Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda trwałe pomadki do ust

Trwałe pomadki do ust – jak wybrać najlepszą?

Data publikacji 30 kwietnia 2021


W sklepach z produktami do makijażu znajdziemy teraz wszystko. Wybór jest tak duży, że czasami można się zgubić. Wystarczy wziąć pod uwagę pomadki do ust. W każdej popularnej drogerii i perfumerii znajdziemy produkty o różnym sposobie wykończenia i trwałości. Na które się zdecydować? Dzisiaj na tapet bierzemy trwałe pomadki.

Trwałe pomadki do ust

Czym charakteryzują się trwałe pomadki do ust? To kosmetyki o bardzo dużej trwałości, które są w stanie przetrwać na ustach nawet 8 lub 10 godzin. Co więcej, nie straszne im posiłki oraz napoje. Co to oznacza? To, że swobodnie można jeść i pić, a mimo to makijaż ust nie będzie wymagał poprawek. Brzmi idealnie, prawda? Oczywiście trwałe pomadki mają też swoje minusy. Po pierwsze, dosyć mocno podkreślają niedoskonałości ust, na przykład wysuszoną skórę. Dlatego są tak naprawdę idealnym wyborem dla kobiet, które regularnie dbają o urodę swoich warg. Po drugie, pomadki trwałe niskiej jakości często osadzają się w załamaniach i kącikach, co niestety po jakimś czasie nie wygląda już atrakcyjnie.

Pomadka trwała matowa i półmatowa

Trwałe pomadki mają najczęściej wykończenie matowe lub półmatowe. Oznacza to, że nie do końca dobrze prezentują się na naprawdę wąskich ustach. Dlaczego? Ponieważ szminki satynowe lub delikatnie błyszczące optycznie powiększają usta. Jeżeli zatem mamy wargi wąskie, nieregularne, najlepiej zrezygnować z nich. Ogromną zaletą tych pomadek jest ich szeroka paleta kolorystyczna. Najczęściej dostaniemy różne piękne kolory w odcieniach brudnego różu, a także sporo odcieni nude. Te barwy pięknie podkreślają usta i pasują do nowoczesnych makijaży.

Demakijaż

Gdy używa się trwałych pomadek trzeba pamiętać o tym, że potrzebny będzie specjalny środek do ich usunięcia. Trudno wykonać demakijaż po prostu przy użyciu płynu micelarnego czy mleczka do demakijażu. O wiele lepiej sprawdza się olejek, który jest tłusty. Trwałe pomadki w ciągu dnia często potrzebują poprawek. Jak je wykonać? Najlepiej mieć przy sobie wacik kosmetyczny oraz odrobinę tłustego olejku, którym w ciągu dnia zmyjemy pomadkę. Na tak odświeżone usta należy nałożyć nową porcję, aby makijaż wyglądał dobrze. Nie ma innego sposobu. Jeśli będzie się uzupełniało braki pomadki, nakładając nową warstwę na tę, która jest na ustach od rana, efekt będzie daleki od dobrego. Czy warto używać tych pomadek? Bez wątpienia tak, natomiast wymaga to odrobiny wprawy. Jeśli dojdzie się do niej, benefity związane z noszeniem pomadek trwałych będą ogromne. To między innymi możliwość uzyskania pięknego, modnego makijażu ust.

Redakcja twojerecenzje.pl

Redaktorzy Twoje Recenzje to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat domu, urody, zakupów, internetu i motoryzacji. Naszym celem jest dostarczanie rzetelnych, merytorycznych i inspirujących artykułów oraz recenzji, które pomagają naszym czytelnikom w podejmowaniu świadomych decyzji i wzbogacają ich codzienne życie. Każdy z naszych redaktorów posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze trendy, aby zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i wartościowych treści. Dzięki temu nasze recenzje są dokładne, a porady praktyczne i pomocne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?