Perfumy męskie – Ranking 2019

0
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Dbałość o siebie i swój wygląd, jest obecnie również wyznacznikiem prawdziwego mężczyzny. Facet musi zdecydowanie dobrze wyglądać i prezentować coś, co możemy nazwać odpowiednią klasą. Dlatego też tak wielkie nakłady ponosi się na odpowiedni wygląd.

Jest jeden aspekt, który czasem wydaje się ignorowany, a znaczy na tyle dużo, że są osoby skłonne uznać, że jest to element podstawowy wyglądu. Wyobraź sobie bowiem, że masz niezwykle ważne spotkanie. To może być z jednej strony spotkanie z kluczowym klientem lub klientką, a może to być randka. Warto się do takiej okazji wyjątkowo przygotować, prawda? Dlatego też dbasz o swoją fryzurę, ubranie. Myjesz zęby i tak przygotowany, udajesz się stawić czoła nowemu wyzwaniu.

Wiesz przecież, że to bardzo ważny moment dla Twojego życia, być może przełomowy. Czy aby jednak zadbałeś o pełne przygotowanie?

A co z odpowiednimi perfumami?

Zapach u mężczyzny pełni nie mniej kluczową rolę od zapachu u kobiet. Jest to z jednej strony forma wyrazu osobowości oraz charakteru i sposób na jego podkreślenie. Z drugiej strony, dzięki odpowiedniemu zapachowi, buduje się całościowy wizerunek danego faceta. Dlatego bardzo wiele osób zwraca uwagę na zapach i nawet na poziomie pierwszego wrażenia pełni kluczową rolę. Nasze otoczenie będzie nas oceniać po zapachu oraz podejmować decyzje co do dalszych, wspólnych interakcji właśnie w oparciu o to, jak pachniesz.

Wyobraź sobie zatem, że docierasz na spotkanie i Twój rozmówca lub rozmówczyni pachnie naprawdę źle i nieciekawie. Z całą pewnością możesz różnie na taki stan rzeczy zareagować, jednakże z pewnością kontakt z taką osobą nie będzie zbyt udany. Często w takich sytuacjach nawet poważne sprawy schodzą z tego powodu na dalszy plan.

Dlatego tak istotny jest odpowiedni dobór dobrych perfum. W tym artykule poruszymy dokładnie kwestię takiego wyboru, ukazując wszystkie tego aspekty.

Perfumy męskie - Ranking 2019Na początek jednakże – co to są perfumy? Są to roztwory na bazie alkoholu lub innych substancji oraz odpowiedniego stężenia olejków zapachowych. Ich historia sięga bardzo odległych lat. Choć moda na perfumy różnie się toczyła, a wśród mężczyzn jest zdecydowanie młodsza, dziś nikt sobie nie wyobraża funkcjonowania bez perfum.

Ten artykuł ma na celu ułatwienie dokonania wyboru. Zawiera ranking na 2019, który grupuje perfumy męskie w odpowiedni sposób, spory nacisk kładąc na dokonanie odpowiedniego wyboru. Zapraszamy do zapoznania się z treścią niniejszego artykułu. Warto również odwiedzić stronę www.notino.pl.

Najtrwalsze perfumy męskie – Ranking 2019

Dokonajmy szybkiego rzutu okiem na najpopularniejsze na tym rynku rozwiązania. Poniżej prezentujemy tabelę porównawczą trzech tytułów, które prezentują bardzo wysoki poziom. Jeśli miałbyś szybko dokonać wyboru, bez specjalnego zgłębiania tematu, to spokojnie można postawić na jedno z tych pewnych rozwiązań poniżej. Dlatego też zachęcamy serdecznie do zapoznania się z treścią niniejszej tabeli.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_separator style=”shadow”][vc_column_text]

Chanel Allure Homme Sport

Chanel Allure Homme Sport[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2F7gw5|||”][vc_text_separator title=”Zalety” color=”green” style=”shadow”][vc_column_text]

 • duża trwałość zapachu,
 • intensywny zapach,
 • świeżość barwy zapachowej,
 • pasuje do każdej okazji,
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Wady” color=”pink” style=”shadow”][vc_column_text]
 • często podrabiany i perfumy gorszej jakości są utożsamiane z nim.
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Podsumowanie” color=”custom” style=”shadow” accent_color=”#ffff00″][vc_column_text]Bardzo rzadki i bardzo ekskluzywny perfum, który zawiera w sobie wszystko to, czego wymagać można od dobrego zapachu. Jest elegancki, pasujący na każdą okazję, ale przede wszystkim wciąż bardzo rzadki. Ma tylko jedną wadę – łatwo trafić na jego podróbki, z uwagi właśnie na oryginalność zapachu i pomysłowość w jego tworzeniu. Oczywiście podróbki nijak mają się do oryginalnego zapachu i nie jest to wada pełnoprawna jako taka.[/vc_column_text][vc_separator style=”shadow”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_separator style=”shadow”][vc_column_text]

Giorgio Armani Acqua Di Gio Pour Homme

Giorgio Armani Acqua Di Gio Pour Homme[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Frzab|||”][vc_text_separator title=”Zalety” color=”green” style=”shadow”][vc_column_text]

