Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Jak założyć soczewki

Jak założyć soczewki – poradnik

Data publikacji 27 czerwca 2022


Dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z soczewkami kontaktowymi, ich zakładanie i zdejmowanie może wydawać się trudne i problematyczne. Jednak tak naprawdę jest to znacznie łatwiejsze, niż może nam się wydawać. Oczywiście na początku będzie wymagać to od nas trochę pracy, ale z czasem będziemy robić to intuicyjne i bardzo szybko bez żadnych problemów. Jak założyć soczewki prawidłowo?

W jaki sposób przebiega zakładanie kontaktowych soczewek?

Zanim rozpoczniemy proces zakładania soczewek, należy dokładnie umyć ręce mydłem antybakteryjnym w płynie i najlepiej nieperfumowanym. Następnie trzeba dokładnie je opłukać, żeby na dłoniach nie było nawet najmniejszej ilości mydła i dokładnie wysuszyć pod suszarką, za pomocą ręcznika tradycyjnego lub ręcznika papierowego. Żeby ułatwić sobie proces zakładania soczewek kontaktowych, najlepiej jest zaczynać wszystko w tej samej kolejności za każdym razem, czyli na przykład od prawego oka. Pozwoli to uniknąć pomylenia soczewek.

Przed założeniem soczewki trzeba także sprawdzić, czy nie wywinęła się ona na drugą stronę. Żeby to sprawdzić, umieszczamy ją na czubku palca i kierujemy w stronę światła. Jeśli krawędzie będą wygięte na zewnątrz, to znaczy, że soczewka wywinęła się na drugą stronę. Natomiast gdy będzie miała kształt półkolisty, to wszystko jest w porządku i można przejść do czynności zakładania.

Jak założyć soczewki? Kiedy już trzymamy soczewkę na czubku palca, to drugą ręką delikatnie przytrzymujemy górną powiekę, dzięki czemu powstrzymamy odruch mrugania. Pozostałymi palcami ręki, w której trzymamy soczewkę, przytrzymujemy dolną powiekę.

Kiedy to wszystko wykonamy, to kierujemy wzrok ku górze i umieszczamy soczewkę na oku. Następnie powolnym ruchem puszczamy powiekę i powoli zamykamy oko, aby soczewka mogła sama dopasować się do gałki ocznej. Cały proces wystarczy powtórzyć dla drugiego oka.

Jakie kroki wykonać przy zdejmowaniu soczewek?

Kiedy dokładnie wiemy już, jak założyć soczewki to warto również nauczyć się je bezpiecznie zdejmować. Na początek podobnie jak przy zakładaniu należy dokładnie umyć ręce i osuszyć. Proces warto rozpoczynać zawsze od tego samego oka, co pozwoli uniknąć pomyłki soczewek. Procedurę rozpoczynamy od skierowania wzroku ku górze i przytrzymania dolnej powieki przy pomocy środkowego palca.

Teraz powoli przybliżamy palec wskazujący do oka, do momentu aż dotkniemy dolną krawędź soczewki. Następnie zsuwamy ją w dół na białą część oka. Delikatnie ściskamy soczewkę za pomocą palca wskazującego i kciuka i wyjmujemy ją z oka. Taką samą czynność powtarzamy dla drugiej soczewki.

Co zrobić po wyjęciu soczewek?

Po wyjęciu soczewek kontaktowych z oczu czyścimy je i dezynfekujemy, jeżeli są to produkty wielokrotnego użytku, a jeżeli jednodniowe to po prostu wyrzucamy do kosza i kolejnego dnia zakładamy nowe. Należy pamiętać o tym, że do czyszczenia nigdy nie wolno używać wody z kranu czy żadnych innych płynów, ponieważ są do tego specjalne preparaty.

Tak właśnie wygląda odpowiedź na pytanie, jak założyć soczewki. Bardzo ważne jest to, aby przy zakładaniu czy zdejmowaniu ich nie pomylić, dlatego też na szkłach kontaktowych ACUVUE umieszczono specjalne wskaźniki z cyframi 123, dzięki temu użytkownik łatwo może zobaczyć czy są wywinięte na drugą stronę. Więcej informacji na temat wysokiej klasy soczewek tej firmy można znaleźć na stronie acuvue.pl

Redakcja twojerecenzje.pl

Redaktorzy Twoje Recenzje to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat domu, urody, zakupów, internetu i motoryzacji. Naszym celem jest dostarczanie rzetelnych, merytorycznych i inspirujących artykułów oraz recenzji, które pomagają naszym czytelnikom w podejmowaniu świadomych decyzji i wzbogacają ich codzienne życie. Każdy z naszych redaktorów posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze trendy, aby zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i wartościowych treści. Dzięki temu nasze recenzje są dokładne, a porady praktyczne i pomocne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?