Odkurzacze samochodowe – Ranking 2019

0
[vc_row][vc_column][vc_column_text]Nasz samochód, to często ogromna inwestycja, więc zależy nam na tym, by jeździł jak najdłużej i wyglądał jak najlepiej. W końcu ma nam posłużyć przez pewien czas, a inwestujemy w niego nie tylko ze względów praktycznych, ale często również wizualnych. W końcu – warto się czasem pochwalić samochodem.

Dlatego istnieje cała gama kosmetyków tylko do aut, które można wykorzystywać do pielęgnacji karoserii czy tapicerki. W ten sposób konserwujemy te elementy samochodu i sprawiamy, że dłużej będą nam służyć.

Ranking najlepszych odkurzaczy samochodowychPrzy okazji jednak warto również zadbać o właściwą czystość w samym samochodzie, dbając o właściwy stan dywaników, foteli i kanapy. Zwyczajnie w świecie trzeba je czasem odkurzyć, by nie niszczyć nawierzchni. Równocześnie jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że standardowy odkurzacz raczej się tutaj nie sprawdzi. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż jest za duży oraz często zasilany zbyt krótkim kablem.

Dlatego właśnie wyprodukowano rozwiązanie, które można nazwać odkurzaczem samochodowym. Jak można łatwo się domyśleć, jego przeznaczenie jest dość konkretne – zadbać o czystość w Twoim samochodzie. Przy okazji jednak można nim wykonać całkiem sporo innych manewrów. Trzeba jednak zdawać sobie z tego sprawę. Dlatego zapraszamy serdecznie do rozbudowanej analizy możliwości tego rynku i dostępnych na nim modeli. Wierzymy, że w ten sposób poznanie całości będzie znacznie prostsze. Oczywiście równie dobre opracowania, są dostępne również na stronie www.ceneo.pl, do odwiedzenia której zachęcamy.

Ranking najlepszych odkurzaczy samochodowych

Nie zawsze mamy czas, by zapoznawać się dokładnie ze zbyt dużą liczbą produktów. Dlatego też prezentujemy poniżej specjalny ranking, który pozwala na szybką ocenę, jakie rozwiązanie nada się w naszym przypadku do pracy. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z tym zestawieniem.[/vc_column_text][vc_separator color=”blue”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Black & Decker Flexi PD1200AV-XK

Black & Decker Flexi PD1200AV-XK[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” size=”sm” align=”center”][vc_message message_box_color=”green” icon_fontawesome=”fa fa-plus-circle”]

Zalety

[/vc_message][vc_column_text]Ogromnym plusem tego odkurzacza jest to, że każdy element, który może się zabrudzić, można również łatwo wymontować i umyć pod bieżącą wodą. Jest to ogromny plus tego sprzętu.

Warto również zwrócić uwagę, że moc odkurzacza jest zbliżona do rozwiązań typowo domowych, co w zestawieniu z elastyczną rurą ssawki, umożliwia wyczyszczenie trudno dostępnych powierzchni i uciążliwych zabrudzeń.[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”alert-danger” icon_fontawesome=”fa fa-minus-circle”]

Wady

[/vc_message][vc_column_text]Odkurzacz posiada jedną wadę. Black & Decker Flexi PD1200AV-XK ma dużą moc, zatem dla wielu użytkowników jego praca jest zbyt głośna, co jest wymieniane jako jego wada. Więc jedyną wadą produktu jest tylko opinią.[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-circle-thin”]

Podsumowanie

[/vc_message][vc_column_text]Odkurzacz Black & Decker Flexi PD1200AV-XK może pracować i na baterii i zasilany za pomocą kabla. Sam kabel ma długość 5 metrów, więc wystarczy do odkurzenia praktycznie każdego zakamarka. Przezroczysty pojemnik na kurz pozwoli na kontrolowanie pory jego opróżnienia.

 

[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” size=”sm” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Philips MiniVac
FC6141/01

Philips MiniVac FC6141/01[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” size=”sm” align=”center”][vc_message message_box_color=”green” icon_fontawesome=”fa fa-plus-circle”]

Zalety

[/vc_message][vc_column_text]Odkurzacz Philips MiniVac FC6141/01 jest wyposażony w specjalny, dwustopniowy system filtracji, który zapobiega przedostawaniu się kurzu z powrotem na zewnątrz. W zestawieniu ze sporą mocą tego sprzętu, uzyskujemy naprawdę godne polecenia rozwiązanie.

Samym odkurzaczem MiniVac dość wygodnie manewrować, a wyprofilowany uchwyt w kształcie pętli, pokryty antypoślizgową gumą, dodatkowo to ułatwia.

[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”alert-danger” icon_fontawesome=”fa fa-minus-circle”]

Wady

[/vc_message][vc_column_text]Odkurzacz generuje hałas rzędu 81 dB, co według niektórych użytkowników, jest wartością zbyt dużą i sprzęt przez to pracuje zbyt głośno, w stosunku do niewielkiej powierzchni samochodu, którą się odkurza.[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-circle-thin”]

Podsumowanie

[/vc_message][vc_column_text]Sam odkurzacz MiniVac ma moc 120 W, oraz dołączono do niego szereg wymiennych końcówek, takich jak dysza szczelinowa i duża szczotka. Pojemnik na zanieczyszczenia ma pojemność 0,5 l. Mimo zasilania akumulatorowego, sam odkurzacz ma specjalny zasilacz samochodowy.[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” size=”sm” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Bosch
18V-1

Bosch 18V-1[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” size=”sm” align=”center”][vc_message message_box_color=”green” icon_fontawesome=”fa fa-plus-circle”]

Zalety

[/vc_message][vc_column_text]Produkt firmy Bosch wyposażony jest w pojemnik na zabrudzenia o wielkości 0,7 l, więc dzięki temu można długo pracować, zanim zajdzie konieczność jego opróżnienia.. Dodatkowo sprzęt posiada rotacyjne ssanie, poprawiające wydajność i moc urządzenia.

