twojerecenzje.pl

twojerecenzje.pl – motoryzacja, dom uroda

the ordinary peeling kwasowy
Uroda

The ordinary peeling kwasowy

Są takie kosmetyki, które trzeba poznać dlatego, że doskonale działają na cerę. Wystarczy tylko wypróbować je jeden raz, aby na stałe weszły do kosmetyczki. Dla wielu osób prawdziwym odkryciem jest marka The Ordinary, która jest marką polską. Doskonały składy kosmetyków, które świetnie działają na skórę, w połączeniu z nowoczesnym minimalistycznym designem opakowań sprawiają, że trudno uwierzyć, że ich cena jest tak przystępna.

The ordinary peeling kwasowy

Jednym z prawdziwych hitów tej marki jest peeling kwasowy. Co warto wiedzieć na temat stosowania kwasów? Nie da się ukryć, że są one niezwykle skuteczne, dlatego warto wprowadzić je do swojej rutyny pielęgnacyjnej. To właśnie kwasy przyśpieszają złuszczanie naskórka. Pozostawiają skórę jasną, miękką, odświeżoną. Działają zdecydowanie lepiej niż klasyczne peelingi z ziarenkami, które nie są aż tak skuteczne. W przypadku peelingów kwasowych złuszczenie jest bowiem dogłębne. W zależności od tego, jaka jest zawartość substancji aktywnej, a zatem kwasów, mamy słabsze lub mocniejsze działanie.

Peeling kwasowy do używania w domu

Z reguły na peelingi kwasowe musimy wybrać się do kosmetyczki. To właśnie specjalistka dobiera stężenie kwasów, nakłada je w prawidłowy sposób na twarz. Wie, jak długo mogą one działać na skórę. Natomiast w przypadku gotowego produktu, jakim jest peeling marki The Ordinary, wskazówki dotyczące aplikowania mamy po prostu na opakowaniu. Wystarczy nałożyć zgodnie z tym, co sugeruje producent, a następnie cieszyć się efektem. Najlepiej używać takiego peelingu regularnie. Kwasy w niedużym stężeniu są łagodne, działają skutecznie, nie przynosząc żadnych skutków ubocznych. Ewentualnie osoby, które mają bardzo delikatną i wrażliwą skórę, mogą odczuwać jakieś podrażnienie po użyciu.

Dlaczego warto używać kwasu?

Dokładna pielęgnacja skóry bez kwasów zwyczajnie nie ma miejsca. Tylko ten kosmetyk usuwa zrogowaciały naskórek, rozjaśnia cerę, sprawiając, że kolejne kosmetyki pielęgnacyjne mogą działać dogłębnie. Dlatego warto przekonać się do kwasów. Jeśli chodzi się nie do kosmetyczki, zwykle zabiegi z kwasami odbywają się począwszy od jesieni, aż do wczesnej wiosny. Słoneczne dni wiosną oraz latem to nie do końca dobry czas na kwasy. Dlaczego? Ponieważ kwasy są fotoaktywne, a zatem pod wpływem słońca mogą powodować przebarwienia na skórze. Peeling kwasowy the ordinary może być natomiast stosowany przez cały rok ze względu na to, że tam stężenie kwasów jest na tyle niskie, że kosmetyki nie wyrządzi krzywdy pod wpływem słońca. Najlepiej the ordinary peeling kwasowy kupować przez Internet.