 • duża trwałość zapachu,
 • atrakcyjna cena w stosunku do jakości,
 • oryginalny zapach perfum,
 • silna i znana marka
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Wady” color=”pink” style=”shadow”][vc_column_text]
 • wygląd flakonu, który często uznawany jest za wadę produktu.
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Podsumowanie” color=”custom” style=”shadow” accent_color=”#ffff00″][vc_column_text]Są perfumy, których marka mówi wszystko. Giorgio Armani, jest to klasa i jakość sama w sobie, zaś wszystkie zalety tego perfumu tylko potwierdzają jego obecność na bardzo wysokiej pozycji. Użytkownicy jedynie do czego odnoszą się w kwestii wad, to do wyglądu flakonu. Jak wiadomo, jest to kwestia czysto estetyczna i mało ma wspólnego z funkcjonalnością perfumu, dlatego wada jest oczywiście w tym przypadku subiektywna.[/vc_column_text][vc_separator style=”shadow”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_separator style=”shadow”][vc_column_text]

Hugo Boss No. 6

Hugo Boss No. 6[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Foaeh|||”][vc_text_separator title=”Zalety” color=”green” style=”shadow”][vc_column_text]

 • dobrze prezentujący się zapach,
 • duża trwałość,
 • świeżość barwy
 • pasujący do każdej okazji,
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Wady” color=”pink” style=”shadow”][vc_column_text]
 • według niektórych użytkowników, zapach może być nieco za słodki.
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Podsumowanie” color=”custom” style=”shadow” accent_color=”#ffff00″][vc_column_text]Kolejna znana marka i znane rozwiązanie, oferujące bardzo ciekawe podejście i sporą oryginalność zapachu. Perfum, mimo iż jest to woda toaletowa (o tym pojęciu dłużej porozmawiamy w dalszej części artykułu), dalej prezentuje bardzo wysoką jakość wykonania oraz samego zapachu. Jest to zdecydowanie produkt warty polecenia. Zarzut, że zapach jest zbyt słodki, nie jest powtarzany zbyt często i jest to jedyna wada, która została podana przez jednego użytkownika.[/vc_column_text][vc_separator style=”shadow”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Dokonaliśmy powyżej dość wstępnego przeglądu trzech, niezwykle popularnych zapachów. Stosowaliśmy pewne zasady analizy oraz klasyfikacji, dlatego też gorąco zachęcamy do ich poznania już w kolejnym akapicie.

Co jednak można na ten moment powiedzieć o samym, krótkim przeglądzie? Przede wszystkim to, że jeśli nie masz zupełnie pomysłu na to, jaki perfum kupić dla siebie, a ponadto chcesz podjąć decyzję jak najszybciej, to zdecydowanie powinieneś postawić na wybór jednego z powyższych zapachów. Z pewnością nie zawiedziesz się ani ich jakością, ani samym zapachem, ani żadnym innym szczegółem jednej z powyższych marek.

My sami przyjrzymy się im, oraz jeszcze innym perfumom, nieco bliżej w jednym z kolejnych akapitów, w których znajduje się jeszcze pełniejszy ranking. Oczywiście szerzej o danych perfumach piszemy na stronie www.notino.pl.

Jakie perfumy męskie kupić?

W powyższym akapicie dość dokładnie zapoznaliśmy się ze wstępnym przeglądem paru najpopularniejszych zapachów. Te krótkie opracowanie wskazuję jedne z najlepszych rozwiązań na rynku i pomoże dokonać wyboru tym najbardziej niezdecydowanym. Jeśli nie mamy czasu na dokładne weryfikacje, to powyższy przegląd będzie świetną opcją.

W dalszej części niniejszego opracowania, znaleźć można nieco bardziej rozbudowany ranking. Zwracamy w nim uwagę na wiele kwestii, które warto przeanalizować przy wyborze danego perfum. Tutaj jednakże pokrótce przeanalizujemy, czym się dokładnie kierować, przy dokonywaniu wyboru. Przyjrzyjmy się zatem dokładnie tym wszystkim aspektom.

W pierwszej kolejności, rozważaniom na temat wyboru odpowiedniego perfumu, powinna zostać poddana ich jakość. To ona w głównej mierze będzie stanowić odpowiedź na pytanie, czy konkretną linia zapachowa jest warta naszej uwagi. Na jakość składa się bardzo wiele aspektów, dających zbiorczy obraz danego produktu. Należą do nich między innymi wykonanie flakonu, jako kwestia wizualna i bardziej estetyczna, niż użytkowa, jednakże warta zdecydowanie uwagi. Kolejnym elementem jakości jest sama kompozycja zapachowa. Choć generalnie o gustach się nie dyskutuje i każdemu może podobać się coś innego, to jednak bardzo drażliwe zapachy, oparte o nieciekawe nuty, zwyczajnie się nie przyjmą. Zapach nie powinien być sztuczny, źle skomponowany czy też zbyt intensywny – wszystko to świadczy o niskiej jakości danej kompozycji.

Jakie perfumy męskie kupić?Kolejną kwestią, jest oczywiście cena produktu. Nie gra ona pierwszorzędnej roli, ale stanowi niezwykle istotny aspekt analizy całości. Oczywiście im produkt bardziej prestiżowy, tym jego cena również jest zdecydowanie większa. Wpływ na nią ma również rzadkość samych elementów perfumu oraz natężenie olejków eterycznych. Im jest ich więcej, tym cena samego produktu rośnie.

