Materace – Ranking 2019

0
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Sen to zdrowie – te powiedzenie jest jednym z najpopularniejszych i najstarszych w naszej kulturze. Nic dziwnego – w trakcie snu nasze ciało się regeneruje i odzyskuje siły witalne, a także przebiega proces leczenia. Jednakże sen nie zawsze jest zdrowy.

Częstokroć możesz wstać rano praktycznie półprzytomny lub obolały i odrętwiały. Taka pobudka rzutuje na cały Twój dzień, sprawiając, że nie należy on do udanych, a również Twoje otoczenie doświadcza tego zjawiska.

Jak się okazuje, najczęściej jest to wina nieodpowiedniego materaca. Śpimy na podłożu skrajnie niedostosowanym do naszych wymagań, częstokroć oszczędzając właśnie na zakupie odpowiedniego materaca.

Tymczasem, skoro ma to na nas tak duży wpływ, to powinniśmy zawsze wybierać najlepsze materace, ponieważ sen to jedna z najważniejszych aktywności w naszym życiu. Dlatego w tym względzie nie powinniśmy absolutnie oszczędzać.

Jak jednak dobrać odpowiedni materac? Czym kierować się i w ogóle jakie modele rozważać?

Dla osób, które nie są zapoznane z tematem, może to być bardzo trudna kwestia, zaś pełne wejście w daną tematykę to bardzo dużo czasu i zaangażowania.

Dlatego też, niejako wychodząc naprzeciw takim potrzebom, przygotowaliśmy niniejszy przegląd materacy oraz analizę tematu. W artykule znajdziesz dokładne omówienie różnych typy materacy wraz z ich zastosowaniem, sposobem wyboru oraz analizy jakości. Znajdziesz również krótki przegląd najlepszych rozwiązań, dzięki któremu w prosty sposób dobierzesz rozwiązanie również dla siebie. Zapraszamy zatem do zapoznania się z treścią niniejszego przeglądu.

Ranking najlepszych materacy

Jeśli chcesz szybko dokonać słusznego wyboru i dobrać rozwiązanie idealne pod kątem swoich potrzeb oraz możliwości, dziś wychodzimy Ci naprzeciw. Przygotowaliśmy krótki przegląd najpopularniejszych modeli materacy. Jest to ranking skrócony – nie uwzględnia wszystkich czynników. Jednakże można swobodnie z niego skorzystać, chcąc dokonać odpowiedniej weryfikacji. Dokładniejszy przegląd znajduje się w dalszej części tekstu, a także warto odwiedzić witrynę www.pl.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_separator style=”shadow”][vc_column_text]

Hilding Fandango

Hilding Fandango[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Zalety” color=”green” style=”shadow”][vc_column_text]

 • konstrukcja kieszeniowa,
 • 7-strefowa sprężyna,
 • atrakcyjna cena,
 • materac antyalergiczny,
 • specjalne warstwy filcu,

 

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Wady” color=”pink” style=”shadow”][vc_column_text]
 • nowy materac wywietrzyć go z zapachów prania chemicznego,
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Podsumowanie” color=”custom” style=”shadow” accent_color=”#eeee22″][vc_column_text]Gdybyś nie potrafił się zdecydować, a wolisz spać na twardej powierzchni, to Hilding Fandango z pewnością spełni wszystkie Twoje oczekiwania, gdyż jest to produkt godny polecenia. Wadą jest konieczność wywietrzenia przed pierwszym użytkiem, ponieważ część modeli jest silniej czyszczona i zapach środków chemicznych jest bardzo silny.[/vc_column_text][vc_separator style=”shadow”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_separator style=”shadow”][vc_column_text]

Janpol Demeter

Janpol Demeter[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Zalety” color=”green” style=”shadow”][vc_column_text]

 • konstrukcja lateksowa jest w pełni antyalergiczna,
 • 7 stref twardości materaca,
 • istnieje możliwość do wykorzystania jako materac rehabilitacyjny,
 • łatwe czyszczenie
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Wady” color=”pink” style=”shadow”][vc_column_text]
 • wadą może być wysoka cena materaca,

 

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Podsumowanie” color=”custom” style=”shadow” accent_color=”#eeee22″][vc_column_text]Janpol Demeter to przedstawiciel materacy lateksowych – wyboru pośredniego między materacami sprężynowymi a piankowymi. To wybór wysokiej klasy. Konserwacja materacu jest bardzo prosta, dzięki demontażu pokrowca i możliwości wyprania go. Niestety – szereg zalet musi wiązać się z odpowiednią inwestycją za wysoką jakość. Materac wart jest swojej ceny zdecydowanie.[/vc_column_text][vc_separator style=”shadow”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_separator style=”shadow”][vc_column_text]

Hevea Baby

Hevea Baby[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Zalety” color=”green” style=”shadow”][vc_column_text]

 • konstrukcja lateksowa gwarantuje pełną antyalergiczność,
 • średnia twardość (wygoda dla dziecka),
 • kanaliki wentylacyjne zapobiegajace poceniu się dziecka,
 • gwarancja na wkład lateksowy,
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Wady” color=”pink” style=”shadow”][vc_column_text]
 • może być dla pewnych osób zbyt miękki,

 

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Podsumowanie” color=”custom” style=”shadow” accent_color=”#eeee22″][vc_column_text]Hevea Baby to przede wszystkim materac lateksowy dla dzieci i jako taki powinien być rozważany przy zakupie. Producent położył nacisk na bardzo wiele aspektów: kanaliki wentylacyjne oraz średnią twardość. To właśnie ona jest kwestią dyskusyjną, bodajże najczęściej występującą przy materacach. Ocena twardości powinna być podejmowana w oparciu o własne spostrzeżenia.[/vc_column_text][vc_separator style=”shadow”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Jaki materac kupić?

