, tylko formę przeplatanych elementów, gaz ten rozgrzewa je, ale przechodzi przez nie. Przez to ryzyko zniszczenia ubrań przy korzystaniu z parownicy jest znacznie mniejsze, niż przy zwykłym użytkowaniu żelazka.

Ponadto pamiętać należy, że całość chroni dodatkowo wilgoć, która zmniejsza prawdopodobieństwo przypalenia. W efekcie otrzymujemy całkiem dobre rezultaty, przy zmniejszonym ryzyku doprowadzenia do uszkodzenia tkaniny. Jest więc to zdecydowanie wybór podyktowany rozsądkiem i nie ma żadnych obaw, o jakiekolwiek jego negatywne konsekwencje. 

Ranking najlepszych parownic do ubrań 2019 

Skoro już doskonale wiemy, z jak funkcjonalnym urządzeniem mamy do czynienia, kupując parownicę do ubrań, przejdźmy do wstępnej analizy najlepszych, dostępnych na rynku urządzeń tego typu. Wykorzystamy do tego celu odpowiedni ranking, wraz z dokładnym porównaniem najważniejszych elementów, cech, wad oraz zalet. 

Najpopularniejsze modele spośród wszystkich parownic do ubrań, prezentujemy poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z tym wstępnym przeglądem:[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_separator style=”shadow”][vc_column_text]

Philips Parownica
ClearTouch Air GC568/65

Philips Parownica ClearTouch Air GC568/65 

[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Fy8i5|||”][vc_text_separator title=”Zalety” color=”green” style=”shadow”][vc_column_text]
 • szybkie prasowanie
 • szybkie nagrzewanie
 • uchwyt do ubrań
 • funkcjonalność urządzenia
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Wady” color=”pink” style=”shadow”][vc_column_text]
 • według niektórych użytkowników – cena
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Podsumowanie” color=”custom” style=”shadow” accent_color=”#eded00″][vc_column_text]Do zalet tego produktu możemy zaliczyć szybkie nagrzewanie się, co ma przełożenie również na szybkie prasowanie. Idealna opcja dla kogoś, kto musi albo w całości przygotować się do wyjścia, albo wprowadzić drobne poprawki. Ułatwia to duża funkcjonalność tego urządzenia oraz szereg rozwiązań, jak specjalne uchwyty do podtrzymywania ubrania. Choć cena jest wskazywana jako wada, to jednak warto zwrócić uwagę, że jest ona adekwatna do jakości.[/vc_column_text][vc_separator style=”shadow”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_separator style=”shadow”][vc_column_text]

Philips steamer
ClearTouch GC536/35 

Philips steamer ClearTouch GC536/35 

[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center”][vc_text_separator title=”Zalety” color=”green” style=”shadow”][vc_column_text]
 • cena
 • szybkie nagrzewanie
 • łatwe prasowanie
 • uchwyt
 • kilka trybów mocy
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Wady” color=”pink” style=”shadow”][vc_column_text]
 • brak możliwości prasowania poziomego
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Podsumowanie” color=”custom” style=”shadow” accent_color=”#eded00″][vc_column_text]Kolejne urządzenie z serii, tym razem nieco starszy model. Model o bardzo ciekawej funkcjonalności. Z jednej strony otrzymujemy rozwiązanie bardzo tanie, co ma znaczenie dla osób wybierających w oparciu o tego rodzaju parametr. Jest to sprzęt posiadający praktycznie większość zalet swoich młodszych odpowiedników. Brak prasowania poziomego dotyczy z kolei wielu tego typu urządzeń i jest to niejako wpisane w ich naturę.[/vc_column_text][vc_separator style=”shadow”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_separator style=”shadow”][vc_column_text]

PAROWNICA SATURN
ST-CC 0227

SATURN ST-CC 0227  

[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2F0qmx|||”][vc_text_separator title=”Zalety” color=”green” style=”shadow”][vc_column_text]
 • bardzo atrakcyjna, niska cena
 • szybkie nagrzewanie urządzenia
 • łatwość prasowania
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Wady” color=”pink” style=”shadow”][vc_column_text]
 • niższa jakość wykonania
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Podsumowanie” color=”custom” style=”shadow” accent_color=”#eded00″][vc_column_text]W postaci tego rozwiązania otrzymujemy sprzęt, który oferuje sobą całkiem sporą funkcjonalność, połączoną z atrakcyjną ceną. Warto jednakże zwrócić uwagę, że jest to nieco gorsze jakościowo rozwiązanie od poprzednich. Mimo to, do najważniejszych zastosowań nadaje się bardzo dobrze[/vc_column_text][vc_separator style=”shadow”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Powyższe zestawienie ujmuje kilka popularniejszych parownic do ubrań. Jest to bardzo szacunkowe porównanie i w dalszej części zdecydowanie można znaleźć jeszcze więcej informacji o poszczególnych modelach, ich możliwościach oraz funkcjonalności.

