Perfumy damskie – Ranking 2019

0
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Pewne okazje zdarzają się tylko raz w życiu. Jedną z takich sytuacji jest te słynne pierwsze wrażenie. Kiedy spotykasz się z daną osobą po raz pierwszy w życiu, masz jedyną i niepowtarzalną okazję, by wywołać u niej odpowiednie, pierwsze wrażenie. Mówi się, że pierwsze wrażenie jest podstawą dobrego kontaktu i rzutuje na całą naszą relację. Możemy zniwelować jego wpływ, ale nigdy nie pozbędziemy się go całkowicie.

Wyobraź sobie teraz sytuację, w której wstajesz rano i przygotowujesz się do udanego dnia. Masz szansę dziś poznać miłość swojego życia, albo po prostu dopiąć jakiejś ciekawej transakcji z ważnym klientem. Musisz więc wyglądać perfekcyjnie. Stroisz się odpowiednio, być może malujesz i odpowiednio przygotowujesz. Pędzisz w codziennym, zabieganym trybie na owe spotkanie, chcąc wypaść jak najlepiej. Wchodzisz i spotykasz się z klientem. Może być też tak, że zderzasz się z idealnym mężczyzną na swoich schodach.

Czy aby zadbałaś o wszystko na ten moment? Co by było, gdyby całość misternych przygotowań spaliło na panewce – kontrakt nie doszedł do skutku, a wymarzony partner w ogóle by Cię nie zauważył, z powodu zaledwie… zapachu? Czy zadbałaś o to, by dobrać odpowiedni perfum, który zbuduje Twój wizerunek i utrwali go w sposób odpowiedni w świadomości otoczenia, budując ważną część Twojej osobowości?

Dobór odpowiedniego zapachu to bardzo istotny element budowania całego wizerunku.

Nasze zmysły są dość wyczulone w tym względzie i potrafimy jedynie na podstawie zapachu dokonać pełnego wyobrażenia danej osoby, nawet jej nie widząc. Jeśli najpierw poczujemy zapach i jest on dostatecznie intensywny oraz zmysłowy, to dana osoba widząc nas później ocenia nasz wygląd zdecydowanie korzystniej.

Wyobraź sobie sytuację, w której korzystasz z silnego i intensywnego zapachu, który nadaje wyrazistości. Każdego ranka spryskujesz się nim i wiesz, że dzień ten będzie udany. Są kompozycje zapachowe, które odświeżają oraz dodają energii. Są perfumy, które podkreślają seksapil oraz osobowość.

Tak przygotowana, stawiasz czoła codziennym wyzwaniom. Kiedy stajesz wobec codziennych trudności, wiesz, że świetnie sobie poradzisz i zawsze wyjdziesz obronną ręką z takiej konfrontacji. Czujesz się dumna i pewna siebie. To wspaniałe uczucie, prawda?

Możesz się tak czuć każdego dnia, sprawiając, że dosłownie wszystkie okazje znajdują się w zasięgu Twojej ręki.

Wystarczy wybrać odpowiedni zapach, który Cię zidentyfikuje.

Wybór jest, jak się okazuje, całkiem spory, dlatego może nastręczać pewne problemy. By ułatwić jego dokonanie, prezentujemy niniejszy przegląd tego tematu. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nim. Wierzymy, że zdecydowanie ułatwi on dobór odpowiedniego perfumu, który podkreśli wszystkie te nasze cechy, które wymagają podkreślenia.

Najpiękniejsze perfumy damskie – Ranking 2019

Poniżej prezentujemy szybki rzut oka na trzy, bardzo popularne perfumy. Przyjrzymy się im dokładnie z punktu widzenia najważniejszych cech, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze stosownego rozwiązania. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z poniższym, krótkim zestawieniem.

Sam przegląd pogłębimy w dalszej części tego opracowania. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_separator style=”shadow”][vc_column_text]

Lancome La Vie Est Belle

Lancome La Vie Est Belle

[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2F119h|||”][vc_text_separator title=”Zalety” color=”green” style=”shadow”][vc_column_text]
 • bardzo kobiecy zapach,
 • ciekawa, kwiatowa woń,
 • duża trwałość zapachu,
 • intensywny zapach,
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Wady” color=”pink” style=”shadow”][vc_column_text]
 • silny, słodki zapach nie zawsze się podoba
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Podsumowanie” color=”custom” style=”shadow” accent_color=”#ffff00″][vc_column_text]

Perfumy dość nieodłącznie kojarzą się właśnie z kwiatami. I w sumie nic dziwnego – od tego się zaczęło. Lancome La Vie Est Belle nawiązuje właśnie do tradycji, oferując słodki zapach, oparty o bogatą kompozycję kwiatową. Dzięki temu perfumy są bardzo kobiece oraz zmysłowe. Wiadomo jednak, że słodki zapach nie każdemu odpowiada, co warto ustalić przed zakupem.

