twojerecenzje.pl

twojerecenzje.pl – motoryzacja, dom uroda

samochody luksusowe
Motoryzacja

Luksusowe samochody w świecie motoryzacji

Świat motoryzacji zaskakuje nas coraz to nowymi nowinkami, dotyczącymi nie tylko strefy technicznej samochodów, ale również i luksusu.

Najbardziej luksusowe marki samochodów na świecie

Samochody luksusowe to przede wszystkim niektóre modele takich marek jak: Lamborghini, Bentley, Ferrari, Mc Laren czy Rolls – Royce. Posiadanie któregoś z tych aut jest bez wątpienia odznaką bogactwa oraz statusu społecznego.
Porshe – auta te pochodzą z niemieckiej produkcji i osiągają niezwykłe parametry na drodze, a oprócz tego świetnie nadają się do codziennej jazdy. Do najbardziej popularnych luksusowych modeli Porsche zaliczamy: 911 czy Panamera. Samochody te zachwycają swoim luksusem jak np. wykonanie wnętrza.
Maserati – firma założona w roku 1914 słynąca z tworzenia przy pomocy projektantów mody niesamowitych wnętrz samochodów. Wybierając auto tego rodzaju mamy pewność, że otrzymamy samochód nie tylko z nietuzinkowym wyglądem, ale również i wnętrzem. Marką zaliczaną do najbardziej luksusowych jest Maserati Ghibli.
Rolls – Royce – najbardziej luksusowa marka według World Luxury Association. Samochody te mogą zostać dostosowane do wymagań nabywców jeśli chodzi o wnętrze. Do najbardziej luksusowych modeli można zaliczyć: Ghost i Phantom.
Ferrari – marka sportowych samochodów, która jest znana przez wszystkie osoby nie tylko z powodu wyścigów, ale również jako aut do jazdy codziennej. Auta te produkowane są nawet tylko w kilku egzemplarzach, a mogą sobie na nie pozwolić tylko najbogatsi ludzie. Do najbardziej luksusowych modeli Ferrari zaliczyć możemy F430.
Bentley – marka najbardziej rozpoznawana na świecie, która należy do koncernu VW i jest uważana za jedną z najbardziej ekskluzywnych. Do marki, która otrzymała miano luksusowej zaliczyć możemy model Mulsanne.

Luksusowe, używane auta jakie można kupić w Polsce na każdą kieszeń

Za bagatela 20000 zł możemy zostać właścicielami luksusowego auta, może nie takiego jak te wymienione wyżej, ale zaliczającego się do klasy E. Dla porównania nowe auto w tej klasie kosztuje ponad 180 tyś zł, jednak używane będzie miało ponad 15 lat. Oprócz kosztów zakupu samochodu dojdą nam także ewentualne koszty naprawy bądź wymiany różnych podzespołów, a czasem zdarza się tak, że koszty naprawy i utrzymania samochodu przewyższają jego koszty zakupu. Jednak czasami warto poszukać takiego sedana, ponieważ istnieje możliwość, że trafimy na całkiem dobry egzemplarz. Do najczęściej wybieranych luksusowych aut w Polsce zaliczyć możemy:
– Jaguara s – type
– Hondę Legend
– Saaba
– Audi
– BMW
– Mercedesa

Pamiętajmy, że gdy wybieramy auto używane najlepiej jeśli od razu sprawdzimy je na stacji diagnostycznej lub zabierzemy ze sobą znajomego mechanika, który pomoże nam podjąć odpowiednią decyzję.