twojerecenzje.pl

twojerecenzje.pl – motoryzacja, dom uroda

jak wzmocnić sygnał wifi
Internet

Jak wzmocnić sygnał wifi w domu?

Jak wiadomo niezakłócony dostęp do sieci jest bardzo istotnym aspektem, od którego zależy nie tylko jakość pracy, ale również nauki. Rekomendowane jest zatem zadbanie, by Wi-fi działało możliwie najlepiej. W jaki sposób można tego dokonać? Jak wzmocnić sygnał wifi?

Sprawdzeni sposobu ustawienia anteny w routerze

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że anteny umieszczone na routerach, rozsyłają sygnał na boki. Użytkownikom mieszkającym w domu z jedną kondygnacją, w zupełności wystarczy jedna antena. Z kolei osobom, które mieszkają w domu piętrowym, rekomendowane jest umieszczenie dwóch anten w routerze. Dzięki temu można pozbyć się problemu związanego ze słabym zasięgiem sygnału Wi-fi.

Wypróbowanie innych kanałów transmisji

Osoby, które nie są w stanie zmienić częstotliwości routera, powinny sprawdzić inny kanał transmisji. W zdecydowanej większości przypadków router będzie on wybierany automatycznie przez router. Mogą jednak wystąpić zakłócenia, gdy użytkownik będzie korzystał z kanału obciążonego innymi sieciami. Co należy wtedy zrobić? Świetnym rozwiązaniem będzie ustawienie znacznie mniej obleganego kanału.

Sprawdzenie mocy routera

Należy mieć świadomość, że nie zawsze router będzie wykorzystywał największą moc. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że niektóre modele dostępne na rynku, będą oferowały możliwość ręcznej zmiany mocy sygnału na lepszą.

Godny uwagi jest fakt, że przy częstotliwości 2,4 GHz maksymalna moc będzie wynosiła 100 mW. Z kolei brak mocy może bardzo niekorzystnie oddziaływać na zwiększenie zasięgu. Sieć Wi-fi będzie wtedy zdecydowanie mniej wydajna.

Wymiana karty sieciowej

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nie zawsze problemy z sygnałem i zasięgiem będą związane z routerem. Istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że mógł zostać uszkodzony odbiornik sygnału, czyli karta sieciowa. W przypadku, gdy nie będzie ona radziła sobie z odbiorem sygnału, rekomendowane jest postawienie na kartę sieciową zewnętrzną

Postawienie na repeater

Jeżeli wszystkie wymienione wcześniej działania zawiodły, warto bardzo poważnie zastanowić się nad zaopatrzeniem w repeater. W najprostszym możliwym ujęciu jest to urządzenie, które odbiera sygnał z routera, a później go regeneruje oraz wzmacnia. Można dzięki temu otrzymać zdecydowanie lepszą jakość. Co należy zatem zrobić, by repeater pracował efektywnie? Należy zadbać o jego właściwe położenie. Urządzenie nie może bowiem znajdować się zbyt blisko routera. Warto także skonsultować się w tej sprawie ze sprzedawcą.