[/vc_column_text][vc_separator style=”shadow”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_separator style=”shadow”][vc_column_text]

CALVIN KLEIN Euphoria

CALVIN KLEIN Euphoria

[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Fbeeb|||”][vc_text_separator title=”Zalety” color=”green” style=”shadow”][vc_column_text]
 • słodki, lekki zapach,
 • kompozycja kwiatowa, wzbogacona o dodatkowe tony,
 • silna woń
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Wady” color=”pink” style=”shadow”][vc_column_text]
 • utrzymuje się nieco krócej od poprzednika,
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Podsumowanie” color=”custom” style=”shadow” accent_color=”#ffff00″][vc_column_text]

Linia zapachowa, która wzbudza wiele emocji. Część użytkowniczki uważa, że jest to zapach idealny na każdą okazję. Z kolei wiele twierdzi, że do codziennego użytku do pracy jest to perfum zbyt intensywny i należy go stosować raczej na wyjścia. Jedno jest pewne – żadna nie pozostaje obojętna wobec niego. Ma bowiem kompozycję, której nie można zapomnieć. Część użytkowniczek zwraca uwagę na fakt, iż zapach utrzymuje się krócej w stosunku do poprzedniej propozycji. Różnica nie jest duża, jednakże warto wspomnieć o tym fakcie zdecydowanie.

[/vc_column_text][vc_separator style=”shadow”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_separator style=”shadow”][vc_column_text]

Chanel No. 5

 

Chanel No. 5

[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Fkiwp|||”][vc_text_separator title=”Zalety” color=”green” style=”shadow”][vc_column_text]
 • klasyczny zapach,
 • długo utrzymujące się,
 • intensywną linia zapachowa,
 • nawiązanie do tradycji,
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Wady” color=”pink” style=”shadow”][vc_column_text]
 • siła zapachu silna (nie każdemu pasuje),
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Podsumowanie” color=”custom” style=”shadow” accent_color=”#ffff00″][vc_column_text]

Na każdym rynku, który nie zmienia się zbyt dynamicznie, są rozwiązania, do których ciągle się wraca i które raz po raz zdobywają popularność na nowo. Tak jest właśnie z tym zapachem. Chanel No. 5 to klasyk. Pozwala na podkreślenie dostojności, dobrego smaku oraz elegancji. Jednakże jest przy tym bardzo intensywny i długo utrzymujący się. Co zrozumiałe, nie każdemu może się tego rodzaju zapach spodobać.

[/vc_column_text][vc_separator style=”shadow”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

W powyższej tabeli dokonano krótkiego przeglądu trzech najpopularniejszych na rynku linii zapachowych. Uwzględniono w niej tylko rozwiązania, które spełniają szereg ściśle określonych cech.

Czym się kierowaliśmy?

O tym powiemy już w kolejnym akapicie. Na ten moment można wspomnieć, że jeśli chcemy szybkiej weryfikacji w celu dokonania ekspresowe go wyboru, to wystarczy rzucić okiem na owe zestawienie by mieć pełen obraz sytuacji. Po dokładniejsze analizę warto sięgnąć do dalszej części niniejszego opracowania – znajdziesz tam jeszcze pełniejsze raport oraz ranking.

Jakie perfumy damskie kupić?

Powyższa tabela rysuje wstępny obraz najciekawszych rozwiązań, nie pozwala jednakże ostatecznie odpowiedzieć na pytanie, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego perfumu. Jak uzyskać odpowiedź na tak postawione pytanie? Najlepiej weryfikując, na co zwrócić uwagę, dokonując stosownego wyboru.

Pierwszą kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę, jest jakość samych perfum. Różnią się one bowiem dość znacznie jakością, która w tym przypadku jest pojęciem bardzo szerokim. W pierwszej kolejności uwzględnić należy samo wykonanie flakonu i opakowania zewnętrznego. Flakon nie musi być wymyślny, ale konstrukcja toporna zdecydowanie pogarsza wizualną stronę samego perfumu. Warto na to zwrócić uwagę.

Kolejną kwestią jest cena.

Nie jest to ogólną regułą, że im droższy perfum tym lepszy, ale warto mieć to na względzie, że najczęściej najbardziej wyszukane linie zapachowe są droższe od tych gorszej jakości. Oczywiście ma to związek z jeszcze jedną kwestią, o której wspomnimy jeszcze w tym artykule.

Kolejną sprawą są opinie na temat tego zapachu. To bowiem konkretni użytkownicy danej linii zapachowej mogą najwięcej powiedzieć na temat tego, jak dany zapach prezentuje się w konkretnej sytuacji. Dlatego warto wczytywać się dokładnie we wszelkiego rodzaju tego typu wypowiedzi, ponieważ wiele nam powiedzą na temat konkretnego rozwiązania.

 

Jakie perfumy damskie kupić?Ostatnie, co warto wziąć pod uwagę, to trwałość zapachu. Zależy nam na tym, żeby dany zapach unosił się jak najdłużej i towarzyszył nam najlepiej cały dzień. Dlatego też powinniśmy bezwzględnie dobierać takie linie zapachowe, których trwałość będzie dla nas odpowiednia i wystarczy nam na odpowiednio długie codzienne funkcjonowanie. Oczywiście kolejny ranking dość dokładnie ujmuje te kwestie, właśnie zwracając uwagę na te wszystkie ważne z punktu widzenia klienta dane dotyczące konkretnego rozwiązania. Warto też w taki sposób dobierać swoje rozwiązania.

Rodzaje perfum

Bardzo często spotykamy się z możliwością wyboru perfum, które jednak znacząco różnią się ceną. Dlaczego część linii zapachowych jest dostępna swobodnie w każdej drogerii, a część wymaga od nas podejmowania specjalnych kroków, by się w dany zapach zaopatrzyć? Na dobrą sprawę, całość rozbija się konkretnie o jakość danego perfumu. Ponieważ w nazewnictwie fachowym, słowo perfum ma swoje konkretne miejsce oraz ścisłe znaczenie. To w użyciu potocznym straciło ono część swojej mocy. O czym jednak tak dokładnie mowa?

Jeśli zapytamy specjalistę, to on mianem perfumu określi bardzo wąską grupę produktów. Do innych zastosuje określenie woda toaletowa lub woda perfumowana. Jak się możemy zorientować, różnią się one wieloma aspektami, a cena jest tylko jednym z nich.

Perfumy damskie to zatem bardzo szeroka grupa. Przyjrzyjmy się jej oraz poszczególnym, dostępnym opcjom oraz tym, co je charakteryzuje.

I tak na początku należy wziąć pod uwagę zawartość olejków eterycznych, gdyż to właśnie ona szereguje poszczególne opcje i nadaje im konkretną nazwę.

Najwyższą kategorią pozostaje perfum. Są oznaczone jak PARFUM i zawierają od 20 do 43 % olejków eterycznych.

Są bardzo dobrymi produktami, ponieważ taka zawartość olejków eterycznych sprawia, że zapach jest niezwykle intensywny oraz bardzo długo się utrzymuje. Równocześnie są to najdroższe produkty w tej kategorii i, co za tym idzie –  najrzadsze. Najczęściej są dostępne jako wersje kolekcjonerskie, lub sprzedawane na rynku producentów perfum i w efekcie rzadko trafiają do końcowego odbiorcy. Jest to zasadniczo dobra decyzja, raz, że ze względu na cenę byłby to produkt niezwykle luksusowy.

Dwa, że intensywność zapachu jest dosłownie porażająca. Dla wielu osób stężenie 43 % olejków eterycznych może być trudne do zniesienia i bardzo mdłe. Dlatego też rzadko prowadzona jest szeroka dystrybucja tego rodzaju produktu.

Kolejną opcją jest woda perfumowana.

Jak można się zorientować, jest to rozwiązanie o mniejszym stężeniu olejków eterycznych, gdyż stanowią one jedynie 10-20 % zawartości całego produktu. Oznaczona jest ona specjalnym symbolem EDP, czyli Eau De Parfum. Jest to najlepsze rozwiązanie pod praktycznie każdym względem i w naszym przeglądzie to właśnie o tym produkcie będzie powiedziane najwięcej. Oczywiście dalej będziemy się posługiwać nazwą potoczną.

O samej wodzie perfumowanej warto powiedzieć coś więcej, wskazując, dlaczego jest to najlepsze rozwiązanie. Przede wszystkim mniejsze stężenie olejków eterycznych praktycznie nie ma minusów. Utrzymują się one dostatecznie długo, by mówić o odpowiedniej trwałości zapachu. W praktyce dobre stężenie wystarczy na cały dzień funkcjonowania. Ponadto mniejsze stężenie sprawia, że zapach jest nieco lżejszy i łatwiej jest wychwycić wszystkie jego tony.

Nie jest dzięki temu mdły, a my możemy dokładnie określić, co oddaje i jakie ma funkcje.

Rodzaje perfumPonadto niższe stężenie sprawia, że ceny produktów są znacznie niższe, trafiając do szerokiej dystrybucji. Tym samym swobodnie możemy korzystać z pełnego dobrodziejstwa oferowanego przez tę linię rozwiązań.

Jest jeszcze kilka produktów, ale my zatrzymamy się w naszej analizie na wodzie toaletowej, oznaczonej symbolem EDT, czyli Eau De Toilette.

Znając charakter tego zestawienia, nie sposób nie ocenić teraz czym charakteryzuje się właśnie woda toaletowa. Oczywiście mniejszym stężeniem olejków eterycznych, które zawiera się w przedziale od 5 do 10 %. Wiąże się to z szeregiem konsekwencji. Oczywiście ogólnie rzecz biorąc, jest to produkt jeszcze tańszy, co ma swój plus. Plusem jest również to, że mniejsza zawartość olejków eterycznych sprawia, że zapach jest jeszcze lżejszy. 

Wielu specjalistów uważa, że jest to idealne rozwiązanie na okres letni – wysokie temperatury sprawiają, że musimy często się odświeżać. Lekki zapach sprawi się w tym przypadku rewelacyjnie. Warto jednakże pamiętać, że mniejsza zawartość to w tym przypadku oczywisty spadek długości utrzymywania się zapachu oraz jego intensywności. Dlatego przy wodzie toaletowej najczęściej się zatrzymujemy na dłuższe rozważania. Warto mieć świadomość różnic pomiędzy nią, a wodą perfumowaną, jednakże równocześnie pamiętać o wadach wody toaletowej.

Jak już wspomnieliśmy, najczęściej będziemy analizować i rozważać różnego rodzaju wody perfumowane. Jest to zdecydowanie najlepszy wybór, ponieważ łączy odpowiednią lekkość zapachu oraz swobodę z jego intensywnością oraz długością utrzymywania się. Jest to zatem najciekawsze oraz najpopularniejsze rozwiązanie, praktycznie pod każdym względem. I właśnie tego rodzaju produkty warto w głównej mierze wybierać przy zakupie perfum.