Kolejną zaletą odkurzacza jest zestaw różnego rodzaju końcówek, które znacznie ułatwiają pracę z jego użyciem. Dzięki temu można swobodnie odkurzać.[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”alert-danger” icon_fontawesome=”fa fa-minus-circle”]

Wady

[/vc_message][vc_column_text]Klienci wskazują na dość krótki czas pracy na jednym naładowaniu, jako główną wadę tego odkurzacza. Czas pracy sprowadza się do kilku minut pracy bez przerwy, co jest za krótką wartością.[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-circle-thin”]

Podsumowanie

[/vc_message][vc_column_text]Bardzo lekki i poręczny odkurzacz, wykorzystujący trzy, rotacyjne strumienie powietrza, przekładające się na efektywne sprzątanie. Ponadto sam odkurzacz jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, wiec nadaje się do odkurzania nie tylko kabiny samochodu, ale również remontowanych pomieszczeń na budowie.

[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” size=”sm” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”blue”][vc_column_text]Widzimy zatem, że mamy dość szeroki wybór całkiem dobrych modeli, zaś trzy powyższe odkurzacze, dominują praktycznie w każdym zestawieniu. Na dowolny z nich warto zdecydowanie postawić, gdyż z pewnością sprawdzi się w użytku. Oczywiście więcej o poszczególnych modelach możesz przeczytać na przykład na stronie www.udemy.pl. Warto zapoznać się z obecnymi tam analizami i zestawieniami.

My tymczasem przejdźmy do szczegółowego poznania tego rynku i możliwości dostępnych na nim produktów.

Jaki odkurzacz samochodowy kupić?

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy odkurzacz spełni swoją rolę i sprawdzi się dobrze w sprzątaniu. Trzeba tą kwestię zawsze poruszać, ponieważ podstawą jest dobranie właściwego modelu i sprzętu, który spełni konkretne oczekiwania. Zwracamy na to szczególną uwagę i całkiem sporo czasu poświęcimy, na analizę możliwości zakupowych oraz samego rynku. Przyjrzyjmy się zatem tej kwestii nieco bliżej.

Jaki odkurzacz samochodowy kupić?Przede wszystkim nasz ranking, będzie się opierać o pewne, podstawowe elementy. Przeanalizujemy je jak się da najdokładniej i postaramy się wypracować najważniejsze informacje w tym zakresie. Przełoży się to zdecydowanie na prostotę doboru odpowiedniego sprzętu. Zachęcamy więc do przeanalizowania treści niniejszego akapitu.

Przede wszystkim nasz ranking będzie oceniać jakość produktu. Mowa tutaj o jakości ogólnie pojętej, czyli z jednej strony chodzi o samą jakość pracy – wygodę, komfort, ale również jakość sprzątania, jak i z drugiej strony – jakość wykonania sprzętu – rozwiązania konstrukcyjno-projektowe, budowa i wiele innych. To sumarycznie składa się na pojęcie jakość sprzętu i pozwoli nam ocenić go w sposób rzetelny.

Kolejnym krokiem jest cena. Musimy zapłacić stawkę, adekwatną do jakości, ale nie do marki. To ważne spostrzeżenie, gdyż wiele marek ma swoją cenę tylko za “znaczek” na sprzęcie, nie zawsze za wyższą jakość. Wskażemy zatem tego typu pułapki.

Pomogą nam w tym opinie, czyli wypowiedzi osób, które miały styczność z danym produktem. To one mogą bowiem ocenić, jak produkt sprawdza się w rzeczywistości i czego można po nim oczekiwać. Odnoszą się również do innych informacji, w tym również podawanych przez producenta i weryfikują je. To bardzo dobra wiadomość dla osób, które szukają odpowiedniego rozwiązania.

Nie tyle na końcu, ale mimo wszystko w dalszej fazie, uwzględnimy również aspekty techniczne. Wspominamy o tym, ponieważ na pierwszy rzut oka różnice w tym zakresie są naprawdę niewielkie. Dopiero dokładna analiza sprawia, że możemy dostrzec pewne kwestie. Wychwycimy to już wcześniej, dzięki takiej konstrukcji analizy.

Niemniej – pora, by zachęcić do przeglądu treści niniejszego artykułu. Przypominamy również, że wiele opracowań jest dostępnych również na stronie www.ceneo.pl.

Gdzie kupić najlepsze odkurzacze samochodowe w niskiej cenie?

Może się teraz rodzić pytanie, jakie źródło wybrać do zakupu odkurzacza, by mieć pewność nie tylko atrakcyjnej ceny, ale przede wszystkim oryginalności kupowanego produktu. Może to budzić pewnego rodzaju wątpliwości, jednakże warto rozważyć ten temat szczególnie dokładnie, żeby mieć pewność, że nie wydamy pieniędzy na marne. Dlatego też przyjrzymy się temu problemowi dość dokładnie w niniejszym akapicie.

Kiedy już zdecydujemy się na zakupy w sieci, to najczęściej pojawia się pomysł, by zdecydować się na rozwiązania tradycyjne i najbardziej popularne. Stąd też wdrożenie często poszukiwań na olx, allegro czy amazon. Wydaje się to być całkiem rozsądnym działaniem, jednakże czar pryska, po dłuższym zastanowieniu. Rozwiejmy zatem te wątpliwości.

Przede wszystkim zacząć należy od OLX. Jest to portal promujący wymianę sąsiedzką, zatem już tylko te zdanie powinno nas skłonić do zastanowienia się nad tym, czy poszukiwanie tu sprzętu jest dobrym pomysłem.

 

OLX nie prowadzi weryfikacji i już w samym regulaminie przestrzega, przed różnego rodzaju nieuczciwymi dostawcami i unikaniem przesyłek i przelewów. W praktyce oznacza to, że kontrola nad sprzedawcami jest zerowa i każdy może sprzedać Ci sprzęt wadliwy, a Ty nie wyciągniesz z niego żadnych konsekwencji. Unikamy zatem zakupów w tym miejscu.

Kolejną opcją, wydaje się być zakup na Allegro lub Amazon. Faktycznie – tutaj już dochodzi do lepszej weryfikacji sprzedającego, co ma niebagatelne znaczenie dla jakości oferowanych produktów. Równocześnie jednakże zarządcy serwisów, nie mogą sprawdzić każdego towaru z osobna. Co więcej – Ty też nie zawsze odróżnisz podróbkę od prawdziwego produktu. A dopóki nie wytoczysz sprzedającemu uzasadnionego sporu, to nie wyciągniesz żadnych konsekwencji. Gdybyś nie zorientował się w okresie ochronnym o oszustwie, to nie zrobisz w zasadzie już nic.

Gdzie kupić najlepsze odkurzacze samochodowe w niskiej cenie?Jedyną konsekwencją dla oszusta będzie zamknięcie jego konta. Oznacza to dla niego tyle, że musi je zarejestrować na inną osobę lub firmę i znów może sprzedawać. Dlatego unikamy zakupów w tym miejscu. To właśnie bowiem ze sprzedaży podróbek bierze się niższa i atrakcyjna cena sprzętu. A jeśli ktoś uczciwie sprzedaje oryginał, to zawsze dopłacimy w ten sposób do interesu (prowizja dla portalu).

Najlepszym rozwiązaniem, będzie zakup poprzez www.ceneo.pl. Jest to portal, grupujący bezpośrednie oferty sprzedaży. Oznacza to, że kupujesz bezpośrednio od danego sklepu internetowego. Unikasz więc prowizji za wystawienie na portalu aukcyjnym. Ponadto dany sklep prezentuje się pod swoją domeną i adresem sklepu. Jakiekolwiek oskarżenie o oszustwo, może dosłownie zrujnować taki sklep, więc unika się szemranych praktyk jak ognia. Zdecydowanie więc, pod każdym względem, będzie to najlepszy wybór, jeśli chodzi o dostawcę sprzętu.

Przewodnik po najlepszych odkurzaczach samochodowych

Zakup odkurzacza samochodowego, to często bardziej skomplikowany proces, niż sami to przyznamy przed sobą. Chodzi bowiem przede wszystkim o to, że jest to sprzęt mocno wyspecjalizowany, od którego mamy prawo wymagać i często wymagamy, znacznie więcej, niż od innych sprzętów. Przede wszystkim w kwestii specjalizacji.

Jeśli bowiem kupujesz odkurzacz zasilany na przykład z zapalniczki, to musisz poszukać takiego modelu, a nie oczekiwać tego od każdego. Dlatego też warto już na początku określić swoje oczekiwania względem tego sprzętu oraz listę cech, których oczekujemy. Będzie nam zdecydowanie prościej znaleźć coś dla siebie.

Przyjrzymy się też temu problemowi w tej części tekstu i wskażemy kroki, które należy postawić, w celu wyboru odpowiedniego sprzętu.

Jaki są rodzaje odkurzaczy?

Na początku warto zwrócić uwagę na rodzaje odkurzaczy, które zastosujemy w samochodzie. Okazuje się bowiem, że ma to niebagatelne znaczenie i warto chwilę nad tym przysiąść.

Przede wszystkim chcielibyśmy oddzielić tutaj zdecydowanie odkurzacze samochodowe od odkurzaczy ręcznych. Te drugie nie mają często odpowiednich końcówek do pracy z zakamarkami w samochodzie oraz posiadają tradycyjne zasilanie (o ile nie korzystają z zasilania akumulatorowe). Skorzystamy więc z nich tylko w pobliżu domu.

Odkurzacze tradycyjne mogą się nie zmieścić, z uwagi na swoje gabaryty, zatem pojawiła się alternatywa, w formie odkurzaczy samochodowych właśnie.

Te z kolei mogą być różnie zasilane, a ma to znaczenie w kontekście mocy urządzenia. Z uwagi na mniejsze gabaryty, niejako z klucza będziemy mieli mniejszą moc sprzętu. Z drugiej strony – dostępne na rynku modele oferują moc do sprzątania samochodów wystarczająca. Dlatego to zasilanie różnicuje poszczególne modele. Inna jest również moc i akcesoria dodatkowe. Temu też wszystkiemu się teraz przyjrzymy.

Moc urządzenia

Jest jedną, niezmienna zasada, jeśli chodzi o wybór odkurzacza – im większa jego moc, tym lepsza jest jego praca. Generalnie chodzi w głównej mierze o siłę ssania. Większa moc sprawia, że łatwiej jest oderwać zabrudzenia od powierzchni. Dlatego interesuje nas jak największą moc. Przy czym są tutaj dwie, zasadnicze kwestie.

Dobierając odkurzacz akumulatorowy, jego moc będzie spadać wraz z wyczerpywaniem się baterii i zapełnianiem się pojemnika na brud.

Z kolei w przypadku odkurzacza zasilanego sieciowe, musimy pamiętać, by dostosować moc do mocy gniazda zapalniczki. Ma to o tyle spore znaczenie, że wyższa moc może po prostu uszkodzić instalację elektryczną pojazdu.

Konstrukcja – zasilanie, użyty materiał

Sporo już na ten temat było powiedziane, ale przyjrzyjmy się dokładniej kwestii zasilania. Najczęściej można spotkać się z dwoma rozwiązaniami, a każde ma swoje plusy i minusy, o których warto pamiętać. Odkurzacz zasilany akumulatorowo jest bardzo wygodne w użytku. Nie musimy planować ich podłączenia i zastanawiać się, co zrobić z kablem. Nic też nie ogranicza naszych ruchów, więc możemy swobodnie dotrzeć w każde miejsce i bez problemu przenieść odkurzacz gdzie chcemy.

Najczęściej jest to jednak okupione większą wagą sprzętu, gdyż konstrukcja posiada również stosowny akumulator, który sam w sobie trochę waży. Warto mieć to na uwadze. Trzeba również pamiętać, że zasilanie akumulatorowe oznacza ograniczony czas pracy. Ponadto w miarę sprzątania i zapełniania się pojemnika na brud, spada również moc samego odkurzacza. Ma to przełożenie w głównej mierze na siłę ciągu – oczywiście negatywne.

Z drugiej strony mamy odkurzacze zasilane sieciowo. Już na początku pojawia się problem samego kabla, który po prostu utrudnia manewrowanie. Za krótki kabel może utrudnić dotarcie do dalej położonych zakamarków, z czego należy sobie bezwzględnie zdawać sprawę i wiedzieć, jak w tym zakresie można zadziałać. Z kolei długi kabel będzie nam zawadzać i przeszkadzać oraz wisieć niepotrzebnie. Dlatego powinniśmy to zawsze zweryfikować.

Ciekawą opcją są modele, które można zasilić z gniazdka zapalniczki. I tutaj od razu kilka uwag – upewnijmy się, że nasz odkurzacz ma taką możliwość. Tym samym nie musimy ciągnąć kabla z domu i z gniazdka, a możemy wygodnie podpiąć do zapalniczki. Oczywiście należy dostosować moc do mocy zapalniczki, by nie uszkodzić instalacji. Oczywiście plusem zasilania przewodowego jest to, że nie tracimy mocy w trakcie pracy odkurzacza i nie musimy ograniczać się czasowo w tym względzie.

Co do szczegółów konstrukcyjnych – ręczne odkurzacze powinny być mniejsza, by nie obciążać naszych rąk i nie męczyć nas. Niezależnie od tego, zwracajmy uwagę na jakość wykonania i kształt uchwytu. Dobrze także, jeśli miałby on wyłożenie z materiału antypoślizgowego.

Rodzaje końcówek

Inwestując w odkurzacz samochodowy, kupujemy cały zestaw – sprzęt, wraz z akcesoriami. Musimy dobrze rozważyć, jakie końcówki mogą nam się przydać. Z jednej strony bowiem nie warto specjalnie dopłacać do nie wiadomo jak dziwnych końcówek. Ale powinniśmy również uwzględnić to, by dać sobie radę z każdym zakamarkiem, dzięki odpowiedniemu wyposażeniu. Wybierajmy rozsądnie, ponieważ od tego też zależy w pewnym stopniu cena urządzenia.

Rodzaje końcówek

Wyposażenie może być naprawdę różne – od turboszczotek, poprzez szczotki z włosiem, szczotki szczelinowe i wiele innych. Bez wątpienia warto jednak sprawdzić, czy na wyposażeniu znajduje się elastyczny wąż ssący. Jeśli gdzieś nie jesteśmy w stanie dotrzeć z wykorzystaniem odkurzacza, to taki wąż przedłuży nam jego zasięg, a przyłączenie do niego odpowiedniej końcówki sprawi, że dotrzemy dokładnie tam, gdzie planujemy.Inne właściwości

Są również inne, ważne właściwości, które należy wskazać. Zdecydowanie najważniejszą z nich jest wielkość pojemnika na brud. Rynek oferuje modele, które zawierają się z wielkością od 0,3 do 0,6 litra, przy czym są również pojedyncze rozwiązania, oferujące większy pojemnik. Przede wszystkim na co warto zwrócić uwagę? Na to, by pojemnik był w miarę duży.

Dla nas to oznacza możliwość wysprzątania samochodu w całości, za jednym podejściem. Dlatego też wielkość pojemnika dostosowujemy w głównej mierze do wielkości samochodu. Jednakże wpływa to również zdecydowanie na wielkość samego odkurzacza, więc szereg innych utrudnień – mniej komfortowe manewrowanie oraz obsługa sprzętu, z uwagi na większą wagę. Jednakże z kolei za mały pojemnik to ogromne ryzyko konieczności kilkukrotnego wypróżniania zbiornika w trakcie jednego sprzątania. Tracimy w ten sposób czas.

Odkurzacze samochodowe w dobrych cenach

Odkurzacz samochodowy powinien być dostępny w cenie adekwatnej do jakości. Nie warto przepłacać za coś, co się nie sprawdzi i będzie raczej utrudnieniem, niż ułatwieniem. Nie przepłacaj również niepotrzebnie za jakieś zbędne, dodatkowe akcesoria. To wszystko to często zmarnowane pieniądze.

Z drugiej strony – nie ograniczaj się z powodu kilku złotych, które mogą przesądzić o komforcie użytkowania. A najlepiej skorzystaj z odpowiedniego rankingu. Szczegółowe zestawienie prezentujemy poniżej.

Odkurzacze samochodowe w dobrych cenachWarto również rozszerzyć ten przegląd dodatkowo, o praktyczne zestawienia i ujęcia, dostępne na przykład na stronie www.ceneo.pl. Możesz tam porównywać poszczególne modele ze sobą, by wyselekcjonować najlepsze rozwiązanie dla Ciebie, spełniające konkretne kryteria. Zdecydowanie warto postawić na ten portal, ponieważ opracowania są przejrzyste i dostępne dla każdego.

Najlepsze odkurzacze samochodowe – Ranking 2019

Dotarliśmy wreszcie do etapu, w którym przyjrzymy się kilku, najlepszym modelom, dostępnym na rynku. Na początku jedna, bardzo ważna uwaga. Nie ma rozwiązań idealnych i każde ma swoje mocne i słabe strony. W oparciu o nie, powinniśmy dokonywać stosownych wyborów. Z drugiej strony – każdy model, który znalazł swoje miejsce w zestawieniu, jest po prostu warty uwagi i możesz go zakupić, bez obaw o to, że nie sprawdzi się w sprzątaniu. Zapewniamy – będzie to mniej lub bardziej, ale zdecydowanie dobrym wyborem.

Zapraszamy zatem do stosownego zestawienia:

 • Black & Decker Flexi PD1200AV-XK

Odkurzacz Black & Decker Flexi PD1200AV-XK to propozycja bardzo znanej marki urządzeń sprzątających, która zawsze słynęła z wysokiej jakości oferowanych przez siebie produktów. Nie inaczej jest w tym przypadku, gdyż omawiany model jest najlepszym odkurzaczem samochodowym na rynku w roku 2019.

Ważną informacją jest to, że urządzenie jest zasilane kablem, który ma aż 5 metrów długości. Manewrowanie więc tym sprzętem jest dość proste i nikomu nie powinno sprawić problemu dotarcie nawet do oddalonych zakamarków. Wtyczka, montowana do zapalniczki, zdecydowanie ułatwi to zadanie.

Niewielkie rozmiary, przy optymalnej mocy odkurzacza, udało się osiągnąć, dzięki systemowi “silnika w filtrze”, który jest opatentowaną własnością producenta. Ponadto sam odkurzacz posiada system odwirowywania kurzu Cyclonic, które oddziela drobiki kurzu od powietrza i w ten sposób maksymalizuje efekty filtracji zanieczyszczeń, ale również prowadzi do tego, że żadne zanieczyszczenia nie osadzają się na samym filtrze, co wydłuża jego żywotność.

Ponadto odkurzacz ma dość kompaktowe rozmiary, a do tego jest wykonany z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu łatwo się nim sprząta i stosunkowo dużo wytrzymuje.

Do niewątpliwych zalet tego urządzenia, należy zaliczyć:

 • system Cyclonic, który poprawia filtrację, dzięki odseparowaniu drobinek kurzu od powietrza, dzięki czemu filtr wytrzymuje dłużej, a filtracja jest znacznie lepsza,
 • system”silnik w filtrze”, który pozwolił na zmniejszenie rozmiarów urządzenia, bez żadnych strat w mocy,
 • długa końcówka szczelinowa, zdecydowanie ułatwia docieranie do praktycznie każdego miejsca w samochodzie, nawet tego bardzo trudno dostępnego,
 • dołączona praktyczna torba, która umożliwia wygodne przechowywanie samego odkurzacza,
 • przeźroczysty pojemnik znacznie ułatwia zarządzanie pracą sprzętu, ponieważ widzimy, w jakim stopniu jest zapełniony.

Konsumenci zwracają uwagę na jedną, szczególną wadę tego rozwiązania:

 • sam odkurzacz, według niektórych głosów, pracuje dość głośno, co może być nieco niekomfortowe.

Z kolei jeśli chodzi o opinię na temat tego sprzętu, to prezentuje się ona w sposób następujący:

“Black & Decker Flexi PD1200AV-XK wożę zawsze ze sobą, w bagażniku. Jak tylko trzeba coś posprzątać, to podłączam sprzęt do zapalniczki i zaczynam pracę. Głośność nie sprawia większego problemu, gdyż auto nie odkurza się znowu tak długo. Generalnie polecam.”

Damian, 32 l.

 • Philips MiniVac FC6141/01

Philips MiniVac FC6141/01 to bezprzewodowy i poręczny odkurzacz o mocy 120 W. Mimo to, jego akumulator spokojnie wystarczy na dłuższe sprzątanie, zatem nie powinniśmy się obawiać przerw w pracy tego sprzętu. Zwłaszcza, że sam zestaw zawiera również zasilacz samochodowy. Dużym plusem tego rozwiązania jest również to, że sam odkurzacz wyposażono w szereg wymiennych końcówek, które ułatwiają zdecydowanie dbanie o porządek.

Sam odkurzacz ma bardzo komfortową w użytku obudowę z plastiku, która do tego elegancko wygląda. Sama rączka, posiadająca kształt pętli i wyposażona w uchwyt z antypoślizgowej gumy, gwarantuje bezpieczeństwo i komfort użytku.

Warto również zwrócić uwagę, że jest to sprzęt, wyposażony w 2 stopniowy system filtracji, zatrzymujący kurz wewnątrz bezworkowego pojemnika na zanieczyszczenia o pojemności 0,5 l. Dlatego też rozwiązania to świetnie sprawdza się nie tylko w samochodzie, ale również w użytku domowym.

Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że jest to dość lekki model, dzięki czemu nie waży dużo i nie męczy rąk przy jego używaniu. W połączeniu z niewielkimi rozmiarami, otrzymujemy sprzęt, który dodatkowo łatwo się przechowuje, na przykład w samochodowym bagażniku.