Zapraszamy do pozostania z nami i zapoznania się również z dalszą częścią artykułu. W kolejnym akapicie poznamy, jakie są parownice do ubrań z uwzględnieniem podziału na ich rodzaje. Warto uwzględnić również ten czynnik, przy wyborze rozwiązania dopasowanego do swoich potrzeb. 

Poznaj rodzaje parownic do ubrań 

Jeśli chodzi o typy parownic, to zasadniczo wyróżniamy 3 najpopularniejsze – ręczna, kompaktowa oraz stojąca. A czym każda z nich się charakteryzuje? W głównej mierze dostępną funkcjonalnością oraz jakością pracy, którą oferuje. Przyjrzyjmy się poszczególnym typom. 

Parownica ręczna, to rozwiązanie pozwalajace na szybkie odświeżenie małej ilości ubrań. Jej konstrukcja, jak sama nazwa wskazuje, jest tak pomyślana, by możliwa była obsługa jedną ręką. Cena parownicy ręcznej jest zdecydowanie niższa od innych modeli, sam sprzęt nagrzewa się nieco szybciej od innych. Jednakże jego wielkość, a przede wszystkim wielkość pojemnika na wodę sprawia, że wystarczy jej tylko na kilka ruchów prasujących. 

Parownica kompaktowa jest nieco większa i najczęściej składa się z większego, przenośnego zbiornika na wodę i dyszy parującej. W rezultacie i długość prasowania jest większa i siła pary w stosunku do parownicy ręcznej. Zaletą jest jej mobilność, a wadą – słabość czyszczenia w stosunku do parownicy stojącej. 

Stojące steamery to rozwiązania, które z założenia są mało mobilne. Mogą jednak, w zależności od konstrukcji, umożliwiać prasowanie w pionie lub poziomie. Ponadto ich siła pracy jest największa, gdyż sama konstrukcja umożliwia wmontowanie lepszych podzespołów. mają również większe zbiorniki na wodę, co przekłada się na kilkukrotnie często dłuższy czas pracy w stosunku do innych parownic. 

Oczywiście wybór steamera powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami oraz preferencjami. 

Najlepsze parownice do ubrań – Ranking 2019 

Teraz, skoro już wiemy, jak przydatnym urządzeniem jest parownica, oraz mamy świadomość, że wiele naszych codziennych problemów rozwiązuje się dzięki posiadaniu tego sprzętu, możemy przejść do bliższego poznania kilku najważniejszych rozwiązań, dostępnych na tym rynku. 

Przyjrzyjmy się zatem bliżej kilku najlepszym modelom, obecnym na rynku. Po długich analizach, wyselekcjonowaliśmy modele, które oferują sobą najwięcej, z uwagi na swoją funkcjonalność, zastosowanie oraz stosunek ceny do jakości wykonania i jakości pracy. Oznacza to, że każda parownica do ubrań, która znajduje się w poniższym zestawieniu, jest bez wątpienia produktem wartym zakupu. Dokładny wybór, powinien być w tym przypadku podyktowany indywidualnymi preferencjami. 

Philips ClearTouch Air GC565/95 

Do niewątpliwych zalet tego produktu należy to, że produkt ten niesamowicie szybko się nagrzewa. Dzięki temu możliwe jest naprawdę szybkie prasowanie, więc dla działania nagłego, wynikającego z konieczności przeprasowania ubrań przed wyjściem, urządzenie te nadaje się idealnie.

Ponadto wyposażone jest w specjalne uchwyty do podtrzymywania ubrań, dzięki czemu są umieszczone stabilnie w pionie, co ułatwia prasowanie. Ponadto dzięki uchwytowi, da się nawet zaprasować spodnie w specjalny kant, co niemożliwe jest w wielu innych przypadkach. 

