Szczoteczka soniczna – Ranking 2019, Opinie

0
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Szczoteczka soniczna – opinie, ranking 2019

Ile razy wybiegłeś z domu, spełniając wszystkie swoje codzienne, poranne obowiązki. Zajechałeś do pracy i przygotowałeś się do spotkania z szefem lub klientem. A może po prostu szykujesz się na randkę? W każdym z tych przypadków warto mieć oczywiście czyste zęby oraz świeży oddech, by właściwie się prezentować. Ile razy dotknąłeś lub dotknęłaś swoim językiem zębów przed spotkaniem i natrafiłeś lub natrafiłaś na charakterystyczną, chropowatą i brudną powierzchnię? Pamiętasz te uczucie, które Ci wtedy towarzyszyło? Brak pewności siebie, ciągłe rozmyślanie na temat tego, czy rozmówca dostrzega brud na zębach oraz jak pachnie Twój oddech. Niespecjalnie komfortowa sytuacja, zgadza się?

Dlatego higiena jamy ustnej jest podstawą, żeby osiągnąć odpowiedni poziom czystości zębów. Chyba nikt jednak nie wierzy w to, że uda się doprowadzić do takiego stanu rzeczy, wykorzystując zwykłą szczoteczkę manualną? Takiemu zadaniu podoła jednakże tylko i wyłącznie szczoteczka soniczna, która została wprost stworzona do prawidłowego dbania o Twoje uzębienie. Jak dokładnie działa? Okazuje się, że wiele osób myli ją ze szczoteczką elektryczną. Co zatem wybrać – szczoteczka soniczna czy elektryczna? Na dobrą sprawę, odpowiedź jest dość prosta. Na tym etapie warto wspomnieć, że szczoteczka soniczna nie tylko ma większą amplitudę drgań, ale również swoją pracę wspomaga dodatkowym działaniem sonicznym. Dzięki temu potencjalne możliwości tego rodzaju sprzętu są znacznie większe.

W poniższym artykule znajdziesz ranking szczoteczek sonicznych, dokładne omówienie tego rodzaju sprzętu oraz wad i zalet. Ponadto przyjrzeliśmy się paru najpopularniejszych modelom dostępnych na rynku oraz ich możliwościom. Dla części z nich przeprowadziliśmy szczegółową analizę. Rozważyliśmy również możliwości zaopatrzenia się w tego rodzaju produkt oraz źródła, w których najlepiej tego dokonać. Zapraszamy zatem do dokładnego zapoznania się z treścią poniższego opracowania.

Ranking najlepszych szczoteczek sonicznych

Przejdziemy powoli do szybkiego rzutu okiem na napopularniejsze rozwiązania na rynku szczoteczek sonicznych. Pozwoli nam to na szybkie wybranie najlepszych modeli, które bezwzględnie warte są naszej uwagi. W dalszej części oczywiście poszerzymy i dodamy dodatkowe informacje oraz modele warte uwagi. Na sam początek jednak wybraliśmy te najpopularniejsze, które są przez klientów wybierane zdecydowanie najchętniej. Zapraszamy do zapoznania się z tym krótkim przeglądem.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_separator style=”shadow”][vc_column_text]

Philips Sonicare FlexCare HX6932/36

Philips Sonicare FlexCare HX6932/36

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Zalety” color=”green” style=”shadow”][vc_column_text]
 • bardzo dokładne czyszczenie
 • estetyczny wygląd
 • solidne wykonanie
 • mnogość programów do mycia
 • duży wybór końcówek
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Wady” color=”pink” style=”shadow”][vc_column_text]
 • według niektórych użytkowników – cena
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Podsumowanie” color=”custom” style=”shadow” accent_color=”#eded00″][vc_column_text]Na rynku zawsze musi działać jakiś lider, który oferuje rozwiązanie zdecydowanie wyprzedzające swoją konkurencję. I właśnie w tym przypadku mamy do czynienia z niepisanym liderem. Szczoteczka ta oferuje wszystko to, co najlepsze w tego typu urządzeniach – mnóstwo programów czyszczących, estetyczny wygląd i solidność wykonania. Mnogość końcówek pozwala na bardzo dokładne czyszczenie. Jedyną wadą, jest według niektórych głosów cena. Ta jednak jest wyższa w pewnych źródłach, o czym się przekonamy, a można i ją znacznie obniżyć.[/vc_column_text][vc_separator style=”shadow”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_separator style=”shadow”][vc_column_text]

Panasonic DentaCare Sonondent (EW1031)

Panasonic DentaCare Sonondent (EW1031)

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Zalety” color=”green” style=”shadow”][vc_column_text]
 • cena
 • szybkość pracy urządzenia
 • kompaktowość stacji ładującej
 • trwałość i jakość
 • wygoda użytkowania
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Wady” color=”pink” style=”shadow”][vc_column_text]
 • dość krótki czas pracy szczoteczki
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Podsumowanie” color=”custom” style=”shadow” accent_color=”#eded00″][vc_column_text]Te rozwiązanie jest bardzo dobrą alternatywą dla poprzedniego modelu. Oferuje zbliżone parametry oraz skuteczność, będąc rozwiązaniem trwałym, wygodnym oraz szybko działającym.  Jest to bowiem rozwiązanie, które oferuje bardzo dużą jakość w niezwykle atrakcyjnych stawkach, często również dostępnych w pakietach familijnych. Dlatego jeśli komuś zależy na ekonomii, to jest to produkt idealny dla niego. Jedynym minusem jest potencjalny czas pracy na akumulatorze, który po długim użytkowaniu może ulec nieznacznemu skróceniu.[/vc_column_text][vc_separator style=”shadow”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_separator style=”shadow”][vc_column_text]