Czasem jednakże płacimy w głównej mierze za markę danego produktu, co, rzadko, ale czasem nie idzie w parze z jakością danego perfumu. Dlatego też warto mieć to na uwadze.

Kolejnym aspektem dobrej analizy produktu, jest przegląd tego, jakie ma opinie wśród jego użytkowników. Wypowiedzi osób, które zakupiły produkt i wykorzystywały go każdego dnia, wnoszą do analizy danego rozwiązania zdecydowanie najwięcej. Są to bowiem realne zdania użytkowników, wypracowane na podstawie ich własnych doświadczeń z danym rozwiązaniem. Dlatego też mogą zdecydowanie najwięcej wnieść do stosownej analizy.

Warto je czytać i zapoznawać się z nimi, gdyż są wprost bezcennym źródłem inspiracji oraz wiadomości. Oczywiście nasze zestawienia uwzględniają te kwestie, dlatego zapoznając się z ich treścią, otrzymujesz od razu najpełniejszy obraz danego perfumu. Treści na stronie www.notino.pl również są bardzo bogate i pozwalają na pełne scharakteryzowanie danego rozwiązania.

Ostatnią, istotną cechą, którą warto wziąć pod uwagę, jest oczywiście trwałość zapachu. Nawet najlepszy perfum pod względem zapachu będzie bezużyteczny, jeśli nie będzie dostatecznie trwały. Oczywiście trwałość ma również drugie oblicze – mowa o procesie uwalniania zapachu. Będziemy o tym jeszcze mówić szerzej w dalszej części, tutaj warto wspomnieć, że trwałość zapachu ma kluczowe znaczenie dla jakości perfum. Warto ten czynnik dogłębnie przeanalizować oraz ocenić.

Przejdźmy teraz do tego, jakie są rodzaje perfum.

Rodzaje perfum

Na dobrą sprawę, nie będziemy tutaj poruszać, jakie są perfumy męskie, ale również na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego produktu. Oraz to, czy kupując dane rozwiązanie, faktycznie dokonujemy wyboru słusznego.

Na dobrą sprawę chcielibyśmy w tym miejscu poruszyć bardzo istotną kwestię. określenie perfumy jest bowiem pewnego rodzaju uproszczeniem i zawiera w sobie obecnie aż 3 różne kategorie produktów. Nie każdy oczywiście jest warty naszej uwagi, co wypada zaznaczyć szczególnie mocno. Same perfumy bowiem dość silnie dzielą się z uwagi na zawartość w nich olejków eterycznych. I tak wyróżniamy odpowiednio perfumy, wody perfumowane oraz wody toaletowe.

Rodzaje perfumNajdroższą, ale również najwyższą kategorią są perfumy. Mają oznaczenie PARFUM i zawierają od 20 do 43 % stężenia olejków eterycznych. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że są to najlepsze produkty na rynku, gdyż zawierają najwięcej olejków eterycznych. Jest to nieco błędne przekonanie, gdyż tak duże stężenie sprawia, że zapach może być dosłownie przytłaczający.

Są to najrzadsze produkty, warte ogromne pieniądze i cenne w zasadzie tylko ze względów kolekcjonerskich. Nie należy traktować ich jako najlepszy wybór, a raczej jako ciekawostkę.

Kolejną kategorią są wody perfumowane. Zawierają od 10 – 20 % olejków eterycznych. Są to znacznie częstsze produkty, ale raczej stosowane w przypadku zapachów kobiecych. Męskie zapachy w tej kategorii również mogą być zbyt intensywne i zamiast podkreślać naszą męskość, mogą dosłownie wywoływać efekt odwrotny od zamierzonego. Dlatego też, mimo iż ceny są niższe od perfum, rzadko na rynku męskich kosmetyków występują. Oznaczone są skrótem EDP czyli Eau de Parfum.

Ostatnią kategorią, najczęściej braną pod uwagę przez mężczyzn są wody toaletowe, czyli EDT – Eau de Toilette. Zawierają od 5 do 10 % olejków eterycznych, co jest bardzo dobrą liczbą, sprawiającą, że zapach nie jest drażniący, a równocześnie jest przyjemny. Takie stężenie sprawia również, że ceny takich produktów są znacznie niższe. I tego rodzaju rozwiązania dla mężczyzn rekomendujemy i najczęściej będziemy poruszać kwestię ich zakupu oraz analizy.

Gdzie kupić najpiękniejsze perfumy?

Pora zastanowić się, gdzie znajdziemy perfumy męskie w niskich cenach. Jednakże czy sama cena jest naprawdę dobrym wyznacznikiem?

Jak się okazuje, cena za perfumy męskie w takich miejscach jak amazon, allegro, ceneo czy olx jest często bardzo atrakcyjna. Wchodzimy na taki portal i otrzymujemy niezwykle dobrą ofertę zakupu danego zapachu. Niewiele myśląc dokonujemy zakupu.

Tak naprawdę jest to spory błąd. Atrakcyjna cena za dane perfumy męskie w takich źródłach wynika bowiem z faktu, iż najczęściej są to podróbki oryginalnych perfum. Poszczególne zapachy zyskują złą renomę właśnie z tego powodu – ktoś zakupił w niesprawdzonym źródle podróbkę, która ani nie była odpowiednio intensywna, ani trwała. Dlatego też dla własnego dobra należy unikać zakupów w niesprawdzonych źródłach. Nie zweryfikujemy bowiem wtedy w żaden sposób, czy dany dostawca jest uczciwy faktycznie.

