twojerecenzje.pl

twojerecenzje.pl – motoryzacja, dom uroda

jaki ekspres do kawy
Zakupy

Jaki ekspres do kawy?

Trudno wyobrazić sobie życie bez kawy. Jej miłośnicy zaczynają dzień właśnie od filiżanki tego aromatycznego napoju, a następnie w ciągu dnia często jeszcze kilkakrotnie po nią sięgają. Jest kilka sposobów zaparzania kawy, jednak bez wątpienia ten, który pozwala uzyskać najbardziej aromatyczny napar, to po prostu przygotowanie kawy w ekspresie. Jak wybrać ekspres do kawy? Poniżej podpowiadamy osobom, które przygotowują się do zakupu tego sprzętu AGD.

Rodzaje ekspresów do kawy

W bardzo dużym skrócie ekspresy dzielą się na przelewowe, ciśnieniowe, a także ekspresy na kapsułki. Różnią się one sposobem przygotowywania kawy, a także ceną. Najtańsze są zwykle ekspresy przelewowe. Można kupić je już za mniej niż 200 zł. Są bardzo popularne między innymi w różnego rodzaju biurach. W ekspresie przelewowym przygotujemy cały dzbanek kawy, którą będą mogły raczyć się nawet trzy lub cztery osoby. Kolejny popularny ekspres to ciśnieniowy. Tutaj ceny są już bardzo zróżnicowane. Można kupić ekspres ciśnieniowy za kilkaset złotych, jednak najczęściej ten sprzęt AGD kosztuje znacznie więcej, nawet kilka tysięcy. Mowa tutaj cały czas o ekspresach dedykowanych do domu. Profesjonalne maszyny kosztują nawet kilkadziesiąt tysięcy. Ostatni rodzaj ekspresu to ekspres na kapsułki. To, co przyciąga uwagę w tych ekspresach, to niezwykle piękny design. Takie ekspresy wyglądają bardzo ładnie na blacie w kuchni, są zaprojektowane tak, by cieszyć oko. Trzeba tylko wiedzieć o tym, że przygotowują kawę ze specjalnych kapsułek, które trzeba regularnie kupować. Taka kawa jest pyszna, ale jej przygotowanie kosztuje trochę więcej.

Jaki ekspres do kawy?

Na jaki ekspres do kawy się zdecydować? Wszystko zależy od tego, jakim dysponuje się budżetem. Drugi ważny czynnik brany pod uwagę po prostu rodzaj naparu, jaki chcemy osiągać. Jeśli lubimy kawę z niską zawartością kofeiny, które nie jest mocna, zatem można popijać ją regularnie w ciągu dnia, bez wątpienia świetnie sprawdzi się ekspres przelewowy. To rodzaj ekspresu dla miłośników kawy, którzy nie są jednocześnie wielkimi smakoszami. Jeśli oczekujemy więcej od naparu, musimy zdecydować się na ekspres ciśnieniowy. Tylko ten sprzęt potrafi naprawdę wyciągnąć cały aromat z ziaren, dzięki czemu uzyskuje się napar bogaty w smaku. Poza tym ekspres ciśnieniowy pozwala na przygotowanie różnych kaw, w tym popularnego espresso, cafe latte czy doppio. To zatem opcja dla miłośników kawy jak z kawiarni. Ekspresy kapsułkowe to opcja dla osób ceniących również kawę jak z kawiarni, które jednocześnie nie boją się dodatkowych kosztów związanych z zakupem kapsułek.