Przy wyborze materaca warto kierować się kilkoma, bardzo ważnymi aspektami. W powyższym rankingu, a także w szerszym opracowaniu w dalszej części tego tekstu można znaleźć właśnie omówienie danego materaca z uwzględnieniem właśnie tych aspektów. Jakie są to cechy, na które należy zwrócić uwagę?

Na początku – jakiej jakości jest dany materac. Techniki wykonania materacy są pewnymi standardami rynkowymi, których nie da się ominąć. Jednakże każdy producent różnie podchodzi do tego. Dlatego jakość wykonania jest pierwszym elementem.

Producenci materacy różnie podchodzą również do ustalania ceny produktu. Wymienione w rankingach materace nie mają tego problemu, ale można natknąć się na materac gorszego wykonania w wyższej cenie. Nie należy dać się nabrać na taki stan rzeczy.

 

Jaki materac kupić?Kolejnym aspektem są opinie, jakie ma dany materac wśród swoich użytkowników. To właśnie te wypowiedzi wnoszą najwięcej do analizy danego produktu, ponieważ są autorstwem osób, które faktycznie użytkowały dany materac i mogą się wprost odnieść do jego jakości. Dlatego też przy każdym modelu w obszerniejszym zestawieniu zacytowaliśmy przynajmniej jedną wypowiedź użytkownika. Zatem zapraszamy do zapoznania się również z nią.

Ostatnią kwestią, choć wcale nie najmniej ważną, jaka wyróżnia dany materac od innego są parametry techniczne. Są one dość istotne i w najbardziej przejrzysty sposób różnicują jeden sprzęt od drugiego. Dlatego też je również uwzględniliśmy w zestawieniu. Warto we własnym zakresie również przeglądać tego rodzaju parametry przy dokonywaniu wyboru.

Gdzie kupić najlepszy materac w niskiej cenie?

Do szerszego przeglądu najlepszych rozwiązań na rynku materacy jeszcze przejdziemy w dalszej części artykułu. Tutaj poświęćmy nieco uwagi źródłom, w których warto się w dany materac zaopatrzyć tak, by jego cena była jak najbardziej atrakcyjna.

W wielu przypadkach, niejako pierwszym wyborem wydaje się poszukiwanie danego produktu na takich portalach jak allegro, olx czy amazon. Jest to oczywisty błąd, jednakże nie każdy zdaje sobie z niego sprawę.

Okazuje się bowiem, że kupując na tego typu portalu, łatwo można zostać oszukanym. W zdecydowanej większości bowiem obecne tam oferty sprzedaży, są umieszczane przez osoby dopiero zaczynające karierę w branży sprzedaży internetowej. Częstokroć zatem nie znają się na sprzedawanym towarze, dystrybuując jego podróbki lub towar niepełnowartościowy.

Gdzie kupić najlepszy materac w niskiej cenie?Na allegro lub amazon istnieje jeszcze iluzja ochrony w postaci możliwości weryfikacji sprzedającego. Niestety nie zweryfikujemy już jakości produktu i nikt nas nie uchroni przed zakupem podróbki. Na olx nie zachodzi żadna ochrona i akceptujemy ten stan rzeczy akceptując regulamin. Zakupy w tym miejscu to bardzo duże zagrożenie oszustwem.

Tylko pozornie inaczej ma się sprawa na ceneo. Tutaj bowiem użytkownicy weryfikują sklepy, wystawiając im notę, a sam system jest w teorii pomyślany tak, by najlepsze oferty były najwyżej. W praktyce jednak miejsce w rankingu można wykupić i jego rzetelność jest zatem mocno wątpliwa.

Dlatego jeśli interesuje nas materac, to lepiej zdecydować się od razu na zakup u specjalnego dostawcy. Jest nim zdecydowanie operator witryny www.pl. Każdy materac w tym sklepie został sprawdzony pod względem oryginalności i jakości, a dostawca zna się na fachu i może ten problem łatwo ocenić. Zakupy w każdym innym miejscu to niestety już zbyt duże ryzyko. Dlatego też zalecamy właśnie nabycie materaca w tym sklepie.

Jaka twardość materaca jest najlepsza? Twardy czy miękki?

Prawdziwym tematem rzeką jest temat tego, jaka twardość materaca jest odpowiednia dla jakiego użytkownika. Można w tym względzie dosłownie napisać pracę naukową i ciężko ocenić, czy temat zostałby w ten sposób wyczerpany. Jest bowiem wiele zmiennych, które wpływają na wybór konkretnego podłoża do spania. Czym zatem kierować się przy wyborze twardości materaca? Czy któryś z wyborów jest szczególnie preferowany przez specjalistów?

Nie ma jednoznacznie określone przez ekspertów, jaki materac powinien być wykorzystywany przez zdrowego, dorosłego człowieka. Wiemy, że dzieci powinny mieć materace o umiarkowanej twardości, by dbać o prawidłowy rozwój ich kręgosłupa. Na dobrą sprawę dotyczy to małych dzieci. W miarę rozwoju, proporcje te zacierają się. Dla osób po operacjach kręgosłupa najczęściej zaleca się materace o mniejszej twardości, by negatywnie nie wpływać na układ kostny. Z kolei wielu dorosłych woli materace twardsze. To czym się tak w zasadzie kierować? Podpowiemy kilka podstawowych kroków weryfikacyjnych.