Gdzie kupić najpiękniejsze perfumy?

Lepiej zatem postawić na sklep pewny oraz sprawdzony, który zapewnia nam dostęp do produktów oryginalnych, najwyższej jakości. Operator bowiem takiego sklepu zna się na danym produkcie i wie, jak zweryfikować jego oryginalność. Klientów przyciąga jego renoma, dlatego dokłada wszelkich starań, by o nią odpowiednio dbać.

Ponadto, jeśli dany operator jest dobrze zorganizowany, to również cena za perfumy męskie u niego będzie odpowiednio atrakcyjna.

Gdzie jednak znaleźć takiego sprzedawcę? Najlepiej skorzystać z oferty właśnie obecnej na witrynie www.notino.pl. To zdecydowanie jeden z lepszych wyborów na rynku i z pewnością kupując w tym miejscu nie zawiedziesz się jakością produktu. Specjaliści pracujący w tym sklepie zadbają o pełen komfort zakupów oraz bezpieczeństwo i atrakcyjność stawek. Dlatego jest to zdecydowanie źródło warte polecenia.

Nuty i kompozycje zapachowe

Najpiękniejsze perfumy męskie charakteryzują się specyficzną budową. Kiedy konstruuje się daną linię perfum, tworzy się ją w sposób wielowarstwowy. Co to oznacza? Można spotkać się z określeniem nuty głowy, nuty serca oraz nuty bazy. Charakteryzują się one kilkoma dość istotnymi czynnikami. Najważniejszym jest jednak czas uwalniania. Czujemy perfumy niejako “od góry do dołu”. Nuta głowy, komponowana na końcu, jest uwalniana pierwsza. To ona odpowiada właśnie za pierwsze wrażenie z danym perfumem, choć sama utrzymuje się ledwie kilkanaście minut do pół godziny.

Jest to ważna informacja, gdyż nuta głowy nie decyduje o pełnej jakości perfum. Jednakże pierwsze wrażenie powinna robić perfekcyjne.

Nuta serca zaczyna być odczuwalna po około 10 minutach od użycia perfum i utrzymuje się do dwóch godzin. W niej przeplatają się pozostałe nuty, nadając perfumom charakteru. Musi więc dbać o odpowiednie płynne przejście z nuty głowy do nuty bazy.

Nuty i kompozycje zapachowe

Nuta bazy jest pierwszą nutą, od której zaczyna się konstrukcja perfum. Pojawia się po około 20 minutach od użycia i potrafi się utrzymywać kilka godzin, a nawet dni. To ona najlepiej współpracuje z zapachem skóry i tworzy najlepsze kompozycje.

Najpiękniejsze perfumy męskie to takie, które łączą w sobie zalety wszystkich nut zapachowych, tworząc pełną linię zapachową danego perfumu.

Jak dobrać perfum do skóry?

Nawet dobre perfumy męskie nie obronią się przy nieodpowiedniej aplikacji. Dlatego warto znać podstawowe zasady, którymi się kierujemy przy użytkowaniu perfum. Jakie one są? Przyjrzyjmy się im.

 1. Przed nałożeniem perfum należy dokładnie oczyścić skórę i włosy, by mieć pewność, że nie nastąpi wymieszanie zapachów.
 2. Spryskujemy się z odległości 10-20 cm, kilka minut przed nałożeniem ubrania.
 3. Przed ważnym spotkaniem czy randką warto spryskać się perfumami na 30 minut wcześniej, by zadbać o ich właściwe uwalnianie.
 4. Zawsze spryskuj się stałą liczbą pstryknięć, by nie przesadzić z zapachem.
 5. Spryskujemy również ubrania i włosy (po umyciu i wysuszeniu). W tym celu tworzymy mgiełkę, przez którą przechodzimy.
 6. Spryskujemy miejsca witalne, które poprawią wydzielanie zapachu. Dlatego też perfum używamy na przeguby dłoni, skronie, kark, szyję, zagięcia kolan oraz łokci oraz na klatce piersiowej.

Stosując się do powyższych wskazówek mamy pewność, że będziemy pachnieć zawsze wspaniale.

Najpiękniejsze perfumy męskie – Ranking 2019

Pora przejść do szczegółowej analizy najciekawszych zapachów. Poniższy ranking uwzględnia jedynie perfumy najwyższej jakości. Oznacza to, że niezależnie od tego, jaki z nich zostanie przez Ciebie ostatecznie wybrany – z pewnością dokonasz dobrego wyboru. Każdy perfum jest inny, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z opisem danego perfumu i wybrać coś, co Cię idealnie uzupełni. Jak tego dokonać? Po rankingu dokonujemy krótkiej weryfikacji tej kwestii. Z kolei więcej informacji na temat danych perfum znajdziesz u ich dystrybutora, pod adresem www.notino.pl.

Znamy już całkiem dobrze różnice pomiędzy perfumem, wodą toaletową oraz wodą perfumowaną. W każdej z tych kategorii można odnaleźć coś wartego uwagi, o ile sama podstawa ma dobrą konstrukcję. Tak jest zdecydowanie w przypadku Giorgio Armani Acqua di Gio Pour Homme. Jeśli chodzi o perfumy męskie, to akurat jest to woda toaletowa, która posiada intensywność i trwałość niejednej wody perfumowanej, a nawet perfumu. Bardzo dobry wybór, ceniony przez wielu mężczyzn oraz ich partnerki. Rozkład zalet i wad prezentuje się następująco:

Zalety:

 • Giorgio Armani Acqua di Gio Pour Homme świeży zapach, tak różny od wielu mocnych, ale nudnych alernatyw,
 • zapach ponadczasowy, nie starzejący się,
 • silny zapach,
 • duża trwałość,
 • rześka nuta cytrusowa.

Wady:

 • popularny na tyle, że często spotykany,
 • wygląd flakonu.

Należy sobie oczywiście zadać pytanie, czy wskazane wady są rzeczywiście wadami, w pełnym tego słowa znaczeniu. Można mieć co do tego wątpliwości. Popularność danego produktu zasadniczo świadczy o jego wysokiej jakości i sporym zainteresowaniu klientów. Z kolei kwestia flakonu jest kwestią czysto estetyczną i w żaden sposób nie wpływa na użyteczność danego produktu. Reasumując – dlatego też wiemy, że Giorgio Armani Acqua di Gio Pour Homme będzie reprezentować najlepsze perfumy męskie w 2019.

Są to perfumy męskie godne polecenia. A jak wygląda przykładowa wypowiedź użytkownika na ich temat? Przyjrzyjmy się:

[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Frzab|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Giorgio Armani Acqua di Gio Pour Homme dostałem na święta, w sumie już jakiś czas temu. Od tego czasu stale używam i jeszcze mi się ten zapach nie znudził. Co jednak ciekawe, wiele koleżanek w pracy zwróciło na niego uwagę i stwierdziło, że ładnie pachnę. Jak dla mnie to najlepsza rekomendacja!

Michał, 32 l.[/vc_message][vc_column_text]

Perfumy męskie zazwyczaj są nieco odmienne od tych kobiecych. Wymagane jest bowiem zdecydowanie inne podejście do samego zapachu. Dlatego tak wiele wód toaletowych zyskuje dużą popularność. Zwłaszcza, że mogą pochwalić się ciekawych zapachem oraz atrakcyjną ceną, a wszystko to połączone z intensywnością i długością. Ciekawym rozwiązaniem tego typu jest właśnie linia Hugo Boss No.6. Oferuje ona bardzo silny, lecz świeży zapach. Dzięki temu możliwe jest jego użytkowanie w wielu sytuacjach. Przyjrzyjmy się zatem, jak sam perfum się prezentuje z uwzględnieniem wad oraz zalet.

Zalety:

Hugo Boss No.6

 • intensywny zapach,
 • długa trwałość zapachu,
 • nuta zapachowa, odpowiednia do każdej sytuacji.
 • bardzo atrakcyjna cena.

Wady:

 • według niektórych, zapach odrobinę za słodki.

Alternatywą dla poprzedniego, cytrusowego zapachu, może być właśnie Hugo Boss No.6  – zapach drzewny, nieco stonowany. Perfumowi nie ma nic do zarzucenia, choć niektórzy mężczyźni niejako na siłę twierdzą, że jest to zapach zbyt słodki. W opinii kobiet sprawa ma się zupełnie inaczej, dlatego też jeśli czujesz się nowoczesnym mężczyzną, to koniecznie powinieneś się w ten zapach zaopatrzyć.

A jak prezentują się wypowiedzi na jego temat? Jedną z nich zamieszczamy poniżej. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z jej treścią.[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Foaeh|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Postanowiłem jakiś czas temu zmienić swój wizerunek na bardziej poważny. Zmiana ta musiała pociągać za sobą również zmianę zapachu. Wybór po dłuższych analizach padł na Hugo Boss No.6 , gdyż wydał on mi się wystarczająco elegancki. Dziś używam go na każdą okazję, ponieważ zawsze prezentuje się świetnie!

Jacek, 29 l.[/vc_message][vc_column_text]

Azzaro Chrome to dowód na to, że tanie perfumy również mogą być dobre i oferować całkiem przyjemne podejście. Oraz zapach, bo to przede wszystkim jest ważne przy wyborze perfum. Mamy przyjemność zaprezentować dość popularny w ostatnich czasach zapach Azzaro Chrome. Prezentuje on również linię zapachową, opartę o cytrusy, co niejako stawia go na poziomie perfum odświeżających. Jak wygląda jego przegląd wad oraz zalet? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej:

Zalety:

Azzaro Chrome

 • odświeżający zapach,
 • nowoczesna kompozycja,
 • atrakcyjna cena,
 • intensywny i długotrwały zapach.

Wady:

 • według niektórych użytkowników nieco za ostry.

Jak więc widać, Azzaro Chrome to bardzo ciekawe rozwiązanie, a fakt, iż to tak tanie perfumy, czyni z nich jedną z lepszych opcji dostępnych na rynku. Dlatego warto zdecydowanie wypróbować tę linię we własnym zakresie. Jeśli chodzi o samą wadę – intensywność perfumu to raczej jego zaleta. Całość zasadniczo rozbija się o intensywność spryskania. Jeśli uczynimy to zbyt mocno, to każdy zapach może być drażniący. Przyjrzyjmy się wypowiedzi użytkownika, prezentowanej poniżej.[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Fbb74|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Azzaro Chrome kupiła mi dziewczyna, która chciała nieco odświeżyć wykorzystywane przeze mnie perfumy. Z taką zachętą postanowiłem wypróbować i zacząć stosować ten produkt. Jest on naprawdę intensywny i odświeżający – perfum z pewnością godny polecenia! Stosuję go z czystą przyjemnością i nie jest on na tyle popularny, bym wyczuł kiedyś podobnie pachnącego faceta.

Sebastian, 31 l.[/vc_message][vc_column_text]

W postaci Lacoste Essential znów mamy do czynienia z linią perfum opartą o nuty drzewne. Dzięki temu zyskujemy kolejną alternatywę dla innych, zbliżonych zapachów. Założeniem całej marki jest swoboda – połączenie elegancji z luzem i tak też prezentują się te perfumy. Dzięki temu pasują one praktycznie do każdej okazji i świetnie

 pachną w każdej sytuacji. Pozwalają również zbudować pewnego rodzaju indywidualny styl. Przeanalizujmy zatem produkt pod kątem jego zalet oraz wad.

Zalety:

Lacoste Essential

 • bardzo intensywny zapach,
 • długa trwałość,
 • pobudzający aromat,
 • dobra cena w stosunku do jakości.

Wady:

 • nasze nozdrza szybko przyzwyczajają się do tego zapachu i przestajemy go osobiście odczuwać.

Są zapachy, które działają na głębszym poziomie. Wtedy osobiście odczuwamy je dłużej i potrafimy ocenić, czy nie pachniemy zbyt intensywnie. W przypadku Lacoste Essential zapach jest na tyle przyjemny i delikatny, że szybko możemy stracić jego poczucie. Warto mieć to na uwadze, gdyż jeśli będziemy kierować się samym odczuwanym zapachem, to możemy spryskać się zdecydowanie za mocno. Warto więc zawsze kierować się oryginalnymi zasadami. Dla otoczenia intensywność pozostaje bez zmian. Sprawdźmy jeszcze opinię o tym zapachu.[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Fyc5g|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Pierwszy raz Lacoste Essential poczułem u swojego znajomego z zagranicy. Prezentował się bardzo elegancko z tym zapachem, dlatego też uznałem, że to świetny wybór. Kiedy dostrzegłem go u nas, od razu zdecydowałem się na zakup. Dziś już nie wyobrażam sobie użytkowania innych perfum, gdyż te idealnie podkreślają mój indywidualny styl.

Marek, 38 l.[/vc_message][vc_column_text]

Wody toaletowe mogą prezentować różną jakość, w zależności od tego, jaki jest ich zapach oraz stężenie olejków aromatycznych. Ważna jest również zawartość oraz skład nuty zapachowej. Dlatego też są na rynku rozwiązania lepsze oraz gorsze. A co za tym idzie – droższe oraz tańsze. Christian Dior Sauvage należy zdecydowanie do lepszych rozwiązań, prezentując sobą elegancję oraz ekskluzywność i pewność siebie. Jest to zapach dla prawdziwych mężczyzn, niezwykle dystyngowany. Jeśli chodzi o zalety oraz wady tego rozwiązania, to prezentują się następująco:

Zalety:

Christian Dior Sauvage

 • bardzo duża trwałość zapachu,
 • bardzo silny i intensywny zapach,
 • podkreślenie męskości.

Wady:

 • dla pewnych osób może okazać się zbyt intensywny i zbyt agresywny.

Christian Dior Sauvage to zapach dla silnych mężczyzn. Podkreśla ich męskość oraz seksapil. W efekcie, czasem pojawiają się wypowiedzi, że sam perfum jest zbyt intensywny i zbyt agresywny. Jest to kwestia gustu, jednakże warto zwrócić uwagę na techniki użytkowania perfum, by mieć pewność, że nie będziemy odstraszać dodatkowo zapachem.

Nawet bowiem najlepszy i najbardziej elegancki zapach w nadmiarze zwyczajnie prezentuje się nieciekawie. A jak o tym produkcie wypowiadają się jego użytkownicy? Przyjrzyjmy się tej kwestii.[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2F9pdh|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Szukając czegoś wyrazistego, trafiłem w końcu na Christian Dior Sauvage. Ten zapach praktycznie od razu przypadł mi do gustu i zacząłem go użytkować. Bardzo wielu znajomych zwraca obecnie uwagę na jego intensywność oraz jakość, co tylko podkreśla, że był to świetny wybór. Jak dla mnie – produkt godny polecenia.

Damian, 41 l.[/vc_message][vc_column_text]

Chanel Allure Homme Sport  to zdecydowanie perfumy wyższej kategorii. Założeniem konstrukcyjnym tej nuty zapachowej była przede wszystkim aktywność. Są to perfumy dla mężczyzn aktywnych, którzy lubią sport i właśnie z tym w głównej mierze powinny się kojarzyć. Sama konstrukcja opiera się o nuty drzewne oraz przyprawowe, które właśnie kojarzą się z energią oraz ruchem i dynamiką. Bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą się odświeżyć po treningu. Przyjrzyjmy się zatem przeglądowi zalet oraz wad produktu.

Zalety:

Chanel Allure Homme Sport

 • dość stonowany – nie drażni, ale też nie ulatnia się zbyt szybko,
 • atrakcyjny zapach,
 • uczucie odświeżenia,
 • mało popularny jeszcze.

