twojerecenzje.pl

twojerecenzje.pl – motoryzacja, dom uroda

domowy peeling do ust
Uroda

Sposób na najlepszy domowy peeling ust

Każdy wie, że złuszczanie skóry jest ważnym krokiem w jej pielęgnacji. Tak samo jest w przypadku naskórka pokrywającego usta. Trzeba go regularnie złuszczać po to, by go usuwać i ułatwić rozwój nowego naskórka, który jest bardziej miękki i przyjemny w dotyku. Takie złuszczone usta lepiej też się prezentują i mogą wydajniej wchłaniać preparaty przeznaczone do pielęgnacji ust oraz kolorowe kosmetyki. Peeling do ust można zrobić także w swoim domu. Jak się za to zabrać?

Na bazie cukru

Domowy peeling do ust składa się przede wszystkim z cukru. To jego podstawowy składnik. Trudno się temu dziwić. Cukier jest smaczny, dobrze złuszcza naskórek, rozpuszcza się w ciepłej wodzie i jest nietoksyczny. Można używać go bez obaw o własne zdrowie. Cukier w takiej ilości nie zaszkodzi, nawet gdy peeling do ust będzie używany kilka razy w tygodniu. Przejdźmy do przepisu. Najprostszy przepis to dwie łyżki cukru wymieszane z ulubionym olejem do konsystencji pasty. Wykorzystać można olej z pestek winogron, z migdałów, kokosowy, a nawet rzepakowy i słonecznikowy. Najważniejsze, by olej ten był przeznaczony do zastosowania spożywczego, a nie jedynie kosmetycznego, bo najprawdopodobniej część kosmetyku zjesz podczas jego aplikacji. Olej i cukier to podstawowa wersja peelingu do ust. Możesz dowolnie ją zmieniać i dodawać do niej dodatkowe elementy, np. odrobinę aromatu do pieczenia, wiórki kokosowe lub cynamon. Unikaj dodawania barwników, które mogłyby zabarwić twoją skórę.

Jak się z nim obchodzić?

Domowy peeling do ust powinnaś przechowywać w zamkniętym opakowaniu. Najlepiej jest wyposażyć się w turystyczne pudełko na krem, które można kupić w większości drogerii. Jest ono niewielkie i, co ważne – zakręcane. Dzięki temu kosmetyk może być przechowywany w szczelnym i bezpiecznym opakowaniu. Domowych kosmetyków nie powinno się przechowywać dłużej niż siedem dni. Po takim czasie kosmetyki przygotowywane bez użycia konserwantów mogą już stanowić zagrożenie dla zdrowia. Właśnie dlatego warto przygotowywać często, ale niewielkie porcje kosmetyku. Dzięki temu można zawsze cieszyć się świeżym peelingiem.

Aplikacja

Domowy peeling do ust nakłada się na zwilżone wcześniej usta. Następnie wykonuje się delikatny ich masaż przez około 30 sekund. Następnie pozostałość peelingu można spłukać ciepłą wodą, która bez trudu rozpuści pozostały cukier. Na tak przygotowane usta można jeszcze nałożyć maskę odżywczą albo pomadkę regenerującą. Peeling najlepiej jest wykonywać podczas wieczornej rutyny.