Philips ClearTouch Air GC565/95 3 poziomowy strumień pary sprawia, że nawet najtrudniej dostępne miejsca są przez ten sprzęt czyszczone i odświeżane bardzo skutecznie. Ponadto możliwe jest prasowanie zarówno w pionie jak i w poziomie, dzięki czemu możesz kupić tą parownicę do ubrań zamiast żelazka tradycyjnego i otrzymać znacznie bardziej funkcjonalny sprzęt. 

 Jeśli chodzi o wady tego urządzenia, to z punktu widzenia technikaliów brak jest jakiś większych utrudnień.

Jedynie na co zwracają uwagę klienci to na wielkość zbiornika na wodę. Jest on całkiem spory, jednakże nie wystarcza na tak długą pracę jak w przypadku żelazka. Jest to zrozumiałe, gdyż to inna, nieco wyższa kategoria sprzętu, ale chcąc pozostać rzetelnym, warto wspomnieć o tym fakcie. 

Podsumowując – jest to urządzenie zdecydowanie z wyższej półki, a jego funkcjonalność jest tak duża, że zamiast słabszej parownicy i żelazka, można pozwolić sobie tylko na zakup tego sprzętu. Lepsze rezultaty, przy jednocześnie mniejszej inwestycji. 

Poniżej załączamy również opinię użytkownika na temat tego produktu:

[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Fy8i5|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Zachęcony rosnącą popularnością parownic do ubrań, zdecydowałem się na zakup od razu sprzętu, który miał być docelowo z wyższej półki. Tak właśnie, w oparciu o liczne analizy i wypowiedzi, kupiłem Philips ClearTouch Air GC565/95. Moje wrażenie? Sprzęt rewelacyjny! Moja żona sprzedała już żelazko i w zasadzie pracuje tylko na tym steamerze. Ubrania lepiej wyglądają oraz pachną, zaś praca idzie szybciej. Polecam z czystym sumieniem! 

 Marcin, 34 l. [/vc_message][vc_column_text]

Steamer Philips ClearTouch GC536/35 

Jest to starszy brat modelu powyższego. Sama parownica zawiera zdecydowaną większośc funkcji, oferowanych przez nowszy model. Tutaj również spotkamy się z bardzo szybkim nagrzewaniem urządzenia oraz zestawem uchwytów do wymyślnego odprasowywania ubrań, w zależności od potrzeb. Sama konstrukcja umożliwia odprasowanie niezwykle ciężko dostępnych zakamarków, zaś pojemność pojemnika na wodę jest na tyle wystarczająca, że swobodnie można dość długo pracować na jednym napełnieniu.

Dzięki temu możliwe jest szybkie odprasowanie ubrań przed wyjściem, lub standardowy proces prasowania niejako “na zapas”. Ważną zaletą jest niewątpliwie cena tej parownicy do ubrań, która czyni z niej jeden z bardziej ekonomicznych wyborów na rynku. 

 Steamer Philips ClearTouch GC536/35 Jeśli chodzi o wady, to użytkownicy zwracają uwagę na brak szczególnie jednej funkcjonalności, w stosunku do nowszego modelu. Chodzi konkretnie o system zasysania tkanin. W efekcie, przy odprasowywaniu, trzeba w pewnych momentach nieco stabilniej przytrzymać tkaninę, żeby możliwe było skuteczne odświeżenie. Nie jest to duża wada i wynika raczej z procesu starzenia się sprzętu. 

Podsumowując – otrzymujemy sprzęt o bardzo dużej funkcjonalności, co jest niejako znakiem rozpoznawczym serii. Niewątpliwie cena sprzętu jest również dodatkowym atutem, gdyż pozwala tanim kosztem zaopatrzyć się w rozwiązanie niezwykle funkcjonalne. Brak funkcji zasysania pary nie jest zbyt dużą wadą i nie zmniejsza funkcjonalności sprzętu. Warto więc zdecydowanie w niego zainwestować, jeśli zależy nam na pewnych oszczędnościach. 

 Poniżej zaprezentujemy jedną opinię o parownicy do ubrań. [/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Zakupiłam Steamer Philips ClearTouch GC536/35, gdyż chciałam przetestować parownicę jako zastępstwo dla żelazka. Dlatego też wybór padł na sprzęt starszy, by dobrze poznać podstawowe zasady pracy. Jestem generalnie bardzo zadowolona z zakupu, gdyż wreszcie dokładnie wyprasowałam tkaniny z falbanami, których mam trochę, a którym zwykłe żelazko nie dawało rady. Zdecydowanie rozwiązanie warte zakupu! 

