Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda dekoloryzacja włosów

Dekoloryzacja włosów – na czym polega?

Data publikacji 12 maja 2021


Osiągnięcie idealnego odcienia włosów to nie lada zadanie. Panie, które farbują włosy od dawna, wiedzą, że znalezienie wymarzonego koloru często trwa nawet lata. Po drodze wizja własnej fryzury może się zmieniać. Mogą pojawiać się też pokusy, aby diametralnie zmienić kolor. Wtedy potrzebna może być dekoloryzacja włosów. Czym jest ten zabieg? Na czym polega i kto go przeprowadza? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Dekoloryzacja włosów

Czym jest dekoloryzacja włosów? To zabieg, który pozwala na usunięcie barwnika, wcześniej zastosowanego podczas farbowania włosów. Dekoloryzację przeprowadza się w ten sposób, że na włosy nakładane są specjalne środki chemiczne, które sprawiają, że barwnik jest wypłukiwany spomiędzy łusek włosa. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że taka ingerencja we włosy może być dla nich bardzo szkodliwa. Dekoloryzacja jest ogromnym obciążeniem. Gdy przeprowadza ją specjalista, nie powinna spowodować większych strat, jednak doświadczenie fryzjera jest tutaj kluczowe. Preparatów do dekoloryzacji nie można trzymać na włosach zbyt długo. Stężenie składników aktywnych nie powinno być też zbyt wysokie, bo może dojść do spalenia włosów. Dlatego też dekoloryzację oraz przejście na jaśniejszy odcień należy przeprowadzać stopniowo, etapami.

Kiedy wykonuje się dekoloryzację?

Kiedy wykonywana jest dekoloryzacja? Wtedy, gdy klientka salonu fryzjerskiego chce diametralnie zmienić kolor włosów. Przykładowo dotychczas nosiła czerń lub brąz, a teraz pragnie iść w stronę jaśniejszych odcieni. Nie da się tego zrobić bez dekoloryzacji. Trzeba jednak pamiętać o tym, że rozjaśnianie włosów musi być prowadzone stopniowo. Z ciemnych włosów do jasnych przechodzi się tak naprawdę w mniej więcej rok. Jeśli zrobi się to szybciej, kondycja włosów będzie fatalna. Źle przeprowadzona dekoloryzacja skutkuje spalonymi włosami, które następnie łamią się i kruszą. Fryzura przerzedza się, wygląda fatalnie. Jednym z ogromnych błędów związanych z dekoloryzacją jest to, że jeszcze tego samego dnia w gabinecie fryzjerskim robi się koloryzację, czyli farbowanie.

Dekoloryzacja na własną rękę

Obecnie w internecie możemy kupić wszystko, a zatem również profesjonalne preparaty do dekoloryzacji. Czy można przeprowadzić ten zabieg fryzjerski na własną rękę? Zdecydowanie lepiej tego nie robić. Złe zastosowanie preparatu, zbyt wysokie stężenie, za długi czas jego działania mogą doprowadzić do dramatycznego zniszczenia włosów. Takie straty są następnie odbudowywane przez kilka lat.

Redakcja twojerecenzje.pl

Redaktorzy Twoje Recenzje to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat domu, urody, zakupów, internetu i motoryzacji. Naszym celem jest dostarczanie rzetelnych, merytorycznych i inspirujących artykułów oraz recenzji, które pomagają naszym czytelnikom w podejmowaniu świadomych decyzji i wzbogacają ich codzienne życie. Każdy z naszych redaktorów posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze trendy, aby zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i wartościowych treści. Dzięki temu nasze recenzje są dokładne, a porady praktyczne i pomocne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?