Gdzie kupić najpiękniejsze perfumy?

W tym akapicie należy odradzać zakupu na takich stronach jak allegro, olx, amazon wskazując na możliwość zostania oszukanym oraz problemami z gwarancją, czy też długością dostawy, jednocześnie polecająć zakup poprzez nasz portal, Douglas jako neutralny wybór (również wskazania zalet i wad np, nie sprawdzają czy dany sklep jest uczciwy); w tym akapicie warto również wspomnieć o cenie, skąd może wynikać niska cena na portalach aukcyjnych itp.

Z czego składa się perfum? Głowa, serce, baza

Najpiękniejsze perfumy damskie mają odpowiednią kompozycję zapachową. Jak się okazuje, kompozycja zapachu to nie jest wcale prosty proces. Warto jednakże nieco bliżej go poznać, by zrozumieć jaki element z czego wynika.

Przede wszystkim na początku należy przybliżyć pojęcie nuty zapachowej. Tak naprawdę skojarzenie z muzyką w tym przypadku jest jak najbardziej słuszne oraz celowe. Nuta zapachowa bowiem powinna kojarzyć się nam z rozbudowaną muzyką, symfonią. Każdy utwór składa się z szeregu dźwięków, wydawanych przez całą gamę na przykład instrumentów. Każdy dźwięk zaś wydaje szereg nut.

W przypadku nut zapachowych, zasada działania jest bardzo podobna. Możemy wychwycić każdy zapach, ale równie ważne jest ich współdziałanie w celu utworzenia jednej, zbiorczej linii zapachowej.

Z czego składa się perfum? Głowa, serce, bazaTak jak w utworze muzycznym, pewne dźwięki dochodzą pierwsze, zaś kolejne z opóźnieniem. Tak w perfumie również jest ta zasada zachowana.

Zastosowana jest specjalna zasada czasu parowania i uwalniania różnych substancji. Kompozytor danej liniii zapachowej musi zatem zadbać, by cały zapach był atrakcyjny, ale również by poszczególne linie zapachowe tworzyły poszczególne kompozycje, uwalniane w odpowiednim czasie. 

To wielka sztuka, ale czyni z perfum naprawdę ważny i ciekawy element naszej osobowości. Najseksowniejsze perfumy damskie bardzo intensywnie działają na poziomie wszystkich trzech nut.

Całość jest ujęta w 3 poziomy, charakteryzujące się różnymi czasami uwalniania aktywnych substancji. Nazywamy je odpowiednio nutami głowy, serca oraz bazy.

Nuta głowy jest nutą pierwszego wrażenia. Tą ją czujemy pierwszą po otwarciu flakona perfum. Ma ona kluczowe zatem znaczenie – to na jej podstawie najczęściej kupujemy dany zapach. Jest ona bardzo intensywna, ale również szybko się ulatnia. Na skórze pozostaje od kilkunastu minut do pół godziny i najczęściej składa się z zapachów owoców, które są lekkie i odświeżające.

Nuta serca jest drugą w kolejności uwalniania nutą zapachową. Zaczynamy ją wyczuwać po około 10 minutach od użycia perfum, a sam zapach utrzymuje się do dwóch godzin. Sama nuta nazwę ma całkiem nieprzypadkową. Łączy w sobie bowiem pozostałe nuty, nadając charakteru perfum. Choć wiele osób, którzy nie rozumieją jej znaczenia, nie zwracają na nią większej uwagi, lecz to właśnie serce zapachu kształtuje cały bukiet oraz jego charakter. Najczęściej wykorzystuje się do jej stworzenia kompozycje kwiatowe oraz korzenne.

Nuta bazy jest nutą, od której zaczyna się komponowanie konkretnej linii perfum. Choć sama w sobie jest najbardziej delikatnym elementem perfum, to stanowi tło całej linii zapachowej. Zaczynamy ją odczuwać po około 20 minutach działania perfum i trwa to dość długo, by nazywać czasem ją nutą głębi. Odpowiada za trwałość zapachu i sama ulatnia się od kilku do kilkunastu godzin. Stosuje się w jej konstrukcji takie elementy jak cybet, leśne żywice, piżmo i ambra, a także wanilia, przyprawy drzewne i korzenne, wzmocnione substancjami wydłużającymi utrzymywanie się zapachu na skórze. Znane są przypadki, w których nuta bazowa jest wyczuwalna nawet przez kilka dni.

Najpiękniejsze perfumy damskie mają to do siebie, że ich kompozycja zakłada pełne połączenie trzech nut zapachowych. Każda z nich spełnia swoją rolę i dopiero łącząc je wszystkie, mamy pewność, że uzyskujemy taki aromat, jaki nas interesuje. Twórcy linii zapachowych dbają o to, by zapachy poszczególnych nut nie wykluczały się wzajemnie, ale by stanowiły spójną kompozycję. Dlatego też zapachy te są najczęściej dobrze skomponowane, zwłaszcza przy topowych markach.

Jak wybrać perfum?

