twojerecenzje.pl

twojerecenzje.pl – motoryzacja, dom uroda

szampon syberyjski
Uroda

Szampon syberyjski i inne kosmetyki z Rosji

Kilka lat temu w Polsce popularne stały się kosmetyki z Rosji, a dokładnie z Syberii. Nie są drogie, natomiast są zachwalane i polecane jako niezwykle skuteczne, ponieważ produkowane zgodnie ze starymi metodami, przy użyciu naturalnych składników. Czy rzeczywiście tak jest? Czy sławetny szampon syberyjski to takie dobro dla naszych włosów? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Szampon syberyjski i jego fenomen

O szamponie syberyjskim sporo można przeczytać w internecie. Bez wątpienia ten środek do mycia włosów ma bardzo wiele fanek, jak też przeciwniczek. Fanki podkreślają, że ten szampon to produkt bardzo tani, który kosztuje często 6 lub 7 zł, a ma przy tym całkiem sporą pojemność. Dobry skład, sporo naturalnych ekstraktów, między innymi z mydlnicy lekarskiej, sprawia, że produkt jest kojarzony z czymś z apteki. Przeciwniczki podkreślają, że powoływanie się na prastare receptury z Syberii to tylko marketing, a rzeczywistość nie ma z tym nic wspólnego. Prawda leży gdzieś pośrodku. Trzeba jednak przyznać, że szampony syberyjskie są godne wypróbowania. Znajdziemy preparaty tego typu do włosów przetłuszczających się, osłabionych, wypadających. Produkty mają naturalne zapachy, dobrze się pienią, występują w duecie wraz z odżywkami, a często też maskami do włosów. Najlepiej używać ich razem, kompleksowo pielęgnując w ten sposób swoje włosy.

Efekty po używaniu szamponów syberyjskich

Jakich efektów można się spodziewać po używaniu szamponu syberyjskiego? Wszystko zależy od tego, jaki specyfik się wybierze. Jeżeli chodzi o szampon wzmacniający, to bez wątpienia po regularnym stosowaniu włosy są bardziej witalne, pełne życia i blasku. Poza tym też ograniczone jest ich wypadanie. Szampony do włosów przetłuszczających się regulują wydzielanie sebum na skórze głowy. Dlatego też włosy mniej się przetłuszczają, przez dłuższy czas pozostają świeże. W efekcie można myć je zdecydowanie rzadziej, na przykład tylko 2 lub 3 razy w tygodniu.

Gdzie kupować szampon syberyjski?

W jakim miejscu można kupić szampony syberyjskie? Bardzo często są one w różnych drogeriach, zarówno tych sieciowych, dobrze znanych, jak też w mniejszych sklepach w różnych miastach. Poza tym warto zamawiać je również przez internet. Wtedy cena jest najbardziej przystępna. Dodatkowo szampon syberyjski można znaleźć w aptekach, sklepach zielarskich oraz sklepach sprzedających produkty naturalne. Cena szamponu nie jest wygórowana, dlatego też to kosmetyk, który z powodzeniem można kupować regularnie dla całej swojej rodziny.