Wady:

 • bardzo często podrabiany.

Oczywiście sam producent nie odpowiada za fakt, że jego zapach jest ciągle podrabiany. Jest więc to swego rodzaju wada niezależna od intencji producenta. Fakt ten jednak najlepiej świadczy za jakością produktu – gdyby nie był on zbyt ciekawy, to z pewnością nie byłby również tak często podrabiany. Co do samych kwestii podróbek – warto zwyczajnie kupować produkt w sprawdzonym źródle, takim jak na przykład strona www.douglas.pl. Zweryfikujmy jeszcze przykładową wypowiedź użytkownika, na temat tego perfumu.[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Fpwpj|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Sport to na pewnym etapie już styl życia, a nie jedynie urozmaicenie. Dlatego też warto podkreślić go w każdym względzie. Nie należy w tym momencie pomijać również tak ważnej kwestii jak zapach. Kiedy to zrozumiałem, Chanel Allure Homme Sport stał się w zasadzie wyborem oczywistym. Bardzo dobrze pachnie, a do tego świetnie odświeża po treningu! Dla mnie pierwsza klasa!

Patryk, 29 l.[/vc_message][vc_column_text]

Opinie o perfumach męskich rzadko wspominają o budowie flakonu. Jest ona dość wystandaryzowana, dlatego też rzadko pojawia się w tym zakresie coś nowego. W przypadku Paco Rabanne Invictus jest inaczej. To, co pierwsze rzuca się w oczy przy tym perfumie, to właśnie flakon. Sama zawartość również jest bardzo ciekawa. Otrzymujemy bowiem zapach drzewny, połączony z nutami morskimi. Bardzo dobrze podkreśla to wytrwałość i siłę i nadaje się idealnie dla aktywnych mężczyzn. Przyjrzyjmy się zatem wadom oraz zaletom produktu, by poznać go jeszcze bliżej.

Zalety:

Paco Rabanne Invictus

 • ciekawa konstrukcja flakonu,
 • zapach długo utrzymujący się,
 • nieszablonowy zapach.

Wady:

 • część mężczyzn wskazuje na nieporęczność flakonu.

Sama wada wynika w głównej mierze z kwestii przyzwyczajenia się do tradycyjnych kształtów. Przez to może być użytkowanie tego produktu nieco uciążliwe. Jednakże różnice są niewielkie, a sam zapach zdecydowanie warty uwagi. Połączenie nut morskich z drzewnymi stanowi bardzo ciekawą mieszankę, rzadko spotykaną i wykorzystywaną. Dlatego już tylko z tego względu warto się nią zainteresować. A jak o samym perfumie wypowiadają się jego użytkownicy? Przyjrzyjmy się przykładowej wypowiedzi na jego temat.[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Fxbmo|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Paco Rabanne Invictus kupiłem w zasadzie przypadkowo – w głównej mierze zaintrygowany kształtem flakonu. Zdecydowałem, że ak innowacyjny flakon musi kryć w sobie coś ciekawego. Cieszę się, że wtedy tak pomyślałem, gdyż od tego czasu rzadko używam innych perfum – te w zupełności mi wystarczają!

Dariusz, 36 l.[/vc_message][vc_column_text]

Producent serii Paco Rabanne dokładnie wie jak sprawić, by perfum męski przykuł wzrok od razu po jego zobaczeniu. Taką taktykę zastosował przy poprzedniej linii zapachowej i to samo zrobił w tym przypadku. Otrzymujemy bowiem flakon w kształcie sztabki złota. Już samo to przykuwa uwagę, ale prawdziwą jakość buduje zapach oparty o nuty drzewne oraz przyprawowe. W efekcie otrzymujemy produkt, który właśnie tak powinien się kojarzyć – klasa ze stabilnością oraz dojrzałością. A jak prezentują się zalety i wady produktu?

Zalety:

Paco rabanne 1 milion

 • stonowany zapach na szczególne okazje,
 • bardzo długo utrzymuje się na skórze,
 • innowacyjne opakowanie.

Wady:

 • staje się coraz popularniejszy.

Jak coś jest dobre, to siłą rzeczy staje się popularne. Tak też jest w tym przypadku i w takiej kategorii należy traktować tą, potencjalną wadę. Jednakże równocześnie duża popularność świadczy o sporej jakości produktu. A tej zdecydowanie nie można mu odmówić. Linia posiada w sobie wszystko to, co jest konieczne do stworzenia perfum niemal idealnych. Jest to zatem zapach ze wszechmiar godny polecenia. Przyjrzyjmy się jeszcze temu, jak prezentują się wypowiedzi użytkowników na temat samych perfum.[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2Fc1qs|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Jeśli ktoś wchodzi i widzi na półce sztabkę złota, to podświadomie rozumie, że jest to coś wyjątkowego. Z takim też nastawieniem kupiłem paco rabanne 1 milion. I dziś, z perspektywy tego czasu, mogę zdecydowanie stwierdzić, że był to wybór idealny. Używam go na szczególne okazje, by podkreślić ich wagę. Polecam!

