twojerecenzje.pl

twojerecenzje.pl – motoryzacja, dom uroda

samochody luksusowe
Motoryzacja

Luksusowe samochody w świecie motoryzacji

Świat motoryzacji zaskakuje nas coraz to nowymi nowinkami, dotyczącymi nie tylko strefy technicznej samochodów, ale również i luksusu.

Najbardziej luksusowe marki samochodów na świecie

Samochody luksusowe to przede wszystkim niektóre modele takich marek jak: Lamborghini, Bentley, Ferrari, Mc Laren czy Rolls – Royce. Posiadanie któregoś z tych aut jest bez wątpienia odznaką bogactwa oraz statusu społecznego.
Porshe – auta te pochodzą z niemieckiej produkcji i osiągają niezwykłe parametry na drodze, a oprócz tego świetnie nadają się do codziennej jazdy. Do najbardziej popularnych luksusowych modeli Porsche zaliczamy: 911 czy Panamera. Samochody te zachwycają swoim luksusem jak np. wykonanie wnętrza.
Maserati – firma założona w roku 1914 słynąca z tworzenia przy pomocy projektantów mody niesamowitych wnętrz samochodów. Wybierając auto tego rodzaju mamy pewność, że otrzymamy samochód nie tylko z nietuzinkowym wyglądem, ale również i wnętrzem. Marką zaliczaną do najbardziej luksusowych jest Maserati Ghibli.
Rolls – Royce – najbardziej luksusowa marka według World Luxury Association. Samochody te mogą zostać dostosowane do wymagań nabywców jeśli chodzi o wnętrze. Do najbardziej luksusowych modeli można zaliczyć: Ghost i Phantom.
Ferrari – marka sportowych samochodów, która jest znana przez wszystkie osoby nie tylko z powodu wyścigów, ale również jako aut do jazdy codziennej. Auta te produkowane są nawet tylko w kilku egzemplarzach, a mogą sobie na nie pozwolić tylko najbogatsi ludzie. Do najbardziej luksusowych modeli Ferrari zaliczyć możemy F430.
Bentley – marka najbardziej rozpoznawana na świecie, która należy do koncernu VW i jest uważana za jedną z najbardziej ekskluzywnych. Do marki, która otrzymała miano luksusowej zaliczyć możemy model Mulsanne.

Luksusowe, używane auta jakie można kupić w Polsce na każdą kieszeń

Za bagatela 20000 zł możemy zostać właścicielami luksusowego auta, może nie takiego jak te wymienione wyżej, ale zaliczającego się do klasy E. Dla porównania nowe auto w tej klasie kosztuje ponad 180 tyś zł, jednak używane będzie miało ponad 15 lat. Oprócz kosztów zakupu samochodu dojdą nam także ewentualne koszty naprawy bądź wymiany różnych podzespołów, a czasem zdarza się tak, że koszty naprawy i utrzymania samochodu przewyższają jego koszty zakupu. Jednak czasami warto poszukać takiego sedana, ponieważ istnieje możliwość, że trafimy na całkiem dobry egzemplarz. Do najczęściej wybieranych luksusowych aut w Polsce zaliczyć możemy:
– Jaguara s – type
– Hondę Legend
– Saaba
– Audi
– BMW
– Mercedesa

Pamiętajmy, że gdy wybieramy auto używane najlepiej jeśli od razu sprawdzimy je na stacji diagnostycznej lub zabierzemy ze sobą znajomego mechanika, który pomoże nam podjąć odpowiednią decyzję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *