twojerecenzje.pl

twojerecenzje.pl – motoryzacja, dom uroda

Jak możesz szybciej uprasować swoją koszulkę
Lifestyle

Jak możesz szybciej uprasować swoją koszulkę?

Nie przepadasz za prasowaniem koszul? Prawdopodobnie twoje uczucie podziela 99% populacji. Kołnierzyki, rękawy i przestrzenie pomiędzy guzikami wymagają solidnej dawki cierpliwości i zręczności w trakcie prasowania. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym ta bardzo istotna czynność może przebiegać szybciej i przyjemniej!

Prawidłowa kolejność prasowania koszuli

Gdyby organizowano zawody w efektywnym prasowaniu na czas, prawdopodobnie dotyczyłyby one prasowania koszul. Kołnierzyk, guziki i rękawy nieco komplikują sprawę. Jeśli zależy ci na czasie i unikaniu zagnieceń, musisz zachować odpowiednią kolejność prasowania poszczególnych partii materiału. Zacznij od kołnierzyka, a konkretnie jego spodniej strony, która w trakcie noszenia koszuli nie jest widoczna. Żelazko prowadź od środka do brzegu, bo w ten sposób unikniesz zagnieceń.

Po prasowaniu kołnierzyka czas na cześć barkową. Tutaj kolejność nie ma znaczenia, ale również posuwaj żelazko kup brzegom. Wbrew pozorom zadanie nie jest trudne, bo koszulę możesz sztywno rozłożyć na niezaokrąglonej krawędzi deski. W następnej kolejności zajmij się mankietami rozpoczynając od strony zewnętrznej. One również po rozpięciu guzika dość łatwo rozprostowują się na desce. Jesteś już w połowie drogi do sukcesu!

Najtrudniejszą przeszkodę stanowi wyprasowanie rękawów. Najważniejsze, aby rękawy starannie ułożyć na desce wzdłuż szwów. Gdy osiągniesz takie położenie, kieruj żelazko od łokci do mankietów oraz od łokci do ramion. Aby uniknąć powstawania kantów, musisz jedynie pilnować, by nie wyjechać żelazkiem poza obrębem rękawów. Na koniec pozostaje najłatwiejsza część piersiowa i plecy. Jeśli starannie ułożysz te obszary na desce, nic nie zniweczy już twojej pracy.

Temperatura dostosowana do tkaniny

Chcąc osiągnąć jak najlepszy efekt najmniejszym wysiłkiem dostosuj temperaturę prasowania do tkaniny. Dla jedwabiu i poliestru optymalna temperatura to około 120 stopni Celsjusza. Przy tkaninach bawełnianych ustaw żelazko na około 160 stopni. Nawet prasowanie lnu nie jest kłopotliwe, jeżeli wybierzesz temperaturę sięgającą około 210 stopni. Podpowiedzi poszukaj też na metce, gdzie prawidłowa temperatura powinna być wskazana.

Efektywny pokrowiec do prasowania

Czy wiesz, że prasowanie koszuli może trwać dwa razy krócej? To prawda, o ile wybierzesz deskę wyposażoną w specjalny pokrowiec zdolny do odbijania ciepła płynącego z żelazka. Dzięki temu prasowanie odbywa się jednocześnie po obu stronach! Z kolei sama deska do prasowania powinna umożliwiać regulację wysokości, a przede wszystkim zapewniać stabilność, dzięki której unikniesz fałszywych ruchów.

Jak wybrać dobrą deskę do prasowania? O tym przeczytasz pod adresem:

https://www.leifheitsklep.pl/pl-pl/deski-do-zelazek-tradycyjnych-/4979/deska-do-prasowania-air-board-m-solid/72563.