Meriden Sonic+ Professional

Meriden Sonic+ Professional

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Zalety” color=”green” style=”shadow”][vc_column_text]
 • cicha praca
 • wygodna w użyciu
 • łatwość czyszczenia
 • atrakcyjny wygląd urządzenia
 • długi czas pracy po naładowaniu
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Wady” color=”pink” style=”shadow”][vc_column_text]
 • nieco mniej znany producent
[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Podsumowanie” color=”custom” style=”shadow” accent_color=”#eded00″][vc_column_text]Wskazany model jest produkcji nieco mniej znanej marki. I jest to zasadniczo jedyna wada, gdyż nie wiadomo jak będą działać kwestie serwisowe, bo jeszcze nikomu szczoteczka się nie zepsuła. Poza tym ma same zalety. Atrakcyjna cena za dużą skuteczność w zestawieniu z cichą pracą i wygodą użytkowania, czyni z tego rozwiązania jeden z najlepszych modeli, jakie znajdziemy na rynku. Jego obecność w tym zestawieniu jest oczywista zatem.[/vc_column_text][vc_separator style=”shadow”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Jaką szczoteczkę soniczną kupić?

Widzimy w powyższym opracowaniu, że pojawiają się pewnego rodzaju cechy szczególne, które wyróżniają konkretne modele. Dla osób, które są nowe na rynku i dopiero poznają wszystkie funkcjonalności, może prowadzić to do pewnego rozkojarzenia. Dlatego też zdecydowaliśmy się na poruszenie tego tematu i wskazanie najważniejszych cech, którymi należy się kierować przy wyborze szczoteczki.

Na początek, to co jest dość istotne, to parametry techniczne. Analizując dane modele, można dojść do wniosku, że same parametry są mocno do siebie zbliżone pomiędzy modelami. Jest to wniosek jak najbardziej poprawny, gdyż rozwój technologii faktycznie sprawił, że większość producentów trzyma się jednego, najlepszego kanonu. Mimo to, są drobne niuanse, które pozwalają nam na uszeregowanie szczoteczek na lepsze i gorsze.

Jaką szczoteczkę soniczną kupić?

Co to za niuanse? Przede wszystkim ilość drgań na minutę, która decyduje o skuteczności mycia. Kształt główki, czas ładowania, żywotność baterii – to wszystko ma niebagatelne znaczenie przy wyborze stosownej szczoteczki.

Następnie jakość, zwłaszcza wykonania. Szczoteczka soniczna do zębów musi być solidna, skoro wytrzymuje kilkadziesiąt tysięcy drgań na minutę. Warto pamiętać o tym fakcie, bo może on w ferworze wyboru umknąć.

Opinie użytkowników, to najlepszy sposób gradacji danych szczoteczek. Im ich więcej, tym solidniejsza jest ocena na ich podstawie. Wiemy wtedy bowiem, że napewno korzystamy z najlepszej opcji na rynku. Zwłaszcza, jeśli produkt jest przez użytkowników polecany.

Ostatnim, najmniej ważnym aspektem, jest oczywiście cena. I tutaj ważna kwestia – cena wyższa, często oznacza produkt lepszy, o pełniejszej funkcjonalności. Ale jest też sporo produktów, które są tanie, a mimo to bardzo skuteczne. Który wybrać? Dlatego też cenę bierze się pod uwagę na samym końcu.

Jeszcze mała, warta odnotowania uwaga – szczoteczka soniczna a elektryczna. Ceny sie zawsze różnią, ale nas interesuje oczywiście zapis Sonic lub soniczna. Szkoda wydanych środków na coś, co jest naprawdę starszą technologią, wypieraną przez nowszą.

Gdzie kupić szczoteczkę soniczną?

Poruszymy teraz bardzo ważną kwestię, związaną z zakupem produktu. Tutaj wiele kwesti się wyjaśni i łatwiej będzie się również posługiwać zamieszczonym dalej rankingiem.

Gdzie najlepiej kupić omawiany produkt? Czy najlepsza szczoteczka soniczna jest dostępna w każdym sklepie? No niezupełnie.

Sklep stacjonarny wydaje się dla części kupujących dobry wyborem. W końcu mogą dotknąć produktu i zakupić coś, co mieli wcześniej w rękach. Jednakże wiele osób nie zwraca zupełnie uwagi na fakt, iż każdy sklep to ogromny czynsz, rzesze pracowników oraz wspomagające sprzedaż procesy logistyczne. W efekcie ceny są zawsze mocno zawyżone w stosunku do ofert dostępnych na przykład w sieci.

Gdzie kupić szczoteczkę soniczną?A jak te się z kolei prezentują w internecie? Musimy uwzględnić je z odpowiednim podziałem. Pierwszą opcją jest OLX, który pozwala często sprzedawać bez dodatkowych marż oraz opłat. Jest to jednak najgorszy, możliwy wybór. Nikt nie pilnuje sprzedawców oraz nie weryfikuje produktów. Możesz kupić szczoteczkę soniczną, a dostać paczkę kamieni.