Pierwszym etapem jest wizyta u fizjoterapeuty lub ocena swojego stanu zdrowia u odpowiedniego specjalisty. Bardzo często jest on w stanie zalecić najlepszy materac pod kątem budowy kręgosłupa oraz jego układu. Co ważne – dostosuje wybór również pod kątem potencjalnych schorzeń oraz problemów, a nawet stylu życia i pracy. Jest to bardzo dobry krok.

 

Jaka twardość materaca jest najlepsza? Twardy czy miękki?Drugim etapem, lub też pierwszym, jeśli nie mamy możliwości skorzystać z pomocy specjalisty, jest test subiektywny. Składa się on z przeglądu kilku ważnych aspektów.

Na początek – pozycja podczas snu. Nasze ciało nie jest prostą bryłą, lecz w zależności od tego, w jakiej pozycji śpimy, inaczej się układa. Musimy zatem uwzględnić tą pozycję.

Kolejną kwestią jest wzrost oraz waga. Im te aspekty są większe, tym prawdopodobnie lepiej będziemy się czuli na twardszym materacu, który nie będzie się pod nami uginał zbyt mocno.

Kolejną kwestią jest przegląd tego, czy będzie to materac dla jednej, czy dwóch osób. Jeśli wybierzemy materac z elastycznością punktową, to nie ma to takiego znaczenia. W innym przypadku musimy uwzględnić ilość osób korzystających z materaca.

Można również przeprowadzić szereg prostych testów. Wystarczy położyć się na materacu i próbować wsunąć dłoń pod lędźwie. Jeśli nie napotkacie na żaden opór, to dany materac jest dla Was za twardy i najprawdopodobniej nie wyśpicie się na nim. Jeśli nie potraficie w ogóle wsunąć ręki, to jest to materac za miękki i możecie borykać się z problemami z kręgosłupem. Jak nietrudno się domyślić, wariant pośredni będzie dla nas właśnie odpowiedni. Kiedy materac jest zbyt miękki? Kiedy każda zmiana pozycji wymaga od nas zbyt dużo wysiłku. Miękki materac sprawia, że zapadamy się pod nim, zatem nasze ciało bardzo dużo energii wkłada w utrzymanie mięśni w pionie. To z kolei sprawia, że budzimy się zmęczeni i obolali.

Z kolei jeśli materac jest zbyt twardy, to utrudnia przepływ krwi w ośrodkach ciała przylegających do materaca. Przez to drętwieją one i budzimy się również z dyskomfortem.

Ostatnim krokiem, przy wyborze materaca, jest oszacowanie, z jakiego materaca w przeszłości korzystało nam się najlepiej. Zwłaszcza, jeśli nie mamy problemów z kręgosłupem. Oznacza to, że zasadniczo materac do tej pory użytkowany nam nie przeszkadza i odpowiada naszym potrzebom. Więc nowy najlepiej dobrać w ten sam sposób.

Niemniej jest pewna kwestia prosta, lecz mocno subiektywna. Liczy się tak naprawdę najbardziej bowiem właśnie kwestia tego, jak lubimy spać.

Jakie są wymiary materaca?

Dokonajmy szybkiego rzutu okiem na różne wymiary materaca. Jak się okazuje, najpopularniejsze są dwa modele wymiarowe:

 • materac 140×200,
 • materac 160×200.

W obu przypadkach wybór powinien być w głównej mierze uzależniony od tego, jak wielkie łóżko mamy. Sama różnica wymiarowa nie jest szczególnie duża, dlatego nie wpływa zasadniczo na komfort użytkowania samego materaca.

Jakie są wymiary materaca?Oczywiście materac większy daje większą powierzchnię do zagospodarowania. Warto tutaj wspomnieć jeszcze o tym, że nie są to jedyne, dostępne wymiary – można zaopatrzyć się bowiem również w materace o innych wymiarach, a nawet o wymiarach na zamówienie. Jest to jednak znacznie droższa opcja od zakupu tradycyjnego, dlatego nie zawsze warto w ogóle ją rozważać.

Wypełnienie materaca – sprężyna, lateks, pianka

Każdy materac musi posiadać odpowiednie wypełnienie. Stanowi to o jego charakterze i ma wpływ na wiele, istotnych czynników. I tak to, jakie materac ma wnętrze, przekłada się na jego twardość, użyteczność oraz szereg innych cech.

Na dobrą sprawę, jeśli mielibyśmy ująć to w skrócie, to dostępne są 3 podstawowe wypełnienia, jakie może mieć materac – sprężyny, lateks oraz piankę.

Te najpopularniejsze to oczywiście sprężyny oraz pianka. Lateks zyskuje powoli na znaczeniu, jednakże nie ma jeszcze zbyt decydującej przewagi nad pozostałymi typami. Jest to najprawdopodobniej technologia przyszłości, która dopiero zyska na znaczeniu, kiedy producenci dopracują produkcję. Póki to nie nastąpi, najczęściej będziemy wybierać pomiędzy dwoma podstawowymi budulcami. Czym się one różnią? Przyjrzymy się temu w dalszej części artykułu.

Jak wybrać dobry materac do spania dla dziecka?

Dobry materac dla dziecka to podstawa dla jego prawidłowego rozwoju. Zwłaszcza, że dzieci śpią zdecydowanie dłużej od dorosłych, zatem muszą mieć odpowiednio dobrane podłoże. Jak tego jednak dokonać i jaki materac sprawdzi się tutaj najlepiej?

