Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda kule do kąpieli diy

Kule do kąpieli diy – jak je zrobić?

Data publikacji 28 kwietnia 2021


Kąpiel w pianie – czy to nie brzmi świetnie? To kwintesencja relaksu po trudnym dniu, kiedy najbardziej potrzebny jest wypoczynek, chwila dla siebie. Gdy zrobi się samemu kule do kąpieli diy, taka przyjemna kąpiel będzie zawsze w zasięgu możliwości. Co jest potrzebne do ich przygotowania? Przepis jest banalnie prosty, każdy poradzi sobie z jego wykonaniem.

Kule do kąpieli diy

Składniki potrzebne do przygotowania kul:
– dwie szklanki sody oczyszczonej
– szklanka kwasku cytrynowego
– kilka łyżeczek oliwki dla dzieci
– ulubione olejki zapachowe
– barwnik spożywczy
– woda w spryskiwaczu
– suszone kwiaty i zioła, na przykład lawenda, rumianek
– okrągłe foremki lub pojemniki na kostki lodu

Wykonanie

Suche składniki należy wsypać do miski i wymieszać. Po połączeniu sody i kwasku cytrynowego powoli dodawać oliwkę dla dzieci, a następnie delikatnie mieszać. Kolejny krok to dodanie barwnika. Oczywiście można go pominąć, jeżeli chce się uzyskać kule w naturalnym kolorze. Następnie sodę i kwasek cytrynowy należy zwilżyć wodą. Suche składniki trzeba regularnie spryskiwać, jednak nie doprowadzić do tego, aby zaczęły się pienić. Mają mieć one konsystencję delikatnie mokrego piasku. Na tym etapie można dodać już olejek zapachowy, a także odrobinę więcej barwnika. Wszystko zależy od tego, jak intensywny kolor mają mieć kule. Można też dodać rozdrobnione suszone kwiaty, na przykład lawendę, rumianek, fiołki. Potem należy przystąpić do formowania kul. Niewielką ilość masy należy włożyć do specjalnych foremek stworzonych do tego celu lub po prostu do opakowania na kostki lodu. Jeśli jednak rzeczywiście pragnie się, aby kule do kąpieli wyszły tak, jak ze sklepu, lepiej wyposażyć się właśnie w foremki. Można kupić je bez większych problemów w sklepach internetowych. Jeśli masa została dobrze przygotowana, mniej więcej po godzinie lub dwóch kule będzie można już wyjąć z foremek. Będą gotowe do użytku.

Kule do it yourself – dlaczego warto je zrobić?

Koszty ich zrobienia we własnym domu są zabawnie niskie. Jednocześnie otrzymuje się pełnowartościowy produkt, dokładnie taki sam, jaki można kupić w mydlarniach i sklepach kosmetycznych. Możliwość testowania różnych zapachów, a także suszonych kwiatów do ozdoby kul, dają szerokie pole do popisu dla kreatywności. Poza tym kule kąpielowe diy to też wspaniały pomysł na prezent dla kogoś bliskiego, na przykład mamy, przyjaciółki czy siostry. Można pięknie je zapakować, uzyskując w ten sposób doskonały efekt wizualny. Przepis jest prosty i tani, dlatego warto go wypróbować.

Redakcja twojerecenzje.pl

Redaktorzy Twoje Recenzje to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat domu, urody, zakupów, internetu i motoryzacji. Naszym celem jest dostarczanie rzetelnych, merytorycznych i inspirujących artykułów oraz recenzji, które pomagają naszym czytelnikom w podejmowaniu świadomych decyzji i wzbogacają ich codzienne życie. Każdy z naszych redaktorów posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze trendy, aby zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i wartościowych treści. Dzięki temu nasze recenzje są dokładne, a porady praktyczne i pomocne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?