Nawet właściciel portalu się odżegnuje od takich transakcji, dlatego w ogóle nie powinniśmy go brać pod uwagę.

Kolejną możliwością są portale aukcyjne – amazon oraz allegro. Tutaj jest niewiele lepiej. Oczywiście – jest weryfikacja sprzedawców, a nieuczciwych się szybko usuwa. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by weszli oni na fikcyjne firmie, sprzedali podróbki i wyszli bez szumu i nim ktoś się zorientuje. Szansa na zakup podróbki jest wbrew pozorom ogromna, a taki produkt, jak wiadomo, jest gorszej jakości i szybciej się psuje.

Kolejną opcją jest oczywiście zakup na ceneo. W teorii systemy kontroli są w tym miejscu najlepsze, tak samo jak założenie portalu – szeregujemy według cen sprzedaży, oferując najlepsze opcje. Faktycznie jednak część pozycji da się swobodnie wykupić, a weryfikacja sprzedawcy również nie jest zbyt dokładna. Jest więc to raczej neutralny wybór, dalej obarczony ryzykiem.

Wiemy zatem, że trzeba kupić w internecie, żeby załapać się na niższe ceny. Oczywiście – na portalach aukcyjnych można kupić znacznie taniej, ale produkt nieoryginalny – tak duża tam jest konkurencja. Da się jednak kupić szczoteczki soniczne na rewelacyjnych warunkach i bez tych wszystkich ryzyk. Trzeba oczywiście skorzystać ze sprawdzonego dostawcy. Oferuje on produkty oryginalne, a zajmując się głównie sprzedażą konkretnych rozwiązań, zawsze dba o wysoką jakość towaru. Równocześnie obecność w sieci i niskie koszta pozwalają na zaoferowanie dobrych cen. Jaki będzie więc dobry wybór? Zakup na stronie ceneo.pl. Jest to dostawca profesjonalny, oferujący sprawdzone produkty w atrakcyjnych cenach. Pełne bezpieczeństwo i satysfakcja gwarantowane.

Jaka szczoteczka soniczna jest najlepsza?

Mamy dokonany wstępny przegląd co ciekawszych modeli szczoteczek sonicznych, które są dostępne na rynku. Wrócimy jeszcze do tego typu analiz w kolejnym akapicie. Teraz jednakże przyjrzyjmy się od razu kwestii tego, która szczoteczka sonicz

na jest najlepsza i czym kierować się przy dokonywaniu wyboru. Jak się okazuje, jest kilka wyznaczników, którymi bezwzględnie warto się w tym względzie kierować.

Szczoteczki soniczne są trzecią, najmłodszą kategorią szczoteczek dostępnych na rynku. Już od wielu lat znana była szczoteczka manualna, której zadanie oraz przeznaczenie każdy z nas dokładnie zna.

W latach 60 XX wieku wprowadzono na rynek szczoteczkę elektryczną.

Jest to rozwiązanie, które miało zastąpić część działań wykonywanych przy użyciu szczoteczki manualnej. Szczotkując zęby bowiem musisz intensywnie pracować główką szczoteczki pod odpowiednim kątem. W efekcie, zdecydowana większość z nas ma nieprawidłowe przyzwyczajenia i nawet szczotkując zęby parę minut każdego dnia, wykonujemy to nieprawidłowo i bez należytych efektów, w rezultacie zwyczajnie marnując czas.

Jaka szczoteczka soniczna jest najlepsza?

Specjaliści zauważyli problem, a odpowiedzią na niego miała być szczoteczka elektryczna. Jej obroty, wykonywane nawet z częstotliwością 58 000 obrotów na minutę, pozwalały na wyeliminowanie wielu niedoskonałości pracy szczoteczki manualnej. Wkrótce ich konstrukcja przyjęła znany kształt główki szczoteczki, okrągły z dłuższym włosiem, by docierać do wszystkich zakamarków. Przez pewien czas wydawało się, że osiągnięto szczyt możliwości, a teraz pozostaje jedynie rozwijać tą technologię.

W latach 80 jednak naukowcy udowodnili, że można pójść jeszcze dalej. Wtedy bowiem powstała pierwsza szczoteczka soniczna.

O ile założeniem szczoteczki elektrycznej było omiecenie jak największej powierzchni zębów, łącznie z trudno dostępnymi zakamarkami, producent szczoteczki sonicznej poszedł nieco dalej. Założył, zresztą słusznie, że to nie wystarczy. Jeśli myjemy zęby wzdłuż ustalonej powierzchni, to tak naprawdę nie ma znaczenia, czy to będzie elektryczna szczoteczka czy manualna. Efekt będzie zbliżony. Owszem – szczoteczka elektryczna ma większe możliwości, jednakże trzeba umieć się nią posługiwać w sposób właściwy, by te możliwości w pełni wykorzystać.

By uniknąć tego rodzaju problemów, postanowił do ruchu drgającego dołożyć jeszcze jedno działanie – dźwięk. Zadaniem szczoteczki sonicznej jest emitowanie fal dźwiękowych. Mają one dotrzeć do zęba i dostać się do jego struktury. Potrafią przekazywać dźwięk nawet na głębokość 4 milimetrów, a sam dźwięk nie jest szkodliwy dla zęba. Potrafi jednak skutecznie kruszyć kamień nazębny, rozbijać brud oraz usuwać bakterie.