Jak wybrać dobry materac do spania dla dziecka?

Zdecydowanie bezpieczniej jest postawić w tym przypadku na miększe materace. Raz, że waga dziecka jest zdecydowanie mniejsza, zatem nie będzie się ono tak zapadać. Dwa, że miękki materac sprawi, że nie będą dziecku drętwieć kończyny z powodu blokady przepływu krwi. Dlatego też częściej decyduje się w tym przypadku raczej na materac piankowy, niż sprężynowy. Szerzej powiemy o tym w dalszej części artykułu.

Materace dla osób z problemami z kręgosłupem

Decyzja o tym, jaki materac nadaje się do spania dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, nie jest prosta i wymaga dość fachowej wiedzy. Dlatego też jaki materac na kręgosłup wybrać to raczej temat dla fizjoterapeutów. Schorzeń kręgosłupa jest bowiem cała masa, a każde z nich charakteryzuje się innym przebiegiem oraz rodzajem. Dlatego też warto dokładnie przeanalizować cały problem.

Przede wszystkim nasz materac powinien być dostosowany do pozycji snu. Z poprzedniej analizy wiemy doskonale, jak dobrać konkretne rozwiązanie oraz czym się kierować w tym względzie, dlatego w tym miejscu nie będziemy się powtarzać. Warto zwrócić jednak uwagę na fakt, iż najczęściej decyduje się na nieco miększe rozwiązania, w przypadku problemów z kręgosłupem.

Materac do sypialni – jaki wybrać?

Jaki materac zatem nadaje się najlepiej do sypialni? To dość złożony problem i będziemy musieli przyjrzeć mu się zdecydowanie bliżej. Na samą analizę składa się bowiem przegląd wielu czynników.

Materac do sypialni - jaki wybrać?

Jeśli zatem interesuje Cię dokładnie, jak dobrać odpowiedni materac pod kątem swoich potrzeb, sugerujemy dokładnie zapoznać się z akapitem odnośnie doboru materaca twardego lub miękkiego, a następnie przejść do przeglądu kolejnych akapitów, zamieszczonych poniżej.

Znajduje się tam między innymi ranking, który dość wyraźnie uwzględnia wszystkie, najważniejsze aspekty związane z doborem odpowiedniego materaca, zatem zapoznanie się z jego treścią jest najważniejszym krokiem do wyboru rozwiązania idealnie dopasowanego do naszych potrzeb.

Najlepsze materace – Ranking 2019

Dobry materac, to jaki? Sprężynowy, czy piankowy? Tani, by często je wymieniać, czy też droższy, by wystarczył na dłuższe funkcjonowanie? Na te pytania warto znać odpowiedź, przed dokonaniem wyboru. Na dobrą jednak sprawę nie można oczekiwać, że będziemy specjalistami od wszystkiego. Warto sobie zatem w wielu kwestiach nieco ułatwić, żeby móc skupić się jedynie na wyborze oraz zakupie.

Z takim założeniem tworzyliśmy poniższy ranking. Postanowiliśmy nieco szerzej opisać każdy model i dokładnie go przeanalizować. Część modeli było już umieszczone we wcześniejszej analizie. Tutaj ją rozszerzymy i odpowiemy ostatecznie na pytanie o jakość danego produktu oraz jego zastosowanie i możliwości. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z poniższym opracowaniem. Z samymi modelami można się również zapoznać na stronie www.pl.

 • Hilding Fandango

Hilding Fandango to materac kieszeniowy, do tego dwustronny. Oznacza to, że najlepiej nadaje się on dla osób, które preferują twardą powierzchnię do spania. Dzięki konstrukcji kieszeniowej, jego odkształcenie jest bardzo wygodne, a 7 stref pracy sprężyny sprawia, że sen, jaki zapewnia ten materac, jest niezwykle komfortowy.

Jeśli chodzi o zalety produktu, to prezentują się one następująco:

 • Materac kieszeniowy konstrukcja kieszeniowa pozwala na pracę każdej sprężyny niezależnie od reszty. Dzięki temu wzrasta komfort snu, a dany odcinek naszego ciała leży na dostosowanym do niego podłożu.
 • Strefa ugięcia sprężyny sięga 7 poziomów, co oznacza, że materac jest bardzo elastyczny i dobrze dopasowuje się do ciała osoby śpiącej.
 • Atrakcyjna cena – w zestawieniu z funkcjonalnością otrzymujemy niezwykle atrakcyjną cenę produktu, co daje nam możliwość wygody za niewielkie pieniądze.
 • Materac antyalergiczny – specjalna konstrukcja sprawia, że jest to materac przydatny dla osób borykających się z alergią.
 • Specjalne warstwy filcu sprawiają, że wygoda z użytkowania materaca jest jeszcze większa.

Hilding Fandango1Użytkownicy wskazują na jedną, odnotowaną wadę:

 • Po rozpakowaniu należy wywietrzyć materac z zapachów prania chemicznego, które mogą być bardzo intensywne.

Podsumowując w skrócie sam materac oraz jego wady i zalety, należy zwrócić, że klienci mają tylko jedną uwagę co do materaca. Każdy produkt warto dokładnie wywietrzyć przed pierwszym użyciem, więc zapach prania chemicznego jest oznaką dobrego przygotowania materaca do sprzedaży. Nie należy tego traktować, jako pełnoprawnej wady.