Do niewątpliwych zalet tego urządzenia, możemy zaliczyć:

 • model jest lekki i poręczny, co ułatwia pracę z jego wykorzystaniem,
 • łatwy w obsłudze uchwyt, z antypoślizgową powierzchnią,
 • dwustopniowy system filtracji, który zdecydowanie poprawia efektywność działania tego rozwiązania,
 • zasilacz, który umożliwia zasilanie z gniazda zapalniczki – dzięki temu odkurzacz nie rozładuje się w trakcie pracy,
 • zestaw dodatkowych szczotek – rura i szczelinówka, która ułatwia sprzątanie w trudno dostępnych miejscach.

Z kolei jeśli chodzi o wady, to użytkownicy zwracają na następujące kwestie:

 • wysypywanie kurzu może zabrudzić ręce, co nie jest zbyt komfortowe.

Jeśli chodzi o wypowiedzi użytkowników, to można wyróżnić następujące:

“Bardzo dobry odkurzacz, który sprawdza się w wielu zastosowaniach. Jest mały, więc wożę go w samochodzie, a dodatkowe końcówki znacznie upraszczają dotarcie do uciążliwych miejsc. Dlatego jest to, jak dla mnie, naprawdę świetne rozwiązanie!”

Konrad, 28 l.

 • Bosch 18V-1

Bosch 18V-1 to zasilany przede wszystkim akumulatorowo sprzęt, posiadający zbiornik na zanieczyszczenia o pojemności 0,7 l oraz ważący 1,3 kg. Oznacza to, że możemy go swobodnie używać przez dość długi czas, nie odczuwając potrzeby opróżnienia, zaś lekkość samego sprzętu pozwala na swobodny użytek w każdym przypadku.

Bosch 18V-1Równocześnie sam sprzęt ma bardzo ciekawe wymiary – ma on zaledwie 18,4 cm szerokości, 14,2 cm długości i 12,1 cm wysokości. Tym samym sprzęt można zabrać ze sobą i wozić w samochodzie (gdyż może zmieścić się pod fotelem). Odkurzacz ma w zestawie elastyczną rurę oraz wąską dyszę, ponadto 2 rury ssące i dyszę podłogową. Tym samym sprawdzi się praktycznie w każdym zakresie, oferując naprawdę przyzwoite parametry.

Dlatego też odkurzacz jest generalnie polecany przez swoich użytkowników, którzy zwracają uwagę na fakt, iż sprzęt jest na tyle poręczny, że nada się do użytku również w innych sytuacjach i na innych powierzchniach. Sam uchwyt odkurzacza został wyposażony ponadto w przycisk sterujący, pozwalający na szybkie włączenie oraz wyłączenie odkurzacza. Sam pojemnik na brud również można swobodnie odłączyć. Ponadto sam odkurzacz posiada rotacyjny przepływ powietrza, dlatego w czasie odkurzania są wytwarzane trzy, rotacyjne, silne strumienie powietrza. To poprawia moc ssania i pozwala uniknąć strat w tym zakresie.

Do niewątpliwych zalet tego odkurzacza, można zaliczyć:

 • rotacyjne ssanie, poprawiające wydajność i moc urządzenia,
 • niewielkie rozmiary urządzenia, znacznie ułatwiają dotarcie w różne miejsca,
 • bardzo bogate wyposażenie pozwala dostosować odkurzacz do różnych wyzwań,
 • stosunkowo duży, odczepiany pojemnik na zabrudzenia, umożliwia swobodne czyszczenie odkurzacza.

Z kolei, jeśli chodzi o wady, to można tutaj wyróżnić między innymi następujące:

 • akumulator i ładowarka do odkurzacza sprzedawane są osobno, zatem musimy specjalnie, dodatkowo kupić te wyposażenie.

Opinia o tym sprzęcie jest następująca:

“Co prawda to dość niewielki sprzęt, to jednak pozwala na wydatne oczyszczenie całkiem sporej powierzchni. Bardzo odpowiada mi jego waga, ponieważ ręka się nie męczy, a równocześnie sprzęt z tak dużym pojemnikiem, może pracować dość długo. Nie mam mu generalnie nic do zarzucenia.”

Michał, 37 l.

 • Black & Decker Dustbuster ADV1220-XK

Black & Decker Dustbuster ADV1220-XK to kolejne rozwiązanie znanego producenta, które jest w tym przypadku typowym odkurzaczem ręcznym, który sprawdzi się również świetnie do czyszczenia samochodu. Posiada niezwykle elastyczną rurę czyszczącą, dzięki czemu jest dość wytrzymała i nie ulega uszkodzeniu w użytku.

Ponadto sam sprzęt wyposażony jest w kilka, różnych końcówek, w tym końcówkę z szerokim wejściem oraz końcówkę szczelinową, a zasilany jest kablem o długości 5 metrów. To wszystko oczywiście wprost przekłada się na ogromną użyteczność i spore możliwości tego rozwiązania. Ponadto w tym rozwiązaniu użyto również technologię Cyclonic, co pozwala na sprawne oddzielenie zanieczyszczeń od filtra, co wydłuża znacznie jego żywotność i utrzymuje go w czystości.

To przekłada się na stałą i silną moc ssania. Warto tutaj również zaznaczyć, że odkurzacz wyposażony jest w podwójną filtrację. Pojemnik na zanieczyszczenia ma 0,61 litra pojemności, zatem wystarczy na swobodne posprzątanie sporej powierzchni. Ponadto moc ssania w tym odkurzacza jest również całkiem przyzwoita.