Wiedząc już jak wybrać konkretny perfum, możemy przejść dalej oraz przyjrzeć się temu, jak używać perfum, by otrzymać trwalszy efekt. Okazuje się bowiem, że normalne spryskanie perfumem od stóp do głów nie przynosi odpowiedniego rezultatu. Co więcej – jest często marnowaniem pieniędzy, ponieważ zapach szybko się ulatnia, nie utrzymując się zbyt długo i nie dając się już po chwili rozpoznać. Dlatego warto mieć podstawową wiedzę na temat sposobów aplikacji perfum.

Na początek – skóra. Perfumy co prawda dłużej się utrzymują na skórze tłustej, jednakże powinna ona być czysta, żeby nie doprowadzić do sytuacji, w której powstanie jakaś mieszanina zapachów, która nie spełni naszych oczekiwań. Warto dlatego wcześniej się przygotować dokładnie do spryskania.

Same perfumy nakładamy na skórę z odległości 10-20 cm na kilka minut przed nałożeniem ubrania. Dzięki temu zostaną odpowiednio wchłonięte przez skórę. Wiemy już, że perfumy ułatwiają się z czasem, dlatego warto uwzględnić to i na przykład spryskiwać się perfumami na 30 minut przed spotkaniem z ważnym klientem lub randką.

Kolejną kwestią jest umiar. Jeśli długo wykorzystujemy ten sam zapach, to stajemy się na niego nieczuli. Ponieważ często kierujemy się zapachem przy weryfikacji, czy jesteśmy spryskani dostatecznie intensywnie, może się okazać, że będziemy raczej odstrasza zapachem niż rozpala zmysły. Dlatego spryskuj się, kierując się stałą ilością psiknięć, niż raczej intensywnością zapachu.

Nie pocieramy spryskanych miejsc! To stary mit, a  zwyczajnie nie pozwalamy się przez to wchłonąć perfumom w skórę.

By zmaksymalizować korzyści wynikające z aplikacji perfum, powinniśmy zaaplikować je również na ubrania oraz włosy. Włosy dokładnie myjemy, suszymy i dopiero spryskujemy perfumami. Ubranie spryskujemy, tworząc z perfum mgiełkę, przez którą przechodzimy. Jeśli wchłonie ono zapach niekorzystny, może gryźć się z zapachem perfum! Sugerujemy zatem czyste ubrania.

Jak wybrać perfum?

Aplikacja na ciele powinna nastąpić w miejscach charakteryzujących się dwoma cechami – płytkim położeniem naczyń krwionośnych oraz ich sporym zagęszczeniem. To one bowiem zapewniają ciepło naszemu ciału, poprawiając ulatnianie się perfum. Dlatego też aplikujemy perfumy na przeguby dłoni, skronie, kark, szyję, zagięcia kolan i łokci, dekolt oraz pomiędzy i pod piersiami. Z tych miejsc wybieramy 2-3, które następnie skraplamy.

W ten sposób trwałość zapachu będzie największa i osiągniemy najlepsze rezultaty. Jeśli mamy dobre perfumy damskie, to możemy być pewne tego, że zostaniemy zapamiętane jako kobieta zmysłowa, dobrze operująca zapachem.

Najpiękniejsze perfumy damskie – Ranking 2019

Mamy już pewien obraz rzeczywistości, w jakiej funkcjonuje świat perfum. Wiemy zatem czego możemy się spodziewać po różnych zapachach oraz kompozycjach. Wiemy jak używać perfum oraz czego tak naprawdę możemy po poszczególnych zapachach oczekiwać. Możemy zatem przejść do dokładnej oceny najpopularniejszych na rynku rozwiązań. Każdy z perfum ów umieszczonych w poniższej tabeli jest warty naszej uwagi. Niezależnie od tego, który kupimy, będziemy zadowolone w mniejszym lub większym stopniu. Jednakże różnią się od siebie dość znacznie, co musimy uwzględnić dokonując wyboru.

Przyjrzyjmy się zatem teraz poszczególnym zapachom, które znalazły się w zestawieniu najlepszych perfum. Każdy wybór z dostępnych będzie z pewnością dobry. Wystarczy zatem dobrać zapach i skorzystać z oferty na zakup produktu.

Liniii Calvin Klein nie trzeba przedstawiać praktycznie nikomu. Jest to znana i powszechnie lubiana marka, kojarzona bardzo pozytywnie przez użytkowników. Obecnie prezentujemy jedną z najciekawszych linii zapachowych. Tylko co można o niej powiedzieć?

Zalety:Calvin Klein Euphoria

 • słodki, lecz lekki i przyjemny zapach,
 • bardzo kobieca woń, która może być użytkowana przez bardzo szeroki zakres użytkowniczki oraz w różnych sytuacjach,
 • kompozycja kwiatowa, wzbogacona o dodatkowe tony, dzięki czemu uzyskujemy świetne połączenie zapachów tradycyjnych z nowoczesnymi dodatkami,
 • silna i bardzo intensywną woń, dość wyraźnie się prezentująca.

Wady: 

 • część użytkowniczek z powodu lekkości zapachu, uważa, że nie utrzymuje się on dostatecznie długo.