Karol, 33 l.[/vc_message][vc_column_text]

Ranking perfum bez Dior Fahrenheit nie byłby po prostu pełny. Ten produkt bowiem jest świetnym rozwiązaniem, które uzupełnia powyższe zestawienie. Prezentuje bowiem całkowicie odmienne podejście, stawiając w tym przypadku na nutę drzewną, ale również kwiatową. W efekcie powstaje bardzo ciekawy zapach, który łączy w sobie energiczność i porywczość z wrażliwością. Dlatego też jest to tak popularna linia perfum i wiele osób poleca ich użytkowanie. My też wzięliśmy ją pod lupę. Jak prezentują się wady oraz zalety tego produktu? Przyjrzyjmy się:

Zalety:

Dior Fahrenheit

 • bardzo ciekawe połączenie pozornie sprzecznych nut zapachowych,
 • zapach stonowany – nie przytłacza,
 • bardzo trwały.

Wady:

 • nie dla każdego.

Dior Fahrenheit łączy w sobie bardzo wiele sprzeczności, dlatego też nie każdemu przypadnie do gustu. Osoba, która zdecyduje się na ten zapach, musi zrozumieć, że jest to pewnego rodzaju manifest do otoczenia, który może w ciekawy sposób podkreślać osobowość, jednakże jeśli będziemy jednowymiarowi, będzie raczej bezbarwnym tłem.

Dlatego też zdecydowanie należy mieć tego świadomość, zanim zdecydujemy się na zakup tej linii zapachowej. Poza tym faktem, sam perfum bardzo dobry pod praktycznie każdym względem. Zbadajmy jeszcze wypowiedź użytkownika na jego temat.[/vc_column_text][vc_btn title=”OFERTA DNIA” style=”classic” color=”turquoise” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Ftwojerecenzje.pl%2F70y3|||”][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Dior Fahrenheit lubię za to, że łączy w sobie bardzo szerokie spektrum podejść do zapachu. Jest to produkt niesamowicie sprzeczny – albo się go kocha, albo nie lubi. Ja należę do tej większej, pierwszej grupy, dlatego gorąco polecam!

Marcel, 37 l.[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Powyższy ranking dość dokładnie opisuje najpopularniejsze zapachy, sygnalizując, czego można się w głównej mierze spodziewać. Oczywiście nie jest on pełny, z uwagi na ograniczone miejsce oraz samą obszerność zestawienia. Dlatego też z każdym z opisanych produktów można i należy bliżej się dodatkowo zapoznać, odwiedzając najlepiej jakąś wyspecjalizowaną stronę, jak na przykład www.notino.pl.

Jakie perfumy męskie lubią kobiety?

Kobiety w większości przypadków uważają perfumy męskie za bardzo atrakcyjne. Można zaryzykować stwierdzenie, że każdy zapach z rankingu jest dla kobiet atrakcyjny i wybierając jeden z nich – na pewno trafisz. Jednakże to, jak facet pachnie, zależy również od współpracy perfum z zapachem ciała. Ma na to wpływ czynnik, który opiszemy w kolejnym akapicie, ale również stosowanie perfum, o którym już mówiliśmy oraz ogólne przesiąknięcie zapachem.

Zapach papierosów czy na przykład przesiąknięcie zapachem starego oleju z fast fooda sprawi, że nawet najlepszy perfum będzie dosłownie niczym. Warto więc w pierwszej kolejności zadbać o ogólną higienę oraz czystość. I stosować nasze rady, a napewno wypadniesz niesamowicie.

Intensywny czy świeży? Jaki zapach wybrać?

Jak zatem dobrać perfumy dla mężczyzn tak, by podkreślić swoje mocne strony i zwrócić uwagę płci przeciwnej, lub też spodobać się swojej partnerce? Czy da się dość jednoznacznie określić, jak najlepiej dobrać odpowiedni perfum? Jak się okazuje – można. Przede wszystkim warto zajrzeć do naszego rankingu. Do każdego perfumu dodaliśmy jedną, ważną cechę go wyróżniającą oraz do kogo kierowany jest dany zapach.

Jedyne co nam pozostaje, to dokładnie określić, jakim typem mężczyzny chcemy się stać i co chcemy sobą reprezentować. Następnie dobieramy odpowiedni perfum i otrzymujemy dokładnie to, co jest nam potrzebne.

Intensywny czy świeży? Jaki zapach wybrać?

Warto jednakże zwrócić tutaj uwagę, że perfumy są jedynie uzupełnieniem całości wizerunku. Jeśli kreujemy się na sportowca, używając perfum dla mężczyzn aktywnych, a faktycznie w ogóle sportu nie uprawiamy, to perfum może zostać odebrany jako coś niepasującego do nas i sprzecznego z nami.

Wtedy nawet najlepszy zapach nam nic nie da. To samo jeśli naciskamy na eleganckie perfumy, nie dbając o swój wygląd. Dlatego warto dobrze przemyśleć, gdyż całościowy wizerunek musi być po prostu spójny. A perfumy muszą stanowić jego uzupełnienie – nie kwintesencję.

Podsumowanie

Dobór perfum pod wieloma względami to dosłownie temat rzeka. Dlatego też warto skorzystać z powyższego opracowania przed podjęciem wyzwania doboru zapachu do swojej osobowości. Poruszyliśmy w tym miejscu wszystkie kwestie – miejsca zakupu, sposobu wyboru, użytkowania oraz zasady komponowania zapachów. Wystarczy posiłkować się tym opracowaniem, by uzyskać pełny obraz tego rodzaju rozwiązań.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row] Wellness

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here