 Monika, 38 l. [/vc_message][vc_column_text]

Saturn ST-CC 0227 

Zalet tego urządzenia jest bardzo wiele. Użytkownicy wskazują przede wszystkim na sporą pojemność pojemnika na wodę, dzięki czemu długość pracy na jednym uzupełnieniu jest całkiem spora. Ponadto urządzenie ma bardzo dobre działanie na cienkich tkaninach, które czyści niezwykle szybko i skutecznie.

W przypadku grubszych tkanin również daje sobie radę, a część użytkowników zwracało uwagę, że nawet grube koszule, prosto z prania i bez naciągu parownica ta odprasowuje poprawnie. Ponadto siła pary umożliwia swobodne czyszczenie również materacy i mebli. To, co jednak jest największą zaletą tego sprzętu, to jego cena. W zestawieniu do jakości wykonania, funkcjonalności oraz wytrzymałości poszczególnych podzespołów, jest to niewątpliwie bardzo atrakcyjny sprzęt. 

Saturn ST-CC 0227 Do wad użytkownicy zaliczają konstrukcję rękawicy ochronnej, która w opinii paru osób, jest skonstruowana nieco nieforemnie. Jest to bardziej wada wizerunkowa, niż funkcjonalna, jednakże sumiennie wspominamy o niej, by w pełni zaprezentować produkt. Warto zwrócić uwagę, że jest to dość subiektywna ocena, zatem jest to wada uzależniona w głównej mierze od kwestii gustu. 

Podsumowując – to, co wyróżnia tą parownicę do ubrań, to cena, w stosunku do jakości jego wykonania. Stawia to ten produkt w gronie najpopularniejszych tego typu rozwiązań, dostępnych za naprawdę niewielką cenę. Sprzęt godny zakupu. 

Opinie, a w zasadzie jedna opinia o parownicy do ubrań: [/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2F0qmx|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Stosuję parownicę w zasadzie już od kilku dobrych miesięcy i na ten moment nie mogę nic zarzucić temu rozwiązaniu, które uważam za bardzo dobre. Szybko można odprasować nawet trudno dostępne miejsca, poręczny uchwyt na tkaninę umożliwia wygodną pracę, ale przede wszystkim sprzęt prezentuje się naprawdę solidnie. Dzięki niemu prasowanie jest naprawdę dużo wygodniejsze. 

Daria, 29 l. [/vc_message][vc_column_text]

Clatronic TDC 3432 

 To, co się rzuca od razu w oczy, jeśli chodzi o analizę tego rozwiązania, to również jego atrakcyjna cena. Dzięki niej, jest to sprzęt ogólnodostępny, z którym każdy może zacząć swoją przygodę z parownicami. Sam steamer posiada szereg ciekawych rozwiązań i dobrych funkcjonalności.

Możemy zatem zawiesić ubranie i wygodnie odprasować. Dla odświeżania i odprasowywania delikatnych tkanin, nawet z trudno dostępnymi elementami, rozwiązanie to nadaje się idealnie i prezentuje świetny stosunek jakości do ceny. Ponadto użytkownicy zwracają uwagę na delikatną pracę sprzętu, dzięki czemu łatwiej jest nim pracować nad delikatnymi tkaninami, o które szczególnie się obawiamy. Dzięki Clatronic TDC 3432 i je da się odświeżyć i odprasować, bez podejmowania większego ryzyka. 

Clatronic TDC 3432 Jeśli chodzi o wady sprzętu, to użytkownicy zwracają uwagę, jakoby samo ciśnienie w niektórych przypadkach było nieco zbyt niskie. Warto tutaj zwrócić uwagę, iż zamierzeniem twórcy było zaoferowanie sprzętu do pracy w sposób delikatny, dla szczególnie wymagających klientów. Jest więc to raczej cecha, niż waga, jednakże przytaczamy jej treść, gdyż jest wymieniana przez użytkowników.  

Podsumowując – jeśli ktoś zaczyna przygodę ze steamerami i chce się nauczyć ich obsługi, lub zależy mu na delikatnym działaniu z indywidualnych względów, to jest to rozwiązanie idealne dla niego. Jednocześnie nie można odczuć żadnego spadku funkcjonalności sprzętu z tego tytułu. Atrakcyjna cena powinna zdecydowanie ułatwić dokonanie wyboru. 