Perfumy damskie mają ważną rolę. Wiemy już jaką, z poprzednich akapitów. Ponieważ prezentujemy najlepsze perfumy damskie w 2019 i 2018 roku, nie mogło zabraknąć Calvin Klein Euphoria. Jest to po prostu dobry klasyk, sprawdzający się w każdej okazji. Co do wady – należy pamiętać, że zapachy ulatniają się stopniowo, zgodnie z zasadą głowy, serca i bazy. Dlatego też nie utrzymają się cały czas w jednakowej intensywności.

Czasem może to być dwuznacznie zinterpretowane. A jakie te perfumy damskie mają opinie? Jedną z nich zamieszczamy poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z jej treścią.

[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Fbeeb|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]

Kocham swojego faceta, choć przyznać trzeba, że w kwestii ubrań, perfum czy prezentów gust ma kiepski, co nieraz mu wypomniałam. Na walentynki jednak sprawił, że musiałam zmienić zdanie. Kupił mi właśnie Calvin Klein Euphoria, czy ponownie zdobył moje serce. Koleżanki i otoczenie wprost zachwyca się tym zapachem. Ja zresztą również!

Aleksandra, 24 l.

[/vc_message][vc_column_text]

Następna bardzo znana marka, która ma sobą całkiem sporo do zaoferowania. Tym razem mamy do czynienia z perfumami z prawdziwą głębią oraz duszą. Widać to już po rozwinięciu opisu w formie wad i zalet.

Zalety:

Chanel Coco Mademoiselle

 • zapach rozwijający się na skórze, posiadający kilka ciekawych profili,
 • baza oparta o delikatną, dziewczęce nutę,
 • bardzo mocny i intensywny zapach,
 • długie i trwałe działanie,
 • ciekawa kompozycja kwiatowa – intensywna, lecz nie dusząca.

Wady:

 • według niektórych użytkowniczek, wykonanie flakonu nie spełnia ich oczekiwań.

Odnosząc się tutaj do podanej wady, należy zwrócić uwagę, że sam flakon jest bardzo ważnym elementem całego produktu. Nie stanowi jednakże o samej jakości danej linii zapachowej. Co więcej – jest raczej kwestią czysto estetyczną, dlatego zależy ona głównie od indywidualnych preferencji. Warto mieć tego świadomość przy dokonywaniu stosownego wyboru, ponieważ nie jest to wada w pełni tego słowa znaczeniu.

A jak wygląda przykładowa opinia o produkcie? Przyjrzyjmy się jednej z takich wypowiedzi:[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Fy8ak|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]

Nie byłam zbytnio przekonana do używania Chanel Coco Mademoiselle. Wolałam raczej swoje zapachy sprawdzone i wypróbowane. Swój perfum poznałam lata temu i dalej używałam. Zrozumiałam swój błąd, kiedy poczułam Chanel Coco Mademoiselle u przyjaciółki. Ten zapach rozwija się w czasie, a ja oceniałam go zbyt pochopnie. Teraz chętnie użytkuję, głównie na wyjścia wieczorowe i sprawdza się świetnie!

Dominika, 32 l.

[/vc_message][vc_column_text]

Jak się okazuje, mogą na rynku być tanie perfumy i do tego skuteczne, utrzymujące się dostatecznie długo oraz ładnie pachnące. Mowa tutaj o linii zapachowej Versace Crystal Noir. Jak jednak sprawdza się ona w praktyce? Dokonajmy szybkiego przeglądu. Zalety tego zapachu prezentują się następująco:

Zalety:

Versace Crystal Noir

 • bardzo solidny i dobrze wyglądający flakon,
 • bardzo duża trwałość – baza utrzymuje się nawet kilka dni,
 • bardzo przyjemny zapach,
 • atrakcyjna cena w porównaniu z konkurencją.

Wady:

 • część użytkowniczek wskazuje, że zapach często kojarzy się konkretnie z seksem i zmysłowością.

Versace Crystal Noir to tanie perfumy, które prezentują ciekawe podejście. Oferują bowiem zapach dość jednocznaczny, podkreślający kobiecą zmysłowość. Choć użytkowniczki wspominały o tym w kontekście wady, to jednak warto zwrócić uwagę, że jest to raczej kwestia subiektywna. Należy również pamiętać, że perfumy często są przygotowywane z myślą o konkretnych okazjach, dlatego też ich zastosowanie może być tak wąskie.

A teraz przyjrzyjmy się wypowiedzi na temat tego rozwiązania.[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Fnxla|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]

Versace Crystal Noir kupił mi mój facet, który wprost zmusił mnie do jego używania. Nie bardzo wiedziałam o co mu chodzi, ale kiedy poczułam zapach, to zrozumiałam. To czysty seksapil i namiętność, a zapach tak podkreśla seksualność, że to wprost niemożliwe! Polecam na szczególne okazje!

Dorota, 29 l.

[/vc_message][vc_column_text]

Perfumy marki Giorgio Armani Si są klasą samą w sobie, której praktycznie nikomu nie trzeba przedstawiać. Prezentują połączenie wielu tradycyjnych rozwiązań zapachowych w perfum uniwersalny – dobry na każdą okazję i dla każdej kobiety. Choć wydaje się to niemożliwe, to jednak ta linia perfum faktycznie spełnia swoje zadanie. A jak prezentuje się ich jakość? Przyjrzyjmy się wadom i zaletom tych perfum.

