twojerecenzje.pl

twojerecenzje.pl – motoryzacja, dom uroda

Umywalki łazienkowe
Dom

Umywalki łazienkowe i ich rodzaje

Umywalki stanowią podstawowe wyposażenie każdej łazienki. Jako że, oprócz funkcji stricte użytkowej, są także elementem dekoracyjnym, ich wyborowi warto poświęcić sporo uwagi. Inwestycja w atrakcyjne wizualnie, dopasowane pod względem wymiarów i sposobu montażu rozwiązanie sprawi, że z umywalki będziemy korzystali z prawdziwą przyjemnością przez lata.

Umywalki stanowią podstawowe wyposażenie każdej łazienki. Jako że, oprócz funkcji stricte użytkowej, są także elementem dekoracyjnym, ich wyborowi warto poświęcić sporo uwagi. Inwestycja w atrakcyjne wizualnie, dopasowane pod względem wymiarów i sposobu montażu rozwiązanie sprawi, że z umywalki będziemy korzystali z prawdziwą przyjemnością przez lata.

Jakie umywalki są dostępne w sprzedaży i czym się różnią?

Umywalki łazienkowe są dostępne w różnych opcjach. Poszczególne rozwiązania różnią się między sobą sposobem montażu, materiałem wykonania, a w ostatnich latach także kolorem. Powoli odchodzi się już bowiem od myślenia, że umywalka może być tylko i wyłącznie biała, z czym skutecznie zrywają nowoczesne projekty stawiające w centrum uwagi kolorową ceramikę łazienkową dopasowaną do współczesnych trendów dekoracyjnych. Warto tu zwrócić uwagę na ceramikę łazienkową marki Roca, w której ofercie znajdziemy umywalki w aż sześciu modnych i nowoczesnych kolorach – białym, białym matowym, beżowym, cafe, perłowym oraz onyks (kolekcje Inspira i Beyond).

Poszukując nowej umywalki w pierwszej kolejności warto zastanowić się nad wyborem preferowanego sposobu montażu. W sprzedaży dostępne są umywalki nablatowe do montażu bezpośrednio na blacie, blatowe (wpuszczane w blat), ścienne mocowane do ściany, podblatowe (umieszczane pod blatem) oraz umywalki stojące, które montuje się bezpośrednio na posadzce łazienki. Umywalka nablatowa, blatowa i inne warianty dostępne w sprzedaży mogą być ponadto wykonane z różnego rodzaju materiałów – zarówno klasycznej ceramiki, jak i jej unowocześnionych wariantów np. innowacyjnego materiału Fineceremic dostępnego wyłącznie w ofercie marki Roca.

umywalka

Umywalka nablatowa, blatowa, a może ścienna? Na który sposób montażu warto postawić?

Modna umywalka nablatowa jest instalowana na blacie i jest jednym z wiodących elementów dekoracyjnych obecnych w łazience. Na szczególną uwagę zasługują umywalki nablatowe z kolekcji Inspira i Gap, które są wykonane z wspomnianego powyżej materiału Fineceramic. Jest to nowoczesna odmiana ceramiki, której specyfika pozwala na uzyskanie nietypowych kształtów i form oraz niezwykle cienkiej i zarazem znacznie wytrzymalszej od klasycznej ceramiki.

W ramach kolekcji Inspira i Gap dostępne są także umywalki podblatowe, które są instalowane pod blatem. Pozwala to uzyskać większą ilość wolnego miejsca na blacie, ponad który nie wystają żadne elementy umywalki. Podobnie, jak umywalki nablatowe, ich podblatowe odpowiedniki są dostępne w sześciu kolorach oraz wykonane z solidnej i nowoczesnej ceramiki Fineceramic. Umywalki blatowe dostępne m. in. w ramach kolekcji Inspira, Beyond i Carmen, dzięki częściowemu wbudowaniu umywalki pozostawiają widoczną tylko jej najatrakcyjniejsza część, blat może zostać natomiast wykorzystany do przechowywania codziennych przyborów toaletowych.

Ostatnim wariantem umywalek, jakie omówimy są rozwiązania ścienne. Są one najczęściej wybierane do małych łazienek, gdyż ich konstrukcja i sposób montażu nie wymaga dodatkowej szafki. Dostępne w ofercie marki Roca umywalki ścienne to produkty pochodzące z takich kolekcji, jak m. in. Inspira, Carmen i Hall. Umywalki Carmen, ze względu na swój nawiązujący do stylistyki retro design świetnie odnajdą się w łazienkach urządzonych w klasycznym stylu inspirowanym klimatami minionych epok. Modele z kolekcji Hall będą natomiast idealnym wyborem do małych łazienek z uwagi na swoje niewielkie wymiary oraz możliwość narożnego montażu.