Zasięg dźwięku do 4 milimetrów sprawia, że docieralność działania szczoteczki jest znacznie większa, niż jakiegokolwiek innego rozwiązania, dostępnego na rynku. Jest to bardzo istotne, gdyż dzięki temu sprzęt ten zdecydowanie deklasuje konkurencję. Ponadto amplituda drgań szczoteczki sonicznej jest zbliżona, a czasem nawet większa od szczoteczek elektrycznych. Dzięki temu naczelny argument, świadczący za szczoteczkami elektrycznymi, przestaje mieć rację bytu.

Widzimy więc, że jest to rozwiązanie niezwykle przemyślane, ale również posiadające wiele rozwiązań, ułatwiających codzienną higienę jamy ustnej. Rzućmy okiem na te rozwiązania.

Tryb pracy szczoteczki sonicznej

Każda szczoteczka soniczna ma swój zestaw trybów pracy. Pozwalają one bardzo szczegółowo zaplanować pracę z daną szczoteczką oraz dostosować jej możliwości do indywidualnych wymagań. Przyjrzyjmy się kilku najbardziej znanym, podstawowym trybom pracy.

Tryb podstawowy to najważniejszy tryb pracy szczoteczki, służący do wykonywania podstawowych czynności czyszczących. W trakcie jego działania, szczoteczka wykonuje od 30 do ponad 60 tyś ruchów szczotkujących, w zależności od samego modelu. Ponadto często dzisiejsze rozwiązania posiadają również specjalny system nadzorowania mycia, który polega na tym, że szczoteczka pracuje przez 30 sekund, a następnie robi przerwę, umożliwiając zmianę strony szczotkowanej. Tym samym proces czyszczenia jest pełny, ale nieskomplikowany. 

Tryb pracy szczoteczki sonicznej

Tryb czyszczenia delikatnego jest przeznaczony dla osób, które posiadają bardziej wrażliwe zęby lub dziąsła, przez co nawet delikatna praca szczoteczki w trybie podstawowym mogłaby wywołać spory dyskomfort. W takiej sytuacji warto uruchomić tryb delikatny.

Alternatywą dla trybu delikatnego, jest tryb intensywny, który jest jego całkowitą przeciwnością. Tryb intensywny bowiem ma znacznie większą siłę czyszczenia w stosunku do pozostałych trybów. Jego przeznaczeniem jest szczególne mocne czyszczenie, przez znacznie dłuższy czas. Jego zadaniem jest wyczyszczenie miejsc szczególnie problematycznych, jeśli odczuwamy, że normalne czyszczenie nie przynosi nam satysfakcjonujący wyników.

Są to najczęstsze tryby spotykane w tego rodzaju rozwiązaniach. Każdy dodatkowy tryb jest raczej charakterystyczny dla danego modelu. I tak można na przykład spotkać się ze szczoteczką, która posiada dodatkowy tryb wybielania zębów, który działa zdecydowanie inaczej w stosunku do trybów standardowych i oferuje znacznie więcej, właśnie na polu wybielania zębów. Jednakże ten i każdy dodatkowy tryb jest uzależniony od wizji producenta na ten produkt, dlatego warto to uwzględnić przy wyborze swojego rozwiązania.

Czy taka szczoteczka do zębów jest dobra dla dzieci?

To bardzo częste pytanie. Wiadomo, że dzieci mają znacznie delikatniejsze zęby od dorosłych, a ponadto u wielu z nich uzębienie się dopiero rozwija. Ponadto dzieci szczotkują często niedbale i nie przykładają się dostatecznie do tego procesu. Jak się do tego odnieść?

Jak się okazuje, szczoteczka soniczna została tak specjalnie pomyślana, by wręcz ułatwiać naukę szczotkowania przez dzieci.

Czy taka szczoteczka do zębów jest dobra dla dzieci?Praktycznie każde rozwiązanie można teraz połączyć ze smartfonem, co pozwala na zgrywalizowanie całego procesu mycia. Przyjazna aplikacja monitoruje jakość szczotkowania oraz jego poziom, w ciekawy sposób dbając między innymi o zmianę strony mycia. Dlatego też dobrej konstrukcji szczoteczka soniczna jest wprost idealnym wyborem dla dziecka.

A co z kwestią bezpieczeństwa szczotkowania? Jak się okazuje, tryb pracy szczoteczki soniczne niejako wymusza bezpieczeństwo całego procesu, gdyż jest ona dla zębów niezwykle delikatna, co stawia ją często wyżej od szczoteczkę elektrycznych lub manualnych. Dlatego jest to dla dzieci nawet pod tym względem dobry wybór.

szczoteczka soniczna

Szczoteczki soniczne – Ranking 2019

A jakie są najlepsze szczoteczki soniczne? Czy jest jakaś grupa modeli, z których najlepiej dokonać wyboru, by mieć zawsze  stuprocentową pewność skuteczności? Jak się okazuje, to tak. Postanowiliśmy przejrzeć cały rynek tak dokładnie, jak to tylko możliwe i wyselekcjonować z niego prawdziwe “perełki”, które są warte uwagi pod każdym względem. Poniżej prezentujemy ich opisy oraz weryfikację. Część modeli będzie Ci już znanych, a część może stanowić dla nich świetną alternatywę. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym zestawieniem, dostępnym poniżej.