Jeśli chodzi o zalety, to można tutaj zdecydowanie wymienić następujące cechy:

 • system zasilania, oparty nie tylko o długi, 5 metrowy kabel, umożliwiający dotarcie praktycznie w każde miejsce, ale również wyposażenie we wtyczkę do podłączenia do zapalniczki,
 • system Cyclonic, który poprawia skuteczność odkurzacza, zaś wytworzony w środku wir wydłuża czas pracy sprzętu, z uwagi na korzystny wpływ na jakość powietrza oraz oczyszczenie filtru,
 • cicha praca sprzętu, czyni z tego odkurzacza lidera na rynku w tym zakresie.

Z kolei, jeśli chodzi o wady, to należy tutaj zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • brak filtru HEPA znacznie zmniejsza możliwości sprzątające sprzętu i czyni z niego nie zawsze dobry wybór (zwłaszcza dla alergików),
 • nieszczelna uszczelka przy komorze na zabrudzenie sprawia, że czasem z komory wydostaje się kurz i trzeba całość specjalnie uszczelniać (choć wtedy odkurzacz działa dobrze).

Jeśli chodzi o wypowiedź użytkowników, na temat tego sprzętu, to można znaleźć na przykład następującą:

“Sprzęt jest cichy i wygodny w użytku, zatem kupiłem go, żeby móc na przykład na parkingu szybko wyczyścić samochód. Uważam, że był to świetny wybór, ponieważ rozwiązanie to dobrze odkurza i przy okazji łatwo się je wykorzystuje. Jak dla mnie, to jest to jedno z najlepszych rozwiązań na rynku, z uwagi właśnie na wygodę.”

Patryk, 29 l.

 • Hoover JIVE SJ36 DWV6

Firma Hoover znana jest z solidności i wygody przygotowywanych urządzeń. Dlatego też model Hoover JIVE SJ36 DWV6 jest całkiem rozsądnym rozwiązaniem, zaś jego największą zaletą, jest bez wątpienia zasilanie akumulatorowe, co ułatwia obsługę sprzętu oraz pracę z jego wykorzystaniem. Zwłaszcza, że w ten sposób swobodnie dotrzemy w każde miejsce, bez ograniczania sztucznie długością kabla czy dostępem do jakiegokolwiek gniazdka.

Warto zwrócić uwagę, że odkurzacz posiada filtr HEPA, co przekłada się na bardzo wysoką skuteczność filtracji zanieczyszczeń. Ponadto jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla alergików, gdyż pozwala na wydatne oczyszczenie sprzątanej powierzchni z alergenów, ale również z roztoczy, pleśni czy bakterii. Dodatkowo sam pojemnik na zabrudzenia, oczyszcza się niezwykle prosto i bez zbędnych utrudnień.

Warto zwrócić uwagę, że odkurzacz działa całkowicie bez worków. Dzięki temu wbudowano mu również funkcję zbierania wody. Ponadto sam odkurzacz jest nie tylko dość lekki, ale również posiada niewielkie rozmiary, zatem sprawdzi się w wielu, różnych sytuacjach i zastosowaniach. Zwłaszcza, że dobrze wciąga również niewielkie zabrudzenia, jak na przykład okruszki. Jednocześnie osoby, które mają styczność z tym odkurzaczem, zwracają uwagę na to, że czas pracy z tym sprzętem wynosi 10 minut, co nie jest najlepszym wynikiem na rynku. Równocześnie jego koszt zakupu mieści się w 150 zł.

Do zalet tego rozwiązania, można zdecydowanie zaliczyć:

 • zasilanie akumulatorowe umożliwia dotarcie w wiele, trudno dostępnych miejsc, zwłaszcza, jeśli nie posiadamy dostępu do prądu,
 • niewielka waga produktu sprawia, że jego użytkowanie oraz transport jest bardzo proste,
 • zastosowanie filtru HEPA czyni z produktu odkurzacz niezwykle przyjazny alergikom, gdyż dzięki temu, filtracja sięga 99 % alergenów,

Z kolei, jeśli chodzi o wady tego urządzenia, to da się zauważyć następujące:

 • bardzo krótki czas pracy, sięgający zaledwie 10 minut sprawia, że dokładne oczyszczenie samochodu może być często niemożliwe.

Jeśli z kolei chodzi o opinię o tym sprzęcie, to można znaleźć następującą:

“Praca z innymi odkurzaczami była przyjemna, jednakże zawsze musiałem specjalnie czyścić z kurzu dodatkowo, ponieważ jestem na niego uczulony. Filtr HEPA w Hoover JIVE SJ36 DWV6 sprawia, że nie ma takiej potrzeby, zatem komfort użytkowania jest znacznie większy. Zdecydowanie mogę polecić ten sprzęt.”

Adam, 49 l.

Czy warto kupić odkurzacz samochodowy?

Zastanówmy się jeszcze przez moment – czy w ogóle warto kupować takie rozwiązanie jak odkurzacz samochodowy? W końcu w wielu przypadkach, można odkurzyć samochód zwykłym odkurzaczem domowym. Jaki jest więc sens zakupu takiego odkurzacza?

Na początek zadaj sobie proste pytanie – czy masz gdzie podłączyć odkurzacz standardowy? Odpowiedź będzie trwierdząca, jeśli mieszkasz na przykład w domku jednorodzinnym lub masz garaż. W innych przypadkach, może to być całkiem spory problem. Drugie pytanie weryfikacyjne jest następujące – czy docierasz odkurzaczem standardowym wszędzie, gdzie trzeba i jest to wystarczająco komfortowe? Tutaj już częściej padają odpowiedzi negatywne.

Czy zatem odkurzacz samochodowy jest lepszy od zwykłego modelu? Model zwykły ma często większą moc i siłę ssącą. I na tym kończą się jego przewagi – nie mając dostępu do prądu, nie skorzystasz z niego. Z dużym sprzętem nie wszędzie się dostaniesz i rzadko ma on na wyposażeniu odpowiedni zestaw końcówek.