By mieć pełny obraz produktu, należy jeszcze zweryfikować przykładową opinię na jego temat.[/vc_column_text][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Mam problemy z kręgosłupem, dlatego dla mnie materac musi być twardy, ale równocześnie sprężysty. Wiele modeli w swoim życiu przebadałem i zweryfikowałem, ale Hilding Fandango bije je zdecydowanie na łeb na szyję. Gorąco polecam jego zakup!

Piotr, 48 l.[/vc_message][vc_column_text]

 • Janpol Demeter

Janpol Demeter to materac rehabilitacyjny, co oznacza, że jest on specjalnie skonstruowany do spełniania takiej funkcji. Jest to rehabilitacyjny materac lateksowy, dzięki czemu jego funkcjonalność jest znacznie większa. Materac lateksowy jest bowiem antyalergiczny, dlatego też może być swobodnie użytkowany przez osoby mające tego typu problemy z drogami oddechowymi. To jednak nie jedyne plusy tego rozwiązania.

Przyjrzyjmy się pozostałym zaletom:

 • Konstrukcja lateksowa – jak już to było wspomniane, konstrukcja tego typu jest w pełni antyalergiczna, dlatego też jest to rozwiązanie zalecane właśnie dla osób z alergia.
 • Aż 7 stref twardości sprawia, że możesz swobodnie użytkować materac bez obaw o własny komfort.,
 • Możliwy do wykorzystania jako materac rehabilitacyjny, dzięki czemu jest to świetny wybór dla osób wymagających rehabilitacji, gdyż może spełniać podwójną rolę.
 • Łatwe czyszczenie – całość sprowadza się do ściągnięcia pokrowca i wyprania go w sposób tradycyjny w pralce.

Janpol Demeter1Jeśli z kolei mowa o wadach tego materaca, to na jedną wskazują użytkownicy:

 • Wysoka cena produktu.

Należy od razu zaznaczyć, że cena ma tutaj pośrednie znaczenie. Jest to bowiem rozwiązanie o konkretnym przeznaczeniu. Dla osoby, która potrzebuje wygodnego materaca z różnych względów, cena ma mniejsze znaczenie, a traci je jeszcze bardziej w obliczu podwójnej roli materaca. Bowiem zamiast kupować dwóch, droższych produktów, kupuje się jeden – tańszy. A podwójna rola – do spania oraz jako rehabilitacyjny, idealnie kompensuje nam zakup dwóch różnych produktów. A jak prezentują się wypowiedzi użytkowników na temat tego sprzętu? Prezentujemy jedną z nich poniżej.[/vc_column_text][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Po operacji kręgosłupa musiałam przejść rehabilitację, a spanie na każdym materacu było udręką. Rehabilitant właśnie zasugerował mi zakup materaca Janpol Demeter. To był jeden z najlepszych wyborów w moim życiu, ponieważ wreszcie zaczęłam się wysypiać, a ponadto ćwiczę na tym materacu.

Bożena, 53 l.[/vc_message][vc_column_text]

 • H3 Hevea Baby

Hevea Baby to przede wszystkim materac dla dziecka i jako taki powinien być traktowany. Wynika to przede wszystkim z jego miękkości oraz wielkości. Konstrukcja została tak pomyślana, że zakup podobnej konstrukcji materaca dla dorosłego zupełnie by się nie sprawdziła z uwagi na miękkość materaca. Jego budowa opiera się w głównej mierze o lateks, czyli przypomina nieco poprzedni produkt. Jednakże wyposażona jest w kilka innowacyjnych rozwiązań.

Przyjrzyjmy się zatem zaletom tego produktu:

 • Konstrukcja lateksowa – jest to rozwiązanie konstrukcyjne, które gwarantuje pełną antyalergiczność z uwagi na zastosowane w nim związki.
 • Średnia twardość to duża wygoda dla dziecka – u dziecka jego ośrodki ruchu oraz układ kostny dopiero się rozwija. Zatem, musimy zadbać, by spało na materacu dobrze dostosowującym się do jego ciała.
 • Kanaliki wentylacyjne zapobiegające poceniu się dziecka – specjalne udogodnienie, które znacznie poprawia komfort snu naszej pociechy.
 • 10 letnia gwarancja na wkład lateksowy gwarantuje pełne bezpieczeństwo i długoletnie użytkowanie produktu.

H3 Hevea Baby1Z kolei jeśli mowa o wadach, to wygląda sprawa następująco:

 • Część osób uważa, że materac jest nieco za miękki.

Analizując wady, warto pamiętać, że materac dziecięcy to zupełnie inna sprawa w stosunku do materaca dla osoby dorosłej. On musi być miększy, gdyż sama waga dziecka jest dużo mniejsza. Warto o tej kwestii pamiętać, gdyż bardzo często narażamy nasze pociechy na wady rozwojowe z powodu niedostosowania materaca. Dlatego materac lateksowy tego typu to wybór wprost idealny. A jak prezentują się wypowiedzi na temat tego produktu? Zapraszamy do zapoznania się z jedną z nich.[/vc_column_text][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Kupiłam Hevea Baby, ponieważ strasznie wierciło się na poprzednim materacu i to lekarz poradził mi wypróbować zmianę materaca. Dziś mogę potwierdzić, że wybór ten był wprost idealny, ponieważ sen mojego synka jest znacznie spokojniejszy. Dlatego polecam zastosowanie tego produktu.