 • Philips Sonicare FlexCare HX6932/36

Najlepsza szczoteczka soniczna na rynku, w jaką można się zaopatrzyć. Łączy w sobie wszystko to, czego można oczekiwać od tego typu rozwiązania. Nic dziwnego, że niejeden ranking szczoteczek sonicznych do zębów stawia ten produkt na zdecydowanej pozycji lidera. Przyjrzyjmy się jednak temu, co ta szczoteczka soniczna ma nam tak de facto do zaoferowania.

Zalety:

Philips Sonicare FlexCare HX6932/36

 • możliwość wydłużenia gwarancji na szczoteczkę nawet do 5 lat,
 • jeden z największych na rynku wybór dostępnych końcówek czyszczących,
 • bardzo wytrzymała bateria, umożliwiająca długą pracę między ładowaniem,
 • spora siła czyszczenia,
 • pełne spektrum programów myjących,
 • nowoczesny design.

Wady:

 • jedna z wyższych na rynku cen.

Przyjrzyjmy się bliżej temu modelowi. Jak się okazuje, otrzymujemy najwyższą jakość dostępną na rynku. Ta kwestia nie ulega żadnym wątpliwościom i możemy być pewni, że to najlepsza szczoteczka soniczna do zębów. Ma w sobie dokładnie wszystko to, co jest potrzebne – wymienne końcówki w różnych formach, dodatkowe programy mycia i wiele innych. Ten sprzęt sprosta zatem każdemu wyzwaniu, a dodatkowo prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Najwyższa jakość jest jednak silnie związana również z nieco wyższą ceną. Jest to w zasadzie następstwo, nie zaś wada produktu. Dlatego nie należy podchodzić do tej kwestii na zasadzie negatywnej cechy.

A jak prezentują się wypowiedzi na temat tego modelu? Zapraszamy do zapoznania się z jedną z nich: 

[/vc_column_text][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]

Philips Sonicare FlexCare HX6932/36 to moja trzecia szczoteczka soniczna. Byłam przyzwyczajona zatem do pracy z takim sprzętem i gotowa na wdrażanie lepszych rozwiązań. Kolejnym krokiem miał być zakup właśnie tego modelu i przyznam szczerze, że jestem oczarowana! Nie spotkałam się nigdy z tak świetnym rozwiązaniem, które przynosiło by takie rezultaty czyszczenia. Polecam z całego serca!

Katarzyna, 26 l.

[/vc_message][vc_column_text]
 • Panasonic Dentacare Sonodent EW1031

Ta szczoteczka to dowód na to, że mogą na rynku pojawiać się tańsze, ale niezwykle solidne rozwiązania. Oferuje bowiem stosunkowo niskie koszty zakupu w zestawieniu z naprawdę dużą skutecznością i jakością wykonania przez jedną z topowych na rynku firm. Przyjrzyjmy się zatem cechom tego produktu:

Zalety:

Panasonic Dentacare Sonodent EW1031

 • bardzo kompaktowa stacja ładująca,
 • trwałość,
 • łatwe czyszczenie,
 • efektywność pracy,
 • bardzo atrakcyjna cena,
 • wygodna w użyciu.

Wady:

 • po dłuższym użytkowaniu spada wydajność baterii.

Co możemy zatem powiedzieć o tym modelu? Jak się okazuje, jest to rozwiązanie posiadające wiele cech topowych szczoteczek sonicznych, przy okazji oferujące atrakcyjną cenę.

Pod wieloma względami oferuje skuteczność zbliżoną do najlepszych konkurentów. Użytkownicy zwracają uwagę na zmniejszoną skuteczność akumulatora po dłuższym użytkowaniu. Jest to jednak spowodowane często niewłaściwym użytkowaniem produktu. Jeśli wszystko odbywa się w zgodzie z zaleceniami producenta, nie powinno być najmniejszego spadku wytrzymałości.

A jakie ta szczoteczka soniczna ma opinie wśród użytkowników? Przyjrzymy się jednej z nich.[/vc_column_text][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]

Myślałem, że za taką cenę nie kupię niczego porządnego, jednakże moje analizy różnych wypowiedzi wskazywały na to, że szczoteczka ta jest bardzo dobra i skuteczna. Zdecydowałem się zatem zaryzykować i wypróbować. Cieszę się z tego, że podjąłem taką decyzję, gdyż okazła się ona jedną z najlepszych. Polecam ten sprzęt!

Bartosz, 34 l.

[/vc_message][vc_column_text]
 • Meriden Sonic+ Professional

Szczoteczka soniczna, która stanowi ogromne zaskoczenie na rynku. Udowadnia bowiem, że nie tylko nieco mniej znany producent może wypuścić produkt warty uwagi, ale również może skutecznie konkurować z bardziej znanymi markami, oferując po prostu niesamowitą jakość. Meriden Sonic+ Professional jest właśnie takim rozwiązaniem, które potrafi dosłownie wywrócić nasze wyobrażenie o rynku do góry nogami. Przyjrzymy się zatem dokładnie cechom tego produktu.