Zalety:

Giorgio Armani Si

 • bardzo atrakcyjny, kwiatowy zapach, połączony z nutą owoców,
 • nuta wanilii podkreśla klasę perfum oraz znacznie zwiększa ich zastosowanie,
 • zapach delikatny, nie przytłaczający,
 • trwałość zapachu,

Wady:

 • bardzo często podrabiany zapach, przez co zjawisko to wydatnie szkodzi klientom.

Popularność zapachu Giorgio Armani Si sprawiła, że zjawisko pojawiania się jego podróbek jest bardzo rozpowszechnione. Wpływa to oczywiście bardzo negatywnie na opinie o danym rozwiązaniu, wydatnie ją psując.

Sam produkt dalej jednakże pozostaje rozwiązaniem wybitnym, praktycznie bez żadnych wad. Użytkowniczka na jego temat wypowiada się w sposób następujący:[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Frwi7|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]

Świetny zapach! Giorgio Armani Si jest przeze mnie używany praktycznie każdego dnia i na każdą okazję! Nie ma bowiem wad i nie można mu nic zarzucić – zawsze pachnie świetnie! Gorąco polecam!

Karolina, 34 l.

[/vc_message][vc_column_text]

Perfum dla kobiet jest całe mnóstwo. To jednak zapach konkretnych perfum sprawia, że są one traktowane wyjątkowo. Czy Chloe Chloe wpisuje się do grupy tych najciekawszych rozwiązań? Przyjrzyjmy się tej linii zapachowej nieco bliżej.

Zalety:

Chloe Chloe

 • oryginalny zapach,
 • lekka nuta zapachowa,
 • zapach pełny klasy,
 • duża trwałość perfum.

Wady:

 • delikatniej słabsze rozwinięcie zapachu.

Chloe Chloe to zapach bardzo intensywny i dobry, choć nienachalny. Część użytkowniczek zwraca jednak uwagę, że jego rozwój jest bardziej stonowany i dość odbiegający od pierwszego wrażenia. Warto zwrócić uwagę jednak, iż jest to standard w dzisiejszych czasach, dlatego działanie jak najbardziej poprawne. Poniżej prezentujemy jeszcze opinię o tym produkcie.[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Fdtk4|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]

Oryginalność zapachu Chloe Chloe jest jego największą zaletą! Jak dla mnie, jest to perfum wybitny pod każdym niemal względem i zdecydowanie godny polecenia. Dlatego też polecam jego zakup! Ja jestem bardzo zadowolona!

Joanna, 43 l.

[/vc_message][vc_column_text]

Jeśli chodzi o tanie perfumy, to Nino Cerruti 1881 jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Jest to co prawda woda toaletowa, ale jest ona z pewnością warta naszej uwagi. Przyjrzymy się zatem temu, jak prezentują się te tanie perfumy.

Zalety:

Nino Cerruti 1881

 • atrakcyjna cena,
 • bardzo ciekawy zapach,
 • duża trwałość zapachu jak na wodę toaletową,

Wady:

 • duża popularność tego produktu.

Należy się przez moment dobrze zastanowić nad tym, czy ta wada jest faktycznie wadą. Jest to raczej uwaga, gdyż niska cena połączona z wysoką jakością pod każdym względem, czyni z tego produktu rozwiązanie o naprawdę dużym potencjale. Dlatego jest ono tak popularne, choć nie każdemu może się to w takim układzie podobać.

Z kolei opinia o tym produkcie prezentuje się następująco:[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Fak87|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]

Stosuję Nino Cerruti 1881 parę tygodni. Jak dla mnie jest to rozwiązanie idealne pod każdym względem. Bardzo atrakcyjna cena i zapach trwały jak przy wodzie perfumowanej. Do tego bardzo ciekawy. Ja polecam!

Dominika, 24 l.

[/vc_message][vc_column_text]

Rodzaj perfum jest całkiem sporo. Zestawienie jednak nie byłoby pełne bez Christina Dior Jadore – rozwiązania naprawdę wybitnego, oferującego zapach zmysłowy i bardzo ciekawy. Jak bardzo? Oddamy głos stosownemu zestawieniu.

Zalety:

Christian Dior Jadore

 • nawet do tygodnia czasu utrzymuje się na ubraniach,
 • oryginalny, mocny i intensywny zapach,
 • zmysłowość zapachu.

Wady:

 • nieporęczna butelka.

Użytkowniczki wskazują tylko na jedną wadę – mało poręczne opakowanie. Jest to pewnie kwestia przyzwyczajenia, jednakże będąc w pełni konsekwentni, musimy wspomnieć o tej istotnej uwadze. Poniżej przytaczamy również wypowiedź użytkowniczki na temat tego produktu.[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2F9knw|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz dobry perfum, a nie jesteś pewna co kupić, to zdecyduj się na Christina Dior Jadore. Zdecydowanie jest to rozwiązanie warte uwagi, oferujące zawsze dobry zapach. Gorąco polecam!

Natalia, 23 l.

[/vc_message][vc_column_text]

Choć kojarzony głównie z kosmetykami męskimi, znana marka wypuściła również perfumy damskie – Hugo Boss Ma Vie. Wiemy, że możemy się po tym producencie spodziewać wysokiej jakości. Jak dużej? Przyjrzyjmy się temu produktowi nieco bliżej.