Odkurzacz samochodowy jest lekki i poręczny. Często obsługuje się go jedną ręką i nie sprawia to żadnego problemu. Możemy ponadto taki odkurzacz wozić w aucie i wyciągać go za każdym razem, kiedy pojawi się zabrudzenie, by szybko się go pozbyć. Ma to spore znaczenie, gdyż często zabrudzenia te wymagają szybkiej interwencji.

Ponadto odkurzacz samochodowy ma znacznie więcej plusów.

Przede wszystkim jest prosty w obsłudze, z uwagi na prostą budowę. Wielkość pojemnika na brud bardzo często jest optymalna – wystarczy na wyczyszczenie całego samochodu za jednym zamachem, a przy okazji nie zwiększa zbytnio obciążenia w trakcie pracy. Na koniec sprzątania po prostu go opróżniamy, co również często jest bardzo proste.

Ponadto odkurzacze te świetnie sprawdzają się do czyszczenia dywaników i trudno dostępnych miejsc, jak przestrzeń między siedzeniami czy zagięcia tapicerki. Ułatwiają nam to dołączone do sprzętu końcówki, które są różne od tych, dostępnych w odkurzaczach tradycyjnych.

Warto zwrócić uwagę, że nic nam nie przeszkodzi, w użyciu odkurzacza samochodowego również w domu, kiedy nie chcemy wyciągać pełnego sprzętu, a nagle pojawi się zabrudzenie, wymagające natychmiastowego wyczyszczenia.

Komu opłaca się kupić odkurzacz samochodowy?

Czy każdemu przyda się odkurzacz samochodowy? W końcu mamy rozwiązania domowe oraz te, dostępne na stacjach benzynowych. Równocześnie jednak wiemy, że są to sprzęty nieporęczne, które wymagają odpowiedniego ustawienia samochodu oraz podpięcia do zasilania. Warto mieć to na uwadze, zwłaszcza, jeśli nie masz dostępu do prądu, by sięgnąć do samochodu.

Odkurzacz samochodowy jest więc tutaj świetną alternatywą, która pozwoli na usunięcie wszystko – sierść zwierząt, zaschnięte błoto, okruchy jedzenia. Dla osób, posiadających pupila lub dziecko, może być to sprzęt wprost nieodzowny, gdyż od tego typu zabrudzeń często uszkadzają się również ubrania, więc musimy zadbać o to, by zawczasu usuwać takie zabrudzenia. Tutaj odkurzacz samochodowy sprawdzi się idealnie.

Komu opłaca się kupić odkurzacz samochodowy?Oczywiście będzie to również świetne rozwiązanie dla każdego, kto po prostu nie może sprzątać zwykłym odkurzaczem, bo na przykład nie ma bloku czy garażu. W takiej sytuacji, poręczny sprzęt akumulatorowy lub zasilany z gniazdka, który łatwo przenieść, jest jedyną, rozsądną alternatywą i zdecydowanie powinni na nią postawić.

Jest to również sprzęt niemal konieczny dla każdego, kto prowadzi biznes, oparty o transport i obsługę klienta w formie przewozu.

Klienci wolą podróżować w komfortowych warunkach – od tego zresztą zależą z jednej strony napiwki, a z drugiej – korzystanie z usług danego kierowcy. Klient zapamięta brudny samochód, a zwłaszcza dane identyfikacyjne – numer boczny, rejestrację lub imię i nazwisko kierowcy.

Jeśli poprzedni klient nabrudzi, to przed dalszym kursem warto posprzątać w samochodzie. I jakie to wygodne, kiedy nie musisz zjeżdżać z trasy, tylko wyciągasz sprzęt z bagażnika i swobodnie odkurzasz, w oczekiwaniu na kolejne zlecenie. Nie marnujesz w takiej sytuacji niepotrzebnie czasu, a do tego zyskujesz miano zawsze dobrze prezentujące się samochodu. Warto na renomę pracować w taki sposób.

Podsumowanie

No to odpowiedzmy sobie jeszcze na ostatnią kwestię – jak wybrać w końcu odkurzacz, żeby nie żałować zakupu? Tekst jest dość długi, więc poświęćmy temu podsumowaniu kilka chwil. Przede wszystkim zaczynamy od wyboru odkurzacza, pod kątem mocy. Im jest ona większa, tym odkurzacz lepszy.

Rozsądne minimum to 50 W, a maksimum jest określone mocą Twojej zapalniczki samochodowej (wtyczki) – większa moc, może uszkodzić całą instalację. Kolejną kwestią jest jakość wykonania, czyli wytrzymała, odporna na uszkodzenia obudowa. Trzeba również zwrócić uwagę na system zasilania. Nie każdy jest odpowiednio wygodny i przypadnie nam do gustu. Są modele akumulatorowe, które mają swoje plusy i oczywiste minusy, oraz modele przewodowe, podłączane właśnie do zapalniczki. Zastanów się przez moment nad tym, na co postawić.

Z pewnością, jeśli dalej nie możesz się zdecydować, to dobrym wyborem będzie zainwestowanie w dowolny model, opisany powyżej, w rankingu. Z pewnością sprawdzi się on w sposób dostateczny.

Samych porównań i zakupów z kolei warto dokonywać na stronie www.ceneo.pl. Wygodne zestawienia i rankingi, połączone z atrakcyjnymi ofertami zakupu, czyni z tego portalu najlepszy wybór, jeśli chodzi o źródło zaopatrzenia się w konkretny produkt.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row] Dom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here