Zalety:

Meriden Sonic+ Professional

 • solidne wykonanie,
 • estetyczne wykonanie,
 • atrakcyjna cena końcówek na wymianę,
 • cicha praca,
 • prostota użytkowania,

Trudno było określić wady produktu, więc zwróciliśmy uwagę tylko na jedną kwestię:

 • mało znana marka.

Dlaczego może być to pewnego rodzaju wadą? Ponieważ nie wiadomo tak naprawdę jak wygląda kwestia serwisu wykonywana przez tą firmę. A nie wiadomo, gdyż brak jest na ten temat wypowiedzi w internecie. Szczoteczki te po prostu się nie psują. Jest więc to kwestia poruszona zasadniczo przy okazji, jednakże uznaliśmy, że należy naszych czytelników o tym fakcie poinformować.

Co do reszty cech, to okazuje się, że otrzymujemy rozwiązanie o bardzo szerokiej funkcjonalności i ogromnych możliwościach. Dlatego jest to rozwiązanie zdecydowanie warte polecenia.

Zbadamy teraz opinie o tej szczoteczce, które pojawiły się w sieci.[/vc_column_text][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]

Oczywiście miałem pewne obawy przez zakupem rozwiązania niesprawdzonego producenta. Jednakże produkt wydawał mi się niezwykle solidnie wykonany. Zdecydowałem się wypróbować zatem tę szczoteczkę, zwłaszcza, że jej cena nie była wcale wygórowana. Dziś wiem, że to był bardzo dobry wybór, gdyż nie mogę jej dosłownie nic zarzucić. Świetne rozwiązanie!

Adam, 42 l.

[/vc_message][vc_column_text]
 • Philips Sonicare HX6311/07

Rynek szczoteczek sonicznych nie obył by się bez szczoteczki dla dzieci. Model Philips Sonicare HX6311/07 jest właśnie szczoteczką do zębów dla najmłodszych, której zadaniem jest nie tylko zadbać o ich uzębienie. Ma znacznie ważniejszy cel, którym jest oswojenie dzieci ze szczoteczką do zębów. W jaki sposób się to odbywa? Spójdzmy na zalety produktu.

Zalety:

Philips Sonicare HX6311/07

 • specjalne, delikatne tryby pracy dla dzieci – dla mniejszych oraz większych,
 • system dźwiękowy, monitorujący pracę szczoteczki i sygnalizujący konieczność zmiany strony,
 • dołączone naklejki pozwalają na ciekawe skomponowanie wyglądu szczoteczki,
 • melodyjka po zakończonym myciu,
 • atrakcyjna cena.

Wśród wad użytkownicy wskazują następującą:

 • brak kompatybilności z ładowarkami innych modeli Philips.

Wskazana wada jest zasadniczo tylko kwestią wygody w kwestii użytkowania szczoteczek i zarządzania przestrzenią w łazience. Jest to jednak działanie konieczne, gdyż szczoteczki dla dorosłych mają znacznie większą siłę mycia w stosunku do rozwiązań dziecięcych. Siłą ich ładowania jest zatem różna.

Sama szczoteczka jednak prezentuje się niezwykle atrakcyjnie, zwłaszcza dla najmłodszych. Możliwość spersonalizowania produktu dzięki naklejkom oraz system melodii, mających na celu naukę mycia zębów przez najmłodszych sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla nich. A jak o tym produkcie wypowiedziała się jedna z matek użytkowniczki tego produktu? Przyjrzyjmy się temu.[/vc_column_text][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]

Moja córeczka jest wprost zachwycona tym rozwiązaniem! Myślałam, że nigdy nie zachęcę jej do szczotkowania zębów, a dzięki rozwiązaniu firmy Philips robi to ze szczególną ochotą i traktuje to jako dosłownie moment świąteczny. Jak dla mnie podejście świetne do nauki szczotkowania u dzieci!

Karolina, 28 l.

[/vc_message][vc_column_text]
 • Philips Sonicare Diamondclean HX9352/04

Powiadają, że król jest zawsze tylko jeden. Co jednakże, gdybyśmy się zdecydowali pójść jeszcze dalej, oferując jeszcze większą jakość wykonania oraz skuteczność pracy? Okazuje się, że firma Philips postanowiła pójść w tym kierunku, wypuszczając kolejny model, który cieszy się porównywalną popularnością, będąc równocześnie produktem klasy premium, jeśli chodzi o szczoteczki soniczne. Jak się prezentuje ten produkt zatem? Przyjrzyjmy się najpierw jego zaletom.

Zalety:

Philips Sonicare Diamondclean HX9352/04

 • dwie ładowarki, dołączone do opakowania,
 • innowacyjny, niezwykle atrakcyjny design,
 • ogromna skuteczność czyszczenia,
 • specjalna ładowarka-etui,
 • etui chroniące szczoteczkę w podróży,
 • usuwa w niecały tydzień nawet trwałe zabrudzenia.

Wadę możemy wyróżnić podobną do poprzedniego, topowego modelu:

 • wysoka cena produktu.

Nie jest to oczywiście wada dyskwalifikująca tego rodzaju produkt z użytku, jednakże należy mieć świadomość tego, że płacimy w tym przypadku za ogromną jakość, połączoną z szeregiem udogodnień. A te są naprawdę niesamowite. Otrzymujemy prototypowe rozwiązanie w formie ładowarki wbudowanej w etui.