Cytujemy również opinię użytkownika: [/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Fqto8|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Przyzwyczajona do żelazka, miałam spory problem, by wypróbować parownicę do ubrań. Jednakże sporo pozytywnych wypowiedzi na temat tego sprzętu, nakłoniły mnie do jego zakupu. Zdecydowałam się na Clatronic TDC 3432, z uwagi na cenę produktu. Nie była ona zbyt duża, więc uznałam, że warto spróbować. Dziś rozumiem już, z czego biorą się pozytywne wypowiedzi o tych rozwiązaniach, bo sama nie wyobrażam sobie odprasowywania bez parownicy. Polecam serdecznie! 

Beata, 47 l. [/vc_message][vc_column_text]

CAMRY CR 5020 

Pierwszą, niezwykle widoczną zaletą tego urządzenia, jest jego cena. Tym samym jest to najtańsze urządzenie, spośród wszystkich, które tutaj omówiliśmy. Jednocześnie oferuje bardzo sporą funkcjonalność pracy. Sam zbiornik wystarcza nawet na godzinę intensywnej pracy, co w zdecydowanej większości w zupełności wystarczy, do pełnego przeprasowania ubrań. Ponadto szybkie nagrzewanie się parownicy sprawia, że można z niej skorzystać nawet w kryzysowej sytuacji, w której musimy szybko coś odświeżyć lub odprasować.

CAMRY CR 5020 Sama siła pary jest wystarczająca do odprasowania wielu, nawet trudnych zagnieceń i nierówności. Bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które zaczynają swoją przygodę z parownicami, zwłaszcza, że sam sprzęt jest niezwykle lekki. 

Do wad produktu należy zaliczyć jedynie brak znanych we wcześniejszych modelach, specjalnych uchwytów do ubrań.

Nie jest to pełnoprawna wada i należy ją raczej traktować w kategorii przyzwyczajeń, zwłaszcza, że można swobodnie pracować bez tego uchwytu oraz w oparciu o sam wieszak.  

Podsumowując – najtańsze rozwiązanie, o wcale nie najmniejszej funkcjonalności. Umożliwia z jednej strony swobodny start przygoty z parownicami, z drugiej od razu nadaje się do profesjonalnego prasowania nawet najtrudniejszych zagnieceń. Dla kogoś, dla kogo najbardziej liczy się cena zakupu, produkt ten spisze się idealnie i będzie jednym z najlepszych wyborów.  

Cytujemy również opinię o tym sprzęcie: [/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Ff7c8|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Bardzo ekonomiczny wybór! Kupiłam parownicę, by wypróbować jak działa i z żelazka zrezygnowałam całkowicie. Ale to tylko dla mnie efekt uboczny, dodatkowa korzyść. To, co naprawdę ta parownica robi, to oczyszczenie ubrań z roztoczy i alergenów. Niesamowita poprawa jakości życia, odkąd stosuję ten sprzęt. Każdy, alergik zwłaszcza, powinien mieć obowiązek zaopatrzenia się w parownicę! 

Paulina, 31 l. [/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Gdzie kupić najlepszą parownice do ubrań? 

 Znając już wszystkie zalety nie tylko parownic, jako sprzętów prasujących i odświeżających ubrania, ale przede wszystkim poszczególnych modeli, warto zastanowić się, gdzie najlepiej dokonać zakupu danej parownicy do ubrań. Rozważmy wszystkie, najpopularniejsze i najważniejsze opcje. 

W pierwszej kolejności, wielu z nas zwraca uwagę że dobrym rozwiązaniem jest zakup na Allegro, Olx lub Amazon. Najpopularniejsze portale zakupowe wydają się być wyborem rozsądnym i z uwagi na bezpieczeństwo i niskie ceny. 

W rezultacie jednakże, każdy z nich będzie wyborem bardzo złym. Może to być konkluzja zaskakująca, jednakże na tego typu stronach bardzo często sprzedaje się produkty będące odpadami produkcyjnymi, podróbkami produktów oryginalnych, bez dostępu do świadczeń gwarancyjnych. Nie dość, że czas dostawy jest często długi, to jeszcze możemy zwyczajnie stracić pieniądze, a przekonamy się o tym dopiero, kiedy uszkodzimy sprzęt i będziemy chcieli skorzystać z gwarancji.

Często sporo po zakupie, bez prawa zwrotu produktu. Wbrew pozorom, o nieuczciwego sprzedawcę na tych portalach bardzo prosto, gdyż weryfikują one jedynie istnienie firmy, a nie jakość sprzętu (Olx nawet tutaj nie prowadzi weryfikacji). Zakupy więc na portalach tego typu są bardzo ryzykowne. 