Mariola, 29 l.[/vc_message][vc_column_text]

 • M&K Foam Koło Estrella Lux

M&K Foam Koło Estrella Lux to kolejny materac sprężynowy, lub też tak zwany materac kieszeniowy. Jest więc on zdecydowanie przeznaczony dla osoby dorosłej, która z pewnością odczuje ogromny komfort z użytkowania materaca takiej konstrukcji. Sam materac ma oczywiście znacznie więcej zalet, dlatego polecamy dokładnie poznać wszystkie z nich, by mieć świadomość możliwości omawianego produktu.

Zalety zatem prezentują się następująco:

 • Atrakcyjna cena – w zestawieniu z możliwościami oraz wygodą, M&K Foam Koło Estrella Lux prezentuje bardzo atrakcyjną cenę zakupu.
 • Pokrowiec do prania – możliwość ściągnięcia pokrowca i jego wyprania to ogromna zaleta tego rozwiązania. Umożliwia bowiem szybkie odświeżenie produktu.
 • Kieszeniowa konstrukcja to możliwość komfortowego spania i gwarancja lepszej pracy sprężyn.
 • Baza materaca wykonana z pianki poliuretanowej co poprawia lepszą cyrkulację powietrza.

M&K Foam Koło Estrella LuxDo wad użytkownicy zaliczają następującą cechę:

 • Jest to dość ciężki materac.

Od razu warto się tutaj odnieść do tej kwestii. Jak się bowiem okazuje, sam materac faktycznie trochę waży, ale wynika to oczywiście z faktu, iż składa się ze sprężyn. Muszą one być dobrze wykonane, by stanowiły wygodne podłoże. I tylko dlatego waga materaca jest taka, a nie inna. Nikt jednakże nie powinien materaca w żaden sposób przenosić, zatem nie jest to realnie przeszkadzająca w użytkowaniu tego sprzętu wada.

Z kolei wypowiedzi użytkowników na temat tego produktu prezentują się następująco:[/vc_column_text][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Materac sprężynowy to jedyny materac, jaki był przeze mnie brany pod uwagę. Uznałam, że skoro nie potrafię spać na miękkim, to muszę spać na czymś twardszym, ale wygodnym. M&K Foam Koło Estrella Lux fajnie się sprawdził, ponieważ ma dobrą konstrukcję, a sprężyny pracują naprawdę cicho!

Karina, 32 l.[/vc_message][vc_column_text]

 • Hidling Multipocket Original Multi

Dla wielu osób najważniejszym pytaniem, na które pragną uzyskać odpowiedź w sprawie doboru materaca, to pytanie jaki materac do spania na kręgosłup jest polecany przez specjalistów. Okazuje się, że w zdecydowanej większości zalecane są materace raczej twardsze, niż miększe. I Hidling Multipocket Original Multi jest tutaj jednym z ciekawszych wyborów. Jak wskazuje ranking materacy, ten model posiada kilka ciekawych funkcjonalności, nadających mu znacznie szerszy wymiar w stosunku do innych modeli na rynku. O co chodzi dokładnie? Przyjrzyjmy się przeglądowi zalet oraz wad.

Zalety prezentują się następująco:

 • 7 stref twardości, dzięki odpowiedniej konstrukcji sprężyny poprawia komfort snu.
 • Rozwiązania kieszeniowe.
 • Specjalna konstrukcja, nie tylko antyalergiczna, ale również antybakteryjna i antypleśniowa.
 • Możliwość prania w temperaturze do 60 stopni C.

Hidling Multipocket Original MultiZ kolei jeśli chodzi o wady, to są wspominane następujące:

 • Wyższa cena w stosunku do wcześniejszych modeli.

Warto w tym względzie zwrócić uwagę na fakt, iż sam materac droższy jest jedynie troszkę w stosunku do innych modeli, w zamian za pełną antybakteryjność oraz możliwość prania. Jest więc to swoistego rodzaju transakcja – płacimy więcej, za większe możliwości. Przy czym układ ten jest układem bardzo dobrym. Dlatego też materac ten znalazł się w naszym rankingu – jest po prostu warty uwagi.

A jak prezentują się wypowiedzi na jego temat? Zapraszamy do zapoznania się z jedną z nich:[/vc_column_text][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Możliwość prania materacu jest naprawdę czymś niesamowitym. Już kilka razy go odświeżyłam i w porównaniu z poprzednimi materacami, Hidling Multipocket Original Multi jest naprawdę ciekawą alternatywą, którą zdecydowanie mogę polecić każdemu.

Karolina, 34 l.[/vc_message][vc_column_text]

 • Janpol Wenus

Materac rehabilitacyjny to zawsze spory wydatek. Dlatego tak często bierze się pod uwagę zakup rozwiązania, które łączy w sobie obie funkcjonalności. I Janpol Wenus jest takim rozwiązaniem. Jest to materac rehabilitacyjny – twardy według wskaźnika H2. Dzięki temu jest bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno do spania jak i właśnie do rehabilitacji. Sam materac rehabilitacyjny Janpol Wenus posiada również sporo dodatkowych zalet, które warto poznać.

Prezentują się one następująco:

 • Budowa kieszeniowa jest pozytywnym standardem, który i w tym przypadku został zachowany.
 • 7 stref twardości.
 • Różne wersje twardości, które można dowolnie dobierać.
 • Specjalnie wbudowany wentylator.
 • Zestaw uchwytów, ułatwiających użytkowanie materaca.
 • Zdejmowany pokrowiec.
 • Specjalna, dwustronna konstrukcja, ze strefami lato/zima do odwracania.