Sama szczoteczka posiada nieporównywalną z niczym innym siłę czyszczenia, która potrafi zastąpić nie tylko inne rozwiązania dostępne na rynku, ale wręcz fachowe zabiegi wybielania zębów u dentystów. Jest więc to zdecydowanie produkt godny polecenia. Sprawdźmy jeszcze wypowiedź użytkownika tego produktu.[/vc_column_text][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]

Uznałem, że moje zęby, skoro kolejne mi już nie wyrosną, wymagają szczególnie intensywnej higieny. Dlatego w tym względzie nie ma dla mnie kompromisów. Stąd też decyzja właśnie o zakupie tej szczoteczki. Dziś wiem, że była ona jak najbardziej trafiona, gdyż rezultaty, jakie się z nią osiąga są wręcz niesamowite, gdyż działa niczym wybielenie zębów. Nie wymieniłbym tej szczoteczki sonicznej na żadną inną. Polecam!

Grzegorz, 37 l.

[/vc_message][vc_column_text]
 • Remington Sonicfresh Total Clean SFT-150

Porządny ranking szczoteczek sonicznych do zębów nie mógł by powstać, nie uwzględniając tego modelu. Jest to rozwiązanie dla osób, które chciałyby spróbować czegoś innego, co również działa, ale nie jest z jednej, konkretnej marki. Przy okazji jest to również produkt, który zwyczajnie w świecie jest bardzo ekonomiczny. Przyjrzyjmy się zatem, jakie jeszcze cechy ma ta szczoteczka do zębów.

Zalety:

Remington Sonicfresh Total Clean SFT-150

 • bardzo atrakcyjna cena
 • cicha praca,
 • wygodna w użyciu,
 • wytrzymała bateria.

Wady:

 • odmienne podejście do designu w stosunku do topowych rozwiązań.

Jak można rozumieć wymienioną wadę? Okazuje się, że dla osób, które przesiadają się z innych rozwiązań, w pierwszym odczuciu jest to pewnego rodzaju negatywna cecha. Szczoteczka ma bowiem większą główkę i mniejszą rączkę w stosunku do rozwiązań topowych. Jednakże jest to bardziej wada uzależniona od indywiduanych preferencji i nie utrudnia korzystania z tego produktu. Świadczą o tym raczej pozytywne wypowiedzi, jakie posiada ta szczoteczka do zębów wśród użytkowników. Jedną z takich wypowiedzi zdecydowaliśmy się przytoczyć poniżej.[/vc_column_text][vc_message message_box_style=”solid-icon” message_box_color=”warning” icon_fontawesome=”fa fa-user-o”]Kupiłem szczoteczkę marki Remington na próbę, gdyż słyszałem, że to wschodzący producent rozwiązań pielęgnacyjnych. Korzystam z niej już kilka tygodni i zasadniczo nie mam żadnych, najmniejszych uwag. Czyści dobrze i skutecznie, gwarantując naprawdę niesamowite wyniki. Polecam gorąco, z czystym sumieniem.

Jacek, 28 l.

[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

To już wszystkie analizy, jakie udało nam się przeprowadzić. Wierzymy, że korzystając z tych zasobów oraz analizując poszczególne opisy, uda Ci się wybrać taki sprzęt, który w pełni zaspokoi Twoje wymagania. To, na co warto zwrócić szczególną uwagę to fakt, iż każde rozwiązanie znajdujące się w rankingu jest naprawdę godne polecenia oraz uwagi. Nie uwzględnialiśmy bowiem sprzętów, które nie potrafią zapewnić odpowiedniej skuteczności, na zasadzie niechęci do oszukiwania klientów. Przyjrzyjmy się pozostałym kwestiom związanym ze szczoteczkami sonicznymi.

Jak poprawnie używać szczoteczki sonicznej?

Szczoteczka soniczna, jak już sama nazwa wskazuje, posiada zupełnie różne od innych, rynkowych rozwiązań, założenia czyszczenia. Wiele osób jednakże ciągle myli szczoteczkę soniczną z elektryczną, uważając, że jest to sprzęt zamienny. Jest to spory błąd, ponieważ często kupujemy w takim układzie szczoteczkę elektryczną i potem zastanawiamy się, dlaczego nie przynosi ona zakładanych rezultatów. A tymczasem wszystko zasadza się o różnice w działaniu poszczególnych szczoteczek.

Jakie jest zatem poprawne użytkowanie szczoteczki sonicznej? Na początek – kąt nachylenia.

Właściwe szczotkowanie powinno być przeprowadzone pod kątem 45 stopni w stosunku do zęba.

Różni się to nieco w zależności od tego, jakie mamy końcówki w szczoteczce. Zasadniczo końcówka różna od okrągłej powinna czyścić z zachowaniem tej zasady. Końcówka okrągła pozwala na niewielkie ustępstwa, jednakże też często skuteczność może być nieco mniejsza.

Kolejną sprawą jest czas mycia.

Optymalnym czasem jest szczotkowanie przez lekko ponad 2 minuty, na zasadzie czterech ćwiartek. Każdej ćwiartce zębów (prawa górna, lewa górna, prawa dolna, lewa dolna), poświęcamy 30 sekund, w około 5-10 sekund zmieniając ćwiartkę. Dzięki temu szczotkujemy wszystkie zęby maksymalnie dokładnie.