Gdzie kupić najlepszą parownice do ubrań? Parownica do ubrań nie powinna być również kupowana na Ceneo. Choć na pierwszy rzut oka portal ten różni się nieco od wcześniejszych opcji – większa weryfikacja wystawiającego i ranking cenowy ma zapewnić o większej jakości zakupów, to jednak w efekcie samo miejsce w rankingu da się wykupić, podpisując specjalną umowę z Ceneo. Ryzyko natrafienia na nieuczciwego sprzedawcę jest więc niewiele mniejsze, jak w przypadku zwykłych portali aukcyjnych. 

Gdzie zatem cena parownicy do ubrań będzie najlepsza, przy jednoczesnym bezpieczeństwie zakupów? Jeśli cenimy sobie wygodę zakupów internetowych, a chcemy równocześnie mieć pewność jakości tego, co kupujemy, najlepiej zdecydować się na profesjonalnego dostawcę. Zdecydowanie jest nim operator portalu mediaexpert.pl. Jest to Dostawca wyspecjalizowany w dystrybucji tego rodzaju sprzętu, o ugruntowanej pozycji rynkowej oraz szczególnie wypróbowany przez konsumentów. Oznacza to dla nas z jednej strony atrakcyjne warunki zakupów, zarówno ze względu na ceny sprzętów jak i jakość obsługi, z drugiej zaś pewność jakości samego sprzętu, jego oryginalności i dostępu do świadczeń pogwarancyjnych.

Dlatego też, z uwagi na fakt, iż zakup parownicy jest pewnego rodzaju inwestycją, warto zdecydować się na najlepszego dostawcę na rynku, by mieć pewność, że kupowany sprzęt jest najwyższej jakości. Warto więc zrezygnować z wielu niesprawdzonych dostawców, o wątpliwej jakości i nieciekawych praktykach, na rzecz sprawdzonego dystrybutora, jakim jest operator strony mediaexpert.pl. 

Podsumowanie 

Podsumujmy w skrótowy sposób najważniejsze informacje, które wynikają z powyższego artykułu. 

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że sama parownica jest niezwykle nowoczesnym sprzętem, który swoją funkcjonalnością pozwoli zdecydowanie zastąpić tradycyjne żelazko przy procesie prasowania, a równocześnie odświeżyć ubrania i usunąć z nich niepożądane substancje. Tym samym w wielu przypadkach warto zrezygnować ze standardowego żelazka, na korzyść właśnie dobrej parownicy. 

Wyróżniamy 3 typy parownic – ręczną, kompaktową i stojącą, a różnią się one wielkością, czasem pracy, siłą pary, mobilnością oraz funkcjonalnością. Wybór powinien być w tym przypadku podyktowany indywidualnymi preferencjami. 

Jeśli masz problemy z dokonaniem wyboru najlepszego dla siebie modelu, to zdecydowanie powinieneś zdecydować się na zakup jednego z omówionych rozwiązań w powyższym przeglądzie. Zostały one starannie wybrane i wyselekcjonowane, spełniając najwyższe normy jakości pracy oraz wykonania. Różnią się zastosowanymi w nich rozwiązaniami, dlatego też zdecydowanie każdy znajdzie w tym zestawieniu coś dla siebie. 

Samą parownicę powinieneś kupić u sprawdzonego dostawcy. Wbrew pozorom, najpopularniejsze serwisy, takie jak OLX, Allegro czy Amazon. Bardzo często sprzedawane są tam produkty niesprawdzone, przez osoby korzystające z chwilowego trendu, będące podróbkami oryginalnych sprzętów lub produktami, bez gwarancji i świadczeń gwarancyjnych. 

Na Ceneo może być podobnie, z uwagi na brak szczegółowej weryfikacji sprzedawców. Na plus tego portalu świadczy jedynie zestawienie cenowe. 

Najlepszym wyborem będzie zakup na stronie mediaexpert.pl. Profesjonalna obsługa, duży wybór i atrakcyjne ceny to najważniejsze plusy zakupów w tym miejscu. 

Podsumowując zatem – steamer warto kupić i wreszcie ułatwić sobie prasowanie, ale podnieść również swój komfort życia. Jednakże zakupów, najlepiej dokonać u sprawdzonego dostawcy, jakim jest właściciel portalu mediaexpert.pl.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row] AGD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here