Janpol WenusJeśli chodzi o wady, to w przypadku tego materaca często mówi się o następującej wadzie:

 • Dość duża waga w stosunku do rozmiarów.

Jest to raczej pewnego rodzaju niewygoda, niż pełnoprawna wada, jednakże wypada nam właśnie wspomnieć o tego rodzaju uwadze. Wynika ona bardziej z faktu wielu warstw oraz odpowiedniej konstrukcji, co oczywiście było zamiarem producenta. Dlatego też nie jest to wada w pełnym tego słowa znaczeniu, a raczej cecha produktu, z którą należy się pogodzić. Jak z kolei wygląda wypowiedź użytkownika na temat produktu?

Zapraszamy do zapoznania się z jedną z nich:[/vc_column_text][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Materac bardzo dobry i już dość długo przez nas użytkowany. Zauważyłem, że jeśli użytkuje się go zgodnie z wymaganiami producenta, czyli odwraca się odpowiednio strony na okres letni oraz zimowy, to nie powinno być żadnych problemów z tym materacem. Jak dla mnie bardzo dobry wybór.

Damian, 28 l.[/vc_message][vc_column_text]

 • M&K Foam Koło Medivis Lux Komfort Silver Active

Materac M&K Foam Koło Medivis Lux Komfort Silver Active to kolejny materac typu pianka/piankowy. Oznacza to, że jest on przeznaczony dla osób, które lubią wysypiać się raczej na miękkiej powierzchni niż na twardej. Materac ten łączy w sobie właśnie miękkość z z dużą wygodą, dzięki warstwowej budowie. Przyjrzyjmy się zatem wszystkim zaletom tego produktu.

 • Antybakteryjna i antyalergiczna warstwa sprawia, że sam materac jest w pełni bezpieczny i nie pozwala na rozwój szkodliwych organizmów.
 • Wbudowane kanały wentylacyjne zapwniają komfort termiczny oraz przewiewność.
 • System amortyzacji punktowej, zapewniający komfort użytkowania przez więcej, niż jedną osobę.
 • Zalecany dla osób ze schorzeniami ortopedycznymi.

M&K Foam Koło Medivis Lux Komfort Silver ActiveZ kolei jeśli mowa o wadach, to zwrócono uwagę na jedną z nich, która jest wart w ogóle odnotowania:

 • Przy nieprawidłowym użytkowaniu, siateczka ochronna z góry się rwie.

Zastanowić się należy, czy materac posiadający taką wadę naprawdę może być traktowany jako wadliwy. Jeśli źle się użytkuje tego rodzaju sprzęt, to zawsze zachodzi ryzyko, że nasz materac ulegnie uszkodzeniu. Warto mieć to na uwadze już na etapie kupowania. Materac typu pianka/piankowy nie jest bowiem dla wszystkich – trzeba sobie zdawać sprawę, że jego konstrukcja jest delikatniejsza w stosunku do materaca sprężynowego.

A jak na temat M&K Foam Koło Medivis Lux Komfort Silver Active wypowiadają się użytkownicy? Przyjrzyjmy się temu![/vc_column_text][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]W łóżku z tym materacem czuję się dosłownie jak królewna! Bardzo miękki, bardzo wygodny – jakość snu wprost nieporównywalna do niczego. Bardzo trudno będzie się przestawić na inny materac i tylko to mogę uważać za wadę – poza tym praktycznie niesamowity! Polecam gorąco!

Joanna, 48 l.[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

W ten właśnie sposób nasz ranking dotarł do końca. Przeanalizowaliśmy w nim najpopularniejsze modele, dbając o to, by każdy rodzaj materaca miał swojego przedstawiciela w zestawieniu. Tym samym nasz ranking jest kompletny. Co z tego wynika? Że możesz z niego korzystać dowoli i niezależnie od tego, jaki produkt z rankingu wybierzesz, z pewnością będzie to wybór dobry. Oczywiście zakupów warto dokonać konkretnie na stronie www.pl, by mieć pewność oryginalności produktu oraz jego wysokiej jakości i zgodności z opisem.

Jaki materac wybrać: sprężynowy czy piankowy?

Wiele osób na tym etapie, jeśli wcześniej nie rozumiało specyfiki rynku, zastanawia się, który materac z powyższego zestawienia wybrać. Pierwszą kwestią, która zawsze budzi pewne wątpliwości, to wybór pomiędzy materacem sprężynowym, a piankowym. Jak dokonać wyboru i czym się zatem kierować? Przyjrzyjmy się najważniejszym aspektom.

Jak się okazuje, w głównej mierze jeden czynnik decyduje o różnicy – twardość materaca. Kwestie twardości zostały już bardzo dokładnie poruszone w jednym z wcześniejszych akapitów. Tam również dokładnie opisano wszystkie aspekty związane z kwestią twardości. Dlatego tutaj odniesiemy się do nich pokrótce.

Jaki materac wybrać: sprężynowy czy piankowy?Jeśli lepiej czujemy się na twardszych materacach, to łatwiej będzie nam wybierając materac sprężynowy. Z kolei jeśli lepiej czujemy się na materacach miękkich, to zdecydować należy się na materac piankowy lub lateksowy.

Z innej strony warto spojrzeć nieco szerzej na kwestie związane z zastosowaniem materaca. Materace sprężynowe niezwykle rzadko mogą być wykorzystywane jako materace rehabilitacyjne.

Tutaj zdecydowanie częściej wykorzystuje się metodę piankową lub lateksową, by sprężyny nie wpływały wydatnie na proces powrotu do zdrowia.

