twojerecenzje.pl

twojerecenzje.pl – motoryzacja, dom uroda

jak kupować ubrania przez internet
Zakupy

Jak kupować ubrania przez internet bez wpadki?

E-commerce, a zatem sprzedaż przez internet rośnie w siłę. Coraz więcej osób decyduje się na zakup różnych dóbr materialnych właśnie w sieci. Najwięcej wciąż kupujemy tam ubrań oraz butów. Jak robić to bez wpadki, tak, by towaru nie trzeba było odsyłać ze względu na przykład na źle dobrany rozmiar? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Jak kupować ubrania przez internet

Gdy kupujemy ubrania przez internet, bardzo często nie mamy pewności, jaki rozmiar wybrać. To zupełnie zrozumiałe, szczególnie wtedy, gdy w jakimś sklepie zakupy robi się po raz pierwszy. Aby zminimalizować ryzyko wpadki z rozmiarem, warto prześledzić tabelki z rozmiarami, które powinny być dostępne gdzieś na stronie internetowej. To właśnie tam jest bardzo szczegółowo rozpisane, jakie wymiary mają ubrania w konkretnym rozmiarze. Możemy sprawdzić obwód w pasie, w biuście, długość rękawa czy długość całkowitą spodni.

Kupowanie w dobrze znanych sklepach

Jeśli kupuje się w sklepach, w których zwykle wybiera się dla siebie ubrania czy buty, jest trochę łatwiej. Dlaczego? Ponieważ mamy większą orientacją na temat rozmiarówki w danej marce. Wtedy warto wybierać rzeczy zgodne z rozmiarem, który najczęściej się tam kupuje. Jedyna uwaga dotyczy ubrań, które określane są jako oversize lub one size. Ubrania oversize to rzeczy, które są obszerne, taki jest ich krój. Wtedy najlepiej wybierać dla siebie egzemplarz o rozmiar mniejszy. Dlaczego? Ponieważ z pewnością będzie on i tak dosyć spory. W przypadku rzeczy one size mamy ubrania, które generalnie mają pasować na kobiety lub mężczyzn w każdym rozmiarze.

Opis ubrania i zdjęcia

Polskie sklepy internetowe są coraz lepiej zorganizowane. Można przeczytać szczegółowy opis ubrania, znaleźć informacje na temat tkaniny, sposobu prania i konserwowania odzieży. Wreszcie można też zobaczyć zdjęcia, nawet w przybliżeniu. Warto skorzystać z tej opcji. Dlaczego? Bo dzięki temu wyłapiemy wszystkie niuanse związane z danym modelem stroju lub butów. Absolutnie nie należy kierować się tym, jak ubrania są zatytułowane. Niestety niechlubną praktyką wielu marek jest to, że umieszczają one w opisie ubrań chwytliwe hasła, które mają przyciągnąć uwagę. Sweter z kaszmirem to bardzo często rzecz, która tej szlachetnej tkaniny nie ma więcej niż 1% w składzie. Aby się nie naciąć, czytajmy opis rzeczy, studiujmy skład tkaniny. Dzięki temu mamy pewność, co rzeczywiście zamawiamy. Jeśli jakaś rzecz wyjątkowo mocno się nam podoba, ale mamy wątpliwości co do rozmiaru, zawsze warto zamówić dwa egzemplarze, jeden większy, a drugi mniejszy. Po przymiarkach drugą rzecz wystarczy po prostu odesłać. W większości sklepów można zrobić to na koszt marki.