Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś
Motoryzacja paczka do anglii

Jak długo idzie paczka do Anglii?

Data publikacji 12 sierpnia 2021


Duża część polskich emigrantów mieszka w Wielkiej Brytanii, dlatego nic dziwnego, że paczka do Anglii cieszy się bardzo dużą popularnością.

Usługi kurierskie

Osoby, które często coś wysyłają, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa przewoźnik. Obecnie jest duża konkurencja w tej branży, ponieważ klienci mogą skorzystać z usług firm kurierskich oraz poczty polskiej. W ostatnich latach dużym uznaniem cieszą się także prywatne firmy przewozowe, które z reguły są nieco droższe. Liderem na rynku jest allekurier, czyli firma, która wysyła swoich kurierów po odbiór przesyłki. Jest to niezwykle komfortowe dla klienta, ponieważ nie musi on nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że ma komputer i dostęp do internetu. Kurier osobiście odbiera paczkę i zawozi ją do sortowni, skąd wysyłana jest dalej. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie da się jednoznacznie określić czasu doręczenia przesyłki. Z reguły trwa to około 7-8 dni, ale zawsze mogą zdarzyć się opóźnienia. Wynikają one z tego, że proces logistyczny jest niezwykle skomplikowany i niestety niektórych opóźnień nie są w stanie przewidzieć nawet doświadczeni spedytorzy. Należy też wziąć pod uwagę, że Anglia niedawno wystąpiła z Unii Europejskiej. Brexit odbił się także na przesyłce, ponieważ zostały wprowadzone przez to pewne ograniczenia i utrudnienia w transporcie.

Rodzaj transportu

Klienci mogą wybierać pomiędzy transportem lądowym oraz lotniczym. Oczywiście transport lotniczy jest zdecydowanie szybszy, ale koszty również są wysokie. Niestety nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić, więc zazwyczaj wybierana jest pierwsza opcja. Żeby nadać paczkę w allekurier wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej serwisu, a następnie przekazać paczkę kurierowi. Zamów kuriera rano, ponieważ jest wtedy możliwe, że paczka zostanie wysłana z sortowni jeszcze tego samego dnia. Warto też pamiętać, że istnieje lista produktów niedozwolonych, które nie mogą być wysyłane. Należy koniecznie się z nią zapoznać, żeby później uniknąć rozczarowania, jeżeli paczka zostanie przejęta na granicy. W Anglii mieszka ponad 500 tysięcy Polaków, którzy najczęściej zamieszkują duże miasta, takie jak Londyn oraz Manchester. Kosztów wysyłki nie da się jednoznacznie określić, ponieważ ma na to wpływ wiele czynników. Można w tym miejscu wymienić odległość, rodzaj transportu, gabaryty paczki. Łatwo się domyślić, że cena będzie większa w przypadku dużych przesyłek. Szczególnie istotne jest też właściwe zabezpieczenie.

Zabezpieczenie przesyłki

Zazwyczaj ludzie stosują do tego folię bąbelkową, która jest tania i skuteczna. Bardzo dobrze wypełnia pustą przestrzeń i zapobiega uszkodzeniom. Przydatnym rozwiązaniem jest także wykupienie ubezpieczenia. Jest to bardzo ważne, kiedy wysyłane są drogocenne przedmioty. Koszty ubezpieczenia nie są bardzo duże, dlatego większość osób może sobie na to pozwolić. Jeżeli wysyłamy kruche rzeczy, takie jak porcelana lub szkło to warto zakupić dodatkowo specjalne opakowanie, dzięki któremu ryzyko zniszczenia przesyłki będzie minimalne. Na oficjalnej stronie internetowej znajduje się formularz, który trzeba wypełnić. Po jego wypełnieniu odwiedzi nas kurier, który odbierze paczkę i przekaże do sortowni. W tym miejscu rozpoczyna się podróż paczki, która po około 7 dniach powinna dotrzeć do adresata. Warto zachować numer przesyłki, ponieważ dzięki niemu będzie można skorzystać z funkcji śledzenia. Jest ona niezwykle przydatna i umożliwia sprawdzenie aktualnego położenia przesyłki. Informacja o lokalizacji jest bardzo ważna dla adresata, który może sobie lepiej zaplanować cały dzień.

Redakcja twojerecenzje.pl

Redaktorzy Twoje Recenzje to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat domu, urody, zakupów, internetu i motoryzacji. Naszym celem jest dostarczanie rzetelnych, merytorycznych i inspirujących artykułów oraz recenzji, które pomagają naszym czytelnikom w podejmowaniu świadomych decyzji i wzbogacają ich codzienne życie. Każdy z naszych redaktorów posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze trendy, aby zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i wartościowych treści. Dzięki temu nasze recenzje są dokładne, a porady praktyczne i pomocne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?