Oczywiście poza samym kryterium subiektywnych odczuć, warto również zwrócić uwagę właśnie na różnego rodzaju wady i zalety najpopularniejszych rozwiązań. Dlatego też dokładnie zweryfikujemy teraz zarówno materac sprężynowy jak i piankowy pod tym kątem.

Wady i zalety materacy sprężynowych

Materac sprężynowy, to, jak sama nazwa wskazuje, rozwiązanie, którego budowa opiera się właśnie o specjalnej konstrukcji sprężyny. Mają one najczęściej konstrukcję metalową, skonstruowany tak, by wyróżniać kilka stref nacisku. Dzięki temu materac dostosowuje się idealnie do wagi osoby z niego korzystającej.

Sam materac sprężynowy to coraz częściej rozwiązanie o charakterze kieszeniowym. Ta cecha budowy polega na tym, że każda sprężyna znajduje się w osobnej, wydzielonej kieszeni. Dzięki temu sprężyny nie nadchodzą na siebie i pracują w pełni niezależnie. Ma to oczywiście ogromne znaczenie dla wygody użytkowania, gdyż nacisk jest bardziej równomierny. Jest to efekt tak zwanej elastyczności punktowej. Oznacza to, że ruchy jednej osoby nie wpływają znacząco na wygodę oraz pozycję drugiej osoby.

Z punktu widzenia par jest to zatem wybór idealny.

Jest to niewątpliwie sporą zaletą materacy sprężynowych. Kolejną jest niewątpliwie ich twardość. Nie znajdziesz rozwiązania, które by się tak dobrze dostosowywało do Twojego ciała jak materac sprężynowy. Dla osób wymagających odpowiedniej twardości, jego wybór jest kwestią oczywistą.

Wady i zalety materacy sprężynowych

Pierwszą, istotną wadą materaca sprężynowego, jest jego ciężar. Jak wiadomo, sprężyny to sam metal. Zatem taki materac ciężko przenieść gdzieś lub też wnieść. Użytkownicy zwracają również uwagę na fakt, iż złej konstrukcji materac sprężynowy bardzo łatwo się wypacza i w rezultacie może stać się całkowicie bezużyteczny, zaś spanie na nim – bardzo szkodliwe. Dlatego też warto być świadomym tego typu utrudnień.

Jeśli jednak weźmiemy te kwestie pod uwagę, to cała reszta nie ma już znaczenia i jest to bardzo dobry wybór.

Wady i zalety materacy piankowych

Materac piankowy, jak sama nazwa wskazuje, zbudowany jest ze specjalnej konstrukcji pianki. W zależności od rodzaju, sama pianka może być różna, dlatego tutaj skupimy się na pewnych cechach ogólnych. Przede wszystkim materac piankowy ma to do siebie, że znacznie lepiej dostosowuje się do naszego ciała. Teoretycznie jest to cecha pozytywna, gdyż sprawia, że jest to wygodne rozwiązanie. W praktyce dla osób, które mają jakiekolwiek skrzywienie kręgosłupa, może to być pogłębienie ich wad i nie jest zalecane użytkowanie materaca piankowego. Ten sam problem dotyczy również osób, które przeszły różnego rodzaju zabiegi.

Sam materac piankowy jednak dla zdrowego użytkownika to ciekawa alternatywa dla materaca sprężynowego. Jest przede wszystkim dużo lżejszy od materaca sprężynowego, ale również miększy. Dla osób, które preferują spanie na miękkim podłożu, jest to rozwiązanie bardzo dobre, ponieważ idealnie będzie się dla nich nadawać.

Wady i zalety materacy piankowych

Materace piankowe są również zdecydowanie częściej rozwiązaniami antyalergicznymi. Ich sztuczna konstrukcja sprawia, że nie występują żadne negatywne aspekty użytkowania przez alergików.

Ich budowa uniemożliwia osadzanie się kurzu czy roztoczy.

Ponadto materace piankowe bardzo często wyposażone są w specjalne kanaliki powietrzne. Dzięki nim cyrkulacja powietrza i możliwość wywietrzenia jest znacznie większa. To również sprawia, że same zarządzanie temperaturą materaca i ciała jest znacznie lepsze.

Z kolei sama twardość materaca sprawia, że możliwe jest jego swobodne regulowanie, jeśli umieścimy go na łóżku z regulowanym stelażem. Dzięki jego elastyczności, łatwiej sie zagina na przykład na łóżkach rehabilitacyjnych.

Warto jednakże zwrócić uwagę na wszystkie opisane aspekty. Materac piankowy, jeśli jest kupowany w gorszej jakościowo wersji, może również szybko się uszkadzać. Na ten aspekt również warto zwrócić szczególną uwagę.

Podsumowanie

W powyższym tekście omówiliśmy wszystkie aspekty oraz niuanse związane z doborem odpowiedniego materaca. Przyjrzeliśmy się również najpopularniejszym modelom oraz tym czynnikom, którymi powinniśmy się kierować przy doborze odpowiedniego rozwiązania. W oparciu o powyższe opracowanie możesz swobodnie dokonać wyboru, gdyż z pewnością będzie on prawidłowy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to wystarczy zajrzeć do rankingu. Każdy model, który znajduje się w tym zestawieniu, z pewnością jest warty Twojej uwagi. pamiętaj, by zakupów dokonywać na stronie www.pl. Zyskujesz tym samym gwarancję zakupu produktu oryginalnego i spełniającego Twoje wymagania.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row] Dom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here