Jak poprawnie używać szczoteczki sonicznej?Warto w czasie tych 30 sekund odpowiednio sprawnie manewrować, by umyć wszystkie zęby w ćwiartce. Obecnie praktycznie wszystkie modele mają system monitoringu czasu mycia, który sygnalizuje, kiedy należy zmienić czyszczoną ćwiartkę. Dzięki temu nie musisz myć zębów ze stoperem, gdyż szczoteczka sygnałem dźwiękowym poinformuje Cię o konieczności zmiany.

Ostatnią kwestią, dotyczącą użytkowania szczoteczki, jest nacisk. Część modeli ma czujnik nacisku, który informuje, kiedy naciskamy za mocno lub za lekko. W pozostałych przypadkach należy dbać o to, by szczoteczka mogła swobodnie pracować.

Zbyt mocny nacisk sprawi, że będziemy blokować szczoteczkę i w efekcie możemy ją zepsuć. Zbyt słaby to oczywiście małe efekty mycia. Warto więc tutaj modelować naciskiem tak długo, aż będziemy zadowoleni. Pamiętaj, że szczoteczka musi swobodnie pracować.

Jak działa szczoteczka soniczna? Zalety

Co stanowi o przewadze szczoteczki sonicznej nad innymi rozwiązaniami, służącymi do czyszczenia zębów? To ważne pytanie, zwłaszcza w obliczu sporej popularności szczoteczek elektrycznych. Czy są to w ogóle zbliżone jakościowo rozwiązania? Jak ma się sprawa w tym przypadku?

Przede wszystkim funkcjonalność szczoteczki sonicznej jest naprawdę bardzo duża. Wynika ona ze specyficznej formuły działania, znacznie różnej w stosunku do szczoteczek elektrycznych oraz manualnych.

Pierwszym, najważniejszym aspektem, jest przede wszystkim odmienna zasada działania szczoteczki sonicznej. Co prawda pracuje ona na pierwszy rzut oka w sposób zbliżony do elektrycznej, ale na głębszym poziomie głównej jej działanie opiera się o emisję fal dźwiękowych. Ich zadaniem jest rozbijanie brudu i płytki nazębnej, co pozwoli na znacznie szersze oczyszczenie jamy ustnej. Jeśli dołożymy do tego wsparcie odpowiednią amplitudą drgań, uzyskujemy produkt naprawdę najwyższej jakości.

 

Dlatego też szczoteczka soniczna bije na głowę manualną i udanie konkuruje z elektryczną, oferując oprócz dokładnego czyszczenia również mocne wybielenie, często udanie konkurujące z profesjonalnym zabiegiem u dentysty. Jest to aspekt, którego zdecydowanie nie należy w tym względzie ignorować i który działa na korzyść szczoteczki sonicznej.

Jak działa szczoteczka soniczna? ZaletyJest to oczywiście porównywalnie najnowsza technologia, doskonalona już od dłuższego czasu. Dzięki temu dziś możemy obserwować prawdziwy szczyt popularności szczoteczek sonicznych. Warto nadmienić, że nikt nie wymyślił nic skuteczniejszego aż od lat 60 XX w., kiedy szczoteczki soniczne powstały. Ta informacja sporo mówi sama za siebie.

Podsumowanie tekstu

Szczoteczka soniczna to nowy wymiar w czyszczeniu zębów. Choć producenci szczoteczek elektrycznych chcieliby, byśmy sądzili inaczej, to właśnie szczoteczki soniczne stanowią przyszłość rynku. Dzięki specjalnemu systemowi czyszczenia, opartemu o wydawanie mikrodrgań rozbijających brud oraz kamień nazębny,otrzymujemy produkt, który stanowi nowy wymiar czyszczenia, zastępujący częstokroć profesjonalne wybielanie zębów przez dentystę.

Dzięki temu możesz bez wychodzenia z domu zadbać o swoje zęby dokładniej niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto mnogość rozwiązań dostępnych na rynku sprawia, że możemy dobrać taki produkt, który idealnie będzie pasować do naszych potrzeb. Dobieramy go w oparciu o szereg parametrów technicznych, takich jak częstotliwość drgań, czas pracy, jakość wykonania oraz rodzaj główki, wypowiedzi użytkowników danego produktu oraz cenę, jeśli gra ona dla nas jakąś rolę. Analizę najlepiej prowadzić właśnie w tej kolejności.

Szczoteczki soniczne najlepiej kupować na stronie ceneo.pl Jest to profesjonalny dostawca tego typu sprzętu, wyspecjalizowany w jego dystrybucji. Oznacza to, że z pewnością dba o jakość sprzedawanych towarów i, przede wszystkim, ich oryginalność oraz atrakcyjne ceny. Tego samego niestety nie da się powiedzieć o wielu innych dostawcach, wystawiających swoje oferty na OLX, Allegro, Amazon czy Ceneo. Zakup w tych miejscach to zawsze ogromne ryzyko dla kupujących, że nabędą produkt nieoryginalny oraz nieskuteczny. Zamiast zatem wydawać pieniądze w ciemno, należy odsunąć na bok wszystkie kwestie i zdecydować się na zakup właśnie na stronie www.pl.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row] Wellness

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here