Zalety:

Hugo Boss Ma Vie

 • zapach bardzo delikatny oraz subtelny,
 • bardzo wydajny perfum,
 • intensywny zapach.

Wady:

 • nieprzeźroczysty flakon sprawia, że nie widać ubytku perfum.

Jedyną wadą jest ta, związana z brakiem przeźroczystego flakonu. Jest to utrudnienie w weryfikacji stanu perfum. Przyznać jednak należy, że jest to również wada bardziej w kwestii estetyki. Dlatego nie należy jej traktować jako wady pełnoprawnej. Z kolei opinia o tym produkcie prezentuje się następująco:[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Fq8s7|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]

Bardzo unikalny perfum! Nie byłam przekonana, bo to raczej marka męska, jednakże po wypróbowaniu muszę przyznać, że zapach zdobył moje serce. Polecam!

Mariola, 36 l.

[/vc_message][vc_column_text]

Ranking perfum nie byłby pełny bez Yves Saint Laurent Black Opium – oryginalnego rozwiązania w sam raz na wieczorną randkę. Czym charakteryzuje się ten produkt? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Zalety:

Yves Saint Laurent Black Opium

 • słodki, kwiatowy zapach wzmocniony wanilią,
 • wyrazistość i trwałość zapachu,
 • pobudza zmysły – idealny na wieczór.

Wady:

 • polecany raczej na okres zimowy.

Użytkowniczki wspominają, że jest to zapach raczej na zimę, z uwagi na swój ciepły charakter. Nie jest to jednoznaczna wada, jednakże warto wziąć ją pod uwagę przy zakupie tego rozwiązania. Prezentujemy jeszcze opinię na temat produktu.[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Froas|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Bardzo ciekawy zapach – pełny ciepła oraz zmysłowości. Stosuję już kilka ładnych miesięcy i nadaje się idealnie na każdą okazję. Polecam!

Barbara, 32 l.[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Jakie perfumy damskie lubią mężczyźni?

Skoro już mowa o perfumach, to jakie perfumy damskie mężczyźni tak naprawdę lubią? Problem ten tylko wydaje się być problemem bardzo skomplikowanym.

Tak naprawdę, jeśli chodzi o perfumy damskie, to mężczyźni najbardziej cenią sobie perfumy dopasowane do charakteru oraz sytuacji. Co jednak należy przez to rozumieć?

Jak dopasować perfum ?

Choć dopasowanie do sytuacji i charakteru wydaje się być stwierdzeniem enigmatycznym, to kiedy jednak się głębiej nad tym zastanowić, to wszystko wydaje się dość oczywiste.

Dopasowanie do charakteru jest raczej intuicyjne. Ale pewne zasady niepisane obowiązują. Jeśli stylujesz się na dojrzałą, elegancką kobietę, to zapach dziewczęcy, lekki może Twój wizerunek skutecznie zburzyć. I vice versa – jeśli chcesz być odebrana jako kobieta lubiąca szaleństwo i dobrą zabawę, to perfum używany raczej przez starsze kobiety, bardziej stonowany, również nie będzie pasować.

Jak dopasować perfum ?

Mężczyźni są mniej wyczuleni na kwestię zapachu, ale odbierają tego typu sygnały podświadomie. Brak spójności może pogrzebać nie tylko relacje damsko-męskie, ale również damsko-damskie. Przecież jesteśmy na tego typu kwestie bardzo wyczulone, prawda?

Zmysłowe, intensywne czy świeże? Jaki zapach wybrać?

Drugą kwestią jest dopasowanie do sytuacji. Tutaj trzeba już mieć pewnego rodzaju styl i sposób jego oceny. Są sytuacje wymagające powagi i pewnego stonowania. Użycie wtedy perfumu intensywnego, Zmysłowe go czy też lekkiego, odświeżającego, może być odebrane jako wysłanie sprzeczne go komunikatu i spory nietakt lub brak gustu.

Randki, romantyczne wieczory czy wypady, to nacisk na zmysłowość. Perfum to świetny element całościowego stylu i możemy za jego pomocą fajną atmosferę wprowadzić.

Intensywne perfumy stosujemy w sytuacjach, wymagających podkreślenia pewnych aspektów. Eleganckie przyjęcie to dobry moment, by użyć intensywnego, eleganckiego zapachu. Intensywny zapach może być również świeży czy zmysłowy. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzać.

Zmysłowe, intensywne czy świeże? Jaki zapach wybrać?

Świeży zapach działa również pozytywnie na nasze samopoczucie. Używamy takich perfum najczęściej w biegu, w ciągu dnia, w celu odświeżenia się, ale również zarażenia na przykład naszego kontrahenta, pozytywną energią. Dobre żonglowanie zapachami to prawdziwa sztuka, ale również źródło wielu przewag. 

Podsumowanie

Dobór odpowiednich perfum jest tak ważny w obecnych czasach, że stanowi kluczową część naszego wyglądu. Bez odpowiedniego doboru nie możesz mówić o idealnym stylu. Jednakże podjęcie decyzji, który perfum wypróbować może być trudne.

Dlatego też przygotowaliśmy powyższe kompendium. Wierzymy, że dzięki niemu wybór będzie prostszy i znacznie szybszy. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się zwłaszcza z rankingiem. Zawartość informacji na temat produktu jest w nim